Web Markízy sa pohoršoval nad dievčatkom tancujúcim pri tyči

Web Markízy sa pohoršoval nad dievčatkom tancujúcim pri tyči

13.08.2014 13:35 | Internet | mk

Redakcia webu tvnoviny.sk sa rozčuľovala na tým, ako 8-ročné dieťa tancuje pri tyči, v skutočnosti ide o ukážku z americkej komédie.

 


Portál televízie Markíza tvnoviny.sk už zverejnil kadečo. Tentokrát sa pustil do moralizovania a kritizovania Američanov.

 

V článku s názvom Publikum v šoku! 8-ročné dievčatko sa na súťaži krásy zvíja polonahé pri tyči sa redakcia pohoršovala nad súťažou krásy pre maloleté dievčatká. „Ešte začiatkom roka sa na webe objavilo kontroverzné video s 8-ročným dievčatkom, ktorého vystúpenie začína nevinne. Po pár sekundách sa však zmení na dokonalú erotickú šou. Publikum je v šoku, porota zhrozená. Jediný, kto sa baví, je starší pán, zrejme starý otec, ktorý neváha vybehnúť na pódium a zasypať vnučku dolárovými bankovkami," píše web.

Na konci autor pridal aj moralizujúce dojmy redakcie: „My v redakcii sme zostali v nemom úžase. Je viac než isté, že zatvoriť ústa si na chvíľu zabudnete aj vy."

Nejde o kontroverzné video, ani experiment a video sa neobjavilo na webe začiatkom roku, ako píšu tvnoviny.sk. Je to ukážka z filmu - táto zásadná informácia v článku chýba. Ide o ukážku z americkej komédie Jackass Presents: Bad Grandpa, ktorá bola uvedená do kín v roku 2013. Herec Johnny Knoxville v príbehu stvárňuje mrzutého starca, ktorý sa musí starať o svojho osemročného vnuka Billyho. Vyrážajú na ceste naprieč Amerikou a vystrájajú. Pri niektorých scénach, ktorých humor je postavený na zveličovaní, sú natáčané reálne reakcie ľudí, podobne ako napríklad pri filme Borat.

Tvnoviny.sk sa inšpirovali podobným článkom na českm bulvárnom webe extra.cz. Článok bol na webe Markízy približne dva dni, po upozorneniach diskutérov ho redakcia bez vysvetlenia stiahla.

Podobné prípady z webu tvnoviny.sk:

Web Markízy šíri starú fámu o tehotných študentkách a orgiách
Web Markízy šíri fámu o neúcte kardinálov k pápežovi
Médiá šíria fámu - peniaze EÚ idú na chov kráv na facebooku

Video, nad ktorým sa pohoršoval web tvnoviny.sk a pod ním ofciálny trailer k filmu Jackass Presents: Bad Grandpa:

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

1. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

2. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

3. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

4. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

5. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

6. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

7. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

8. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

9. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

10. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Najčítanejšie