Cynická obluda sa sťahuje Rado Ondřejíček, archív R.O.

Cynická obluda sa sťahuje

28.12.2014 15:00 | Internet | mk

"Cynická obluda je rovnako hnusná a kvalita vtipov stále závisí len od toho, čo inšpiratívne sa deje okolo a ako sa mi to zhmotní v hlave," hodnotí posledný rok Cynickej obludy jej autor Rado Ondřejíček, ktorý s Obludou odchádza od Sme.sk.

 

 

 

 

Ktoré obrázky, témy najviac pohli verejnosťou?

Nemyslím si, že moje obrázky hýbu verejnosťou, nech to už znamená čokoľvek. Robím vtipy, na hýbanie verejnosťou je skôr investigatíva alebo iná seriózna novinárčina. Vo všeobecnosti, najviac sa ľudia bavili na témach z prezidentských volieb a na jesennej CTčkovej afére.

Akym vývojom prešla Cynická obluda v roku 2014?

Dúfam, že žiadnym zásadným. Stále je rovnako hnusná a kvalita vtipov stále závisí len od toho, čo inšpiratívne sa deje okolo a ako sa mi to zhmotní v hlave. Pribudlo pár fanúšikov, pár ich pre zmenu dostalo ban a tak ďalej. Bežná rutina.

Skôr sa vďaka Oblude veľmi pozitívnym smerom zmenil môj život. Mohol som opustiť full-time zamestnanie a za to som jej neskonale vďačný.

Čomu sa aktuálne ešte venuješ?

Deťom, čítaniu, kaviarenskému povaľovaniu, občas reklame ak treba, a časom dúfam aj písaniu.

Boli ľudia, ktorých sa osobne dotkol humor Cynickej obludy?

Určite, furt sa tu niekoho niečo dotýka, lebo ľudia žijú v presvedčení, že ich dotknuté ego je dôležité. Ale keďže tieto výkriky idú celkom mimo mňa, tak konkrétnych jedincov vymenovať neviem.

Odporúčame aj: TOP 5 najnavštevovanejšie vtipy Cynickej obludy za rok 2014

Akú má stránka čítanosť?

Keďže čítanosť do značnej miery závisí od toho, ako sa vyspí Facebook a ten sa vyspáva čoraz horšie, návštevnosť sa v podstate drží a rastie len mierne, napriek množstvu pribudnutých fanúšikov. V marci a apríli trhala všetky rekordy, vtedy padla aj hranica pol milióna unikátov za mesiac a jeden a pol milióna klikov. Teraz na jeseň je to tak okolo 1,2 milióna klikov mesačne a 330 tisíc unikátov. Všetko podľa Google analytics. Medziročne to je nárast tak možno o 15 percent. Oveľa väčšej pozornosti sa očividne tešili vtipy, ktoré SME.sk prebralo na titulku.

Cynická obluda je linkovaná aj vychádza aj na Sme.sk, ostane tam?

Nie. Prinútený rozhodnúť sa medzi SME a Nkom, po dlhom váhaní som si nakoniec vybral Nko. Od januára by sa už teda na SME objavovať nemala, ak sa teda nestane niečo zásadne nepredvídateľné.

Zmení sa v budúcom roku Cynická obluda?

Technické detaily nie sú ešte doriešené, ale nejakým spôsobom sa tesne primkne k Projektu N. To by mala byť jediná zmena. Všetko ostatné pôjde dúfam po starom a v doterajšom pocite, že stále to je len moja osobná zábavka.

 

RADO ONDŘEJÍČEK (1977) v minulosti publikoval v magazíne inZine, potom v T-Station, založil Humno.sk. V roku 2011 vydal knihu Homo asapiens a o rok neskôr založil projekt Cynická obluda. Minulý rok mu vyšla kniha Tekvicový prívarok pre dušu.Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Najčítanejšie