Kuffovci podávajú trestné oznámenie na SME za vulgarizmus, Cynická obluda reaguje Foto: Facebook Cynická obluda

Kuffovci podávajú trestné oznámenie na SME za vulgarizmus, Cynická obluda reaguje

28.03.2020 11:10 | Tlač | mk

Strana Aliancia za Slovensko, ktorej zástupcovia sa dostali na kandidátke ĽSNS do parlamentu, je pobúrená karikatúrou Cynickej obludy, na ktorú odkazoval portál denníka SME.

 „Dnes denník SME uviedol na adresu Štefana Kuffu, že je to "tupý kokot." Zajtra ideme podať trestné oznámenie, budeme požadovať nemajetkovú ujmu a vysúdené peniaze rozdáme chudobným,“ oznámila Aliancia, ktorá presadzuje názory kňaza Mariána Kuffu a v parlamente ju zastupujú jeho Štefan Kuffa a Filip Kuffa.

Cynická obluda, za ktorou je Rado Ondřejíček, vychádza ako blog. V minulosti na jeho karikatúry odkazoval Denník N, minulý rok sa Cynická obluda vrátila k SME. Na jej karikatúry odkazuje SME zo svojej titulnej strany na webe.

V stredu odkazoval aj na karikatúru s fotkou Štefana Kuffu a nasledujúcim textom: „Fašistický poslanec Kuffa v parlamente navrhol, aby sme boli ako Poliaci a nerušili verejné omše, lebo vraj nás len istá pani Mária zachráni. A teda, za normálnych okolností je tento tupý kokot (vhodnejší výraz skrátka nie je) na smiech a ja sa rád na ňom priživím, ale toto je normálne návrh s cieľom pozabíjať čo najviac ľudí.“

Karikatúry a vtipy Cynickej obludy urazili už viacerých, napríklad niekdajšieho predsedu parlamentu Andreja Danka.

Podrobnosti:  Danko: Keď mi napíše Denník N, že som K.O..., tak to je trochu silná káva

"Neuviedol to denník Sme, ani to nevyšlo v novinách. Je to len na Cynickej oblude, čiže názor jedného bežného občana na jeho vlastnom blogu," reagoval na Alianciu Ondřejíček na facebooku.

„Ale hej, tušil som to, že toto je vtip aj s popisom, ktorý som mal dať len do appky, lebo tam pobavia tých, čo o to stoja a ostatných to netrápi. Ale dal som ho verejne, lebo sa mi zdalo spoločenský prospešné na toho nebezpečného poslanca upozorniť,“ dodal. "Avšak je to pekná dilema: možno človeka, čo navrhuje, aby sa v čase epidémie, ktorú preukázateľne zhoršujú verejné zhromaždenia, konalo ešte viac takých zhromaždení a teda sa vedome snaží zhoršiť epidemiologickú situáciu a v konečnom dôsledku spôsobiť masívne ekonomické škody a smrť mnohým ľuďom, nazvať “tupým kokotom”? Lebo mne sa tak občiansky zdá, že hej. Že je to veľmi mierna reakcia v porovnaní s tým, čo by bolo keby on svoj návrh presadil. Ale môžem sa mýliť," napísal autor Cynickej obludy, ktorý následne v texte na SME Pozor, Kuffa ohrozuje verejné zdravie  vysvetlil, ako to myslel.

Do parlamentu sa na kandidátke ĽSNS dostali traja zástupcovia tejto strany: predseda Tomáš Taraba a Štefan Kuffa a Filip Kuffa.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie