Naša licenčná rada si posvieti na YouTube Foto: YouTube

Naša licenčná rada si posvieti na YouTube

26.01.2015 15:14 | Internet | mk

Rada pre vysielanie a retransmisiu na najbližšom rokovaní bude posudzovať, či sociálna sieť YouTube neporušila s reklamou na alkohol slovenský zákon.

 


Na licenčnú radu prišla nasledujúca sťažnosť: „3.11. o 9:30 sa mi na slovenskej stránke YouTube, pred prehratím videa, zobrazila slovensky tlmočená reklama na alkohol Tullamore Dew. Poľa mojich vedomostí je v zákone uvedené, že reklama alkohol je v tomto čase zakázaná."

 

Na základe tejto sťažnosti sa rozhodla rada urobiť monitoring YouTube a v stredu rozhodne, či YouTube porušil zákon, alebo nie.

„Na základe sťažnosti sme monitorovali slovenskú stránku YouTube. Po zadaní adresy www.youtube.sk sa zobrazila stránka označená ako YouTubeSK a adresa sa zmenila na www.youtube.com. Na stránke boli umiestnené videá s rôznym obsahom (hudba, rozhovor, videoklipy, záznamy besied, názory užívateľov a iné.). Na podstránkewww.youtube.com/yt/about/sk/ bol uvedený text „Služba YouTube bola založená vo februári roku 2005 a umožňuje miliónom ľudí objavovať, sledovať a zdieľať pôvodné videá," začína dôkladná analýza.

Kancelária rady, ktorá chystá pre členov rady podklady na rokovanie, zistila, že v prípade YouTube nejde o službu na požiadanie, na ktorú sa vzťahuje zákon o vysielaní a retransmisiu, pretože „prevádzkovateľ služby redakčne nezodpovedá za výber programov, ich úpravu a usporiadanie do katalógu."

Preto odporúča členom rady označiť sťažnosť za neopodstatnenú.

Aktualizácia 27. januára: Sťažnosť na zobrazenie reklamy na alkohol pred spustením videa na stránke youtube.sk uznala rada na svojom zasadnutí 27. 1. za neopodstatnenú.Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Najčítanejšie