Automobilka Porsche sa rozlúčila s učňom za jeho komentár na Facebooku Foto: ff-feldkirchen.at

Automobilka Porsche sa rozlúčila s učňom za jeho komentár na Facebooku

29.07.2015 14:19 | Internet | mk

Komentáre plné nenávisti, neskrývaného rasizmu a často rôznych výziev na likvidáciu. Aj takto vyzerá prejav mnohých hejterov na Facebooku.

 

 

Kým na Slovensku učiteľ, ktorý verejne velebí Hitlera a dáva na Facebook antisemitské odkazy, naďalej pôsobí na strednej škole, v Rakúsku stačil automobilke jeden komentár.

V hornorakúskom meste Feldkirchen sa miestny dobrovoľný hasičský oddiel pochválil fotografiou sýrskeho dievčatka, ktoré sa teší z vody počas horúčav. Dobrovoľní hasiči sa vybrali k miestu, kde sú ubytovaní utečenci, a v čase enormných horúčav osviežili hlavne ich deti. Dobrovoľný hasičský zbor sa stretol s množstvom pozitívnych reakcií. „Príjemné ochladenie v letných teplotách až do 36 stupňov. A pekné znamenie, že utečenci sú vo Feldkirchene vítaní," napísal Spiegel.

V diskusii pod článkom sa však objavil aj takýto komentár: „Plameňomet, je najlepšie riešenie," napísal jeden automobilový technik zaúčajúci sa v rakúskej automobilke Porsche.

Na komentár reagoval jeho zamestnávateľ veľmi rýchlo. S mladíkom, ktorý sa neskôr za komentár ospravedlnil, rozviazal spoluprácu. "Zmluva o praxi bola predčasne ukončená s okamžitou platnosťou," povedal hovorca Porsche pre rakúsky Kurier. "Odmietame akúkoľvek diskrimináciu. Boli sme preto nútení okamžite reagovať." Prípad si všimla na blogu Viola Ternényová.

Na Slovensku prišla kvôli nenávistnému komentáru o prácu moderátorka RTVS. Naopak žiadne konzekvencie sa zatiaľ nedotkli stredoškolského učiteľa, ktorý v diskusiách obhajuje Hitlera, popiera historické fakty, netají sa antisemitizmom. Ani potom, ako na prípad upozornil bloger Peter Farárik a o jeho statusoch informovali viaceré médiá, ostalo len pri niekoľkých odsudzujúcich vyjadreniach kompetentných.

 

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie