Vznikol nový web Fakt24.sk, je za ním Scandalist Reprofoto: Fakt24.sk

Vznikol nový web Fakt24.sk, je za ním Scandalist

24.05.2016 10:07 | Internet | mk

Topky.sk, cas.sk a pluska.sk budú mať ďalšiu konkurenciu.

 


Vydavateľstvo Scandalist zo skupiny Scandal Media Group (SMG) v týchto dňoch na Slovensku spustilo nový bulvárny web FAKT24.sk. Podľa tlačovej správy vydavateľstva je to "spoločensko - bulvárny denník."
Šéfredaktorom nového webu je Štefan Šperka, ktorý v minulosti pracoval v Novom Čase aj Plus Jeden Deň.

Na titulnej strane sú typické bulvárne témy : hlavný článok rieši súkromie hudobníka, ďalší článok sa vracia k fotkám Fica s asistentkou v hoteli. Ďalšie články sú o postave Kristíny Kormúthovej, smrti otca speváčky Dary Rolins, zadržaní brata Zlatice Puškárovej.
Web prináša aj poradenské aj spotrebiteľské témy, ktoré zvyčajne ľahko prilákajú čitateľov, napríklad ako zvýšiť rodičovský príspevok. Články sú krátke, strohé. Obsah je rozdelený do podsekcií: Správy, Politika, Celebrity, Krimi, Šport, Štýl, Auto, Špeciály.

 

Layout FAKT24.sk, je totožný s jeho českým bratom Bleskově.cz, ktoré kúpila Scandal Media Group v roku 2015 od vydavateľstva Economie.

„V časoch, kedy sú v mediálnom biznise vydavateľstvá podelené medzi finančné skupiny, vstupujeme na trh ako absolútne nezávislý hráč. Našim hlavným cieľom je prinášať kauzy z oblasti politiky, šoubiznisu a zaujímavé celospoločenské témy o ktorých sa na Slovensku mlčí. Garantujeme, že „FAKT" za nami nie sú oligarchovia, ani politické subjekty," povedal Šperka.

FAKT24 je názov bulvárneho webu v Poľsku. Logo aj layout sú podobné. „S poľskou verziou FAKT24 máme totožný iba názov. Nie sme žiadnym spôsobom prepojení," povedal Šperka, ktorý vedia aj bulvárny web VIPstory.sk. Tím redakcie webu má zatiaľ 5 ľudí.

Do vydavateľstva Scandal Media Group patrí Bleskově.cz, instory.cz, vipstory.cz a ďalšie tématic-ké magazíny. Vydavateľstvo vlastnia podnikatelia Karel Vágner a Vítek Koldinský.

Do portfólia SMG patria tiež influence marketing agentúra zSocial Pie, ATL agentúra S! 360, agentúra na plánovanie a nákup digitálnych médií Programmatic Media, agentúra Scandal!, spoločnosť Scandalist, PR agentúra Fruit Factory, e-commerce projekt Bon Affaire a softvérová spoločnosť RedButton Technologies.

"Spustenie online denníku FAKT24.sk, by mala posilniť pozíciu digitálneho vydavateľstvo Scandalist na slovenskom trhu," píše vydavateľstvo.

pošli na vybrali.sme.sk


RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

1. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

2. Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

Vo veku 64 rokov zomrel americký fotograf Charlie Cole, ktorý sa preslávil fotkou osamoteného muža, ako stojí proti kolóne tankov. Informoval o tom dnes server BBC News.

Zmeň banku, zmeň svet. Choose your revolution! Odkazuje študentom raper Vec v novej kampani 365.bank

3. Zmeň banku, zmeň svet. Choose your revolution! Odkazuje študentom raper Vec v novej kampani 365.bank

Poukazovanie na klimatické zmeny, boj proti fast fashion, zhromaždenia na námestiach... Spoločným menovateľom všetkých revolučných aktivít sú mladí ľudia. Oni sú mnohokrát zodpovednejší voči svetu ako ich rodičia, ktorí pod tlakom povinností na mnoho vecí rezignovali. Mladí sú často zodpovednejší ako dospelí. Preto by nemali mať „detský účet“, zaslúžia si mať svoj účet navždy zadarmo. Taký je odkaz 365 banky v jej prvej kampani zameranej na študentov.

Experti varujú: Dezinformácie o očkovaní narastajú, ohrozujú zdravie ľudí aj na Slovensku

4. Experti varujú: Dezinformácie o očkovaní narastajú, ohrozujú zdravie ľudí aj na Slovensku

Dezinformácie a nárast nedôvery v očkovanie patrí k zásadným rizikám ohrozujúcim zdravie a životy ľudí na všetkých kontinentoch.

Mafra se nemusí ospravedlniť ani vyplatiť odškodné bývalému ministrovi

5. Mafra se nemusí ospravedlniť ani vyplatiť odškodné bývalému ministrovi

 Mediální dům Mafra se s konečnou platností nemusí omlouvat ani vyplácet odškodnění bývalému ministru vnitra Ivanu Langerovi (ODS).

Petit Press kupuje ďalšiu sieť schránkových novín

6. Petit Press kupuje ďalšiu sieť schránkových novín

Vydavateľstvo Petit Press, ktoré v regiónoch okrem týždenníkov MY a  denníka Korzár, vydáva aj schránkové tituly ECHO, kupuje tretiu najväčšiu sieť schránkových novín na Slovensku - Pardon. O akvizícii informuje vydavateľstvo tlačovou správou.

Twitter zablokoval účty Castrovi, jeho dcére a niektorým novinárom

7. Twitter zablokoval účty Castrovi, jeho dcére a niektorým novinárom

Americká spoločnosť Twitter prevádzkujúca rovnomennú sociálnu sieť zablokovala účty vodcovi kubánskych komunistov Raúlovi Castrovi, jeho dcére Mariele a tiež desiatkam novinárom zo štátnych médií.

Český film získal študentského Oscara (VIDEO)

8. Český film získal študentského Oscara (VIDEO)

Český animovaný film Dcera získal prestižní ocenění americké Akademie filmového umění a věd, zvané studentský Oscar.

O Oscara zabojuje aj slovenský film Nech je svetlo (VIDEO)

9. O Oscara zabojuje aj slovenský film Nech je svetlo (VIDEO)

Dráma Nech je svetlo režiséra Marka Škopa, ktorá vznikla v slovensko-českej koprodukcii s Milanom Ondríkom v hlavnej úlohe,zabojuje o Oscara za najlepší medzinárodný hraný film.

Prieskum: Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie

10. Prieskum: Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie

RegioMedia – media representative pre regionálne rádiá, spustila sériu prieskumov počúvanosti regionálnych rádií. Ako prvé zmonitorovali počúvanosť Trnavského rádia. Z výsledkov vyplýva, že Trnavské rádio patrí v Trnave medzi tri najpočúvanejšie rádiá.

Najčítanejšie