Vznikol nový web Fakt24.sk, je za ním Scandalist Reprofoto: Fakt24.sk

Vznikol nový web Fakt24.sk, je za ním Scandalist

24.05.2016 10:07 | Internet | mk

Topky.sk, cas.sk a pluska.sk budú mať ďalšiu konkurenciu.

 


Vydavateľstvo Scandalist zo skupiny Scandal Media Group (SMG) v týchto dňoch na Slovensku spustilo nový bulvárny web FAKT24.sk. Podľa tlačovej správy vydavateľstva je to "spoločensko - bulvárny denník."
Šéfredaktorom nového webu je Štefan Šperka, ktorý v minulosti pracoval v Novom Čase aj Plus Jeden Deň.

Na titulnej strane sú typické bulvárne témy : hlavný článok rieši súkromie hudobníka, ďalší článok sa vracia k fotkám Fica s asistentkou v hoteli. Ďalšie články sú o postave Kristíny Kormúthovej, smrti otca speváčky Dary Rolins, zadržaní brata Zlatice Puškárovej.
Web prináša aj poradenské aj spotrebiteľské témy, ktoré zvyčajne ľahko prilákajú čitateľov, napríklad ako zvýšiť rodičovský príspevok. Články sú krátke, strohé. Obsah je rozdelený do podsekcií: Správy, Politika, Celebrity, Krimi, Šport, Štýl, Auto, Špeciály.

 

Layout FAKT24.sk, je totožný s jeho českým bratom Bleskově.cz, ktoré kúpila Scandal Media Group v roku 2015 od vydavateľstva Economie.

„V časoch, kedy sú v mediálnom biznise vydavateľstvá podelené medzi finančné skupiny, vstupujeme na trh ako absolútne nezávislý hráč. Našim hlavným cieľom je prinášať kauzy z oblasti politiky, šoubiznisu a zaujímavé celospoločenské témy o ktorých sa na Slovensku mlčí. Garantujeme, že „FAKT" za nami nie sú oligarchovia, ani politické subjekty," povedal Šperka.

FAKT24 je názov bulvárneho webu v Poľsku. Logo aj layout sú podobné. „S poľskou verziou FAKT24 máme totožný iba názov. Nie sme žiadnym spôsobom prepojení," povedal Šperka, ktorý vedia aj bulvárny web VIPstory.sk. Tím redakcie webu má zatiaľ 5 ľudí.

Do vydavateľstva Scandal Media Group patrí Bleskově.cz, instory.cz, vipstory.cz a ďalšie tématic-ké magazíny. Vydavateľstvo vlastnia podnikatelia Karel Vágner a Vítek Koldinský.

Do portfólia SMG patria tiež influence marketing agentúra zSocial Pie, ATL agentúra S! 360, agentúra na plánovanie a nákup digitálnych médií Programmatic Media, agentúra Scandal!, spoločnosť Scandalist, PR agentúra Fruit Factory, e-commerce projekt Bon Affaire a softvérová spoločnosť RedButton Technologies.

"Spustenie online denníku FAKT24.sk, by mala posilniť pozíciu digitálneho vydavateľstvo Scandalist na slovenskom trhu," píše vydavateľstvo.

pošli na vybrali.sme.sk


O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

Spoločnosť O2 si pripomína 30. výročie Nežnej revolúcie a pri tejto príležitosti podporila projekty, ktoré mladým ľuďom približujú, prečo sa pred 30 rokmi ľudia postavili za slobodu a demokraciu a prečo sa za tieto hodnoty oplatí bojovať aj dnes.

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Organizátori dnes už po dvanásty raz slávnostne odovzdali ocenenia Biela vrana za občiansku odvahu a obhajobu verejného dobra. V čase 30-teho výročia Nežnej revolúcie nám príbehy ocenených pripomínajú obrovskú hodnotu slobody, ale aj to, aké dôležité je neustále sa o ňu starať. Zároveň upozorňujú na to, že ani 30 rokov po prevrate nežijeme v spoločnosti, kde sú právo a spravodlivosť rovnako dostupné pre všetkých. Ocenenie preto získali štyria laureáti, ktorí tieto odkazy stelesňujú.

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Dnes 17. novembra, symbolicky na 30. výročie od Nežnej revolúcie, odštartoval nový portál s názvom Defence News.

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

Čo znamená pre mladých Slovákov sloboda? Vedia niečo o Nežnej revolúcii a živote pred rokom 1989? A aký je podľa nich vzťah medzi slobodou a peniazmi? Odpovede aj na tieto otázky dal exkluzívny prieskum, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravili spoločnosti Insight Diver a G82.

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

Donald Trump sa vlani v decembri osobne stretol s dvomi podnikateľmi z bývalého ZSSR a poveril ich "tajnou misiou" na Ukrajine, ktorá mala poškodiť povesť prezidentovho volebného soka Joea Bidena.

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu SodaStream si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Pre mnohých ľudí predstavuje Ernest Hemingway skôr mýtus než človeka z mäsa a kostí. Vie sa o ňom, že bol vojakom, športovcom, vášnivým milencom, emigrantom s, samozrejme, vynikajúcim spisovateľom.

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Vo veku 93 rokov zomrel režisér, scenárista i odbojár Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všetci dobrí rodáci. ČTK to z poverenia rodiny oznámil Vítězslav Tichý. Potvrdil to tiež hovorca Slováckeho divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťske divadlo to tiež uviedlo na svojom facebooku.

České televízie pripravujú k 30. výročiu revolúcie špeciálne relácie (VIDEO)

České televizní stanice připravují na neděli k 30. výročí začátku sametové revoluce speciální vysílání nebo pořady. Česká televize bude mít několik venkovních studií v centru Prahy.

Magio TV prináša viacero noviniek

Magio TV prináša viacero noviniek

Telekom vylepšuje svoju televíznu ponuku: prináša nové kanály v Magio TV, aj filmové a seriálové novinky vo videopožičovni Magio Kino. Zároveň vylepšuje aplikáciu Magio GO, ktorá je dostupná už aj pre Smart TV a prináša nové zaradenie Magio GO TV Box.

Najčítanejšie