Vznikol nový web Fakt24.sk, je za ním Scandalist Reprofoto: Fakt24.sk

Vznikol nový web Fakt24.sk, je za ním Scandalist

24.05.2016 10:07 | Internet | mk

Topky.sk, cas.sk a pluska.sk budú mať ďalšiu konkurenciu.

 


Vydavateľstvo Scandalist zo skupiny Scandal Media Group (SMG) v týchto dňoch na Slovensku spustilo nový bulvárny web FAKT24.sk. Podľa tlačovej správy vydavateľstva je to "spoločensko - bulvárny denník."
Šéfredaktorom nového webu je Štefan Šperka, ktorý v minulosti pracoval v Novom Čase aj Plus Jeden Deň.

Na titulnej strane sú typické bulvárne témy : hlavný článok rieši súkromie hudobníka, ďalší článok sa vracia k fotkám Fica s asistentkou v hoteli. Ďalšie články sú o postave Kristíny Kormúthovej, smrti otca speváčky Dary Rolins, zadržaní brata Zlatice Puškárovej.
Web prináša aj poradenské aj spotrebiteľské témy, ktoré zvyčajne ľahko prilákajú čitateľov, napríklad ako zvýšiť rodičovský príspevok. Články sú krátke, strohé. Obsah je rozdelený do podsekcií: Správy, Politika, Celebrity, Krimi, Šport, Štýl, Auto, Špeciály.

 

Layout FAKT24.sk, je totožný s jeho českým bratom Bleskově.cz, ktoré kúpila Scandal Media Group v roku 2015 od vydavateľstva Economie.

„V časoch, kedy sú v mediálnom biznise vydavateľstvá podelené medzi finančné skupiny, vstupujeme na trh ako absolútne nezávislý hráč. Našim hlavným cieľom je prinášať kauzy z oblasti politiky, šoubiznisu a zaujímavé celospoločenské témy o ktorých sa na Slovensku mlčí. Garantujeme, že „FAKT" za nami nie sú oligarchovia, ani politické subjekty," povedal Šperka.

FAKT24 je názov bulvárneho webu v Poľsku. Logo aj layout sú podobné. „S poľskou verziou FAKT24 máme totožný iba názov. Nie sme žiadnym spôsobom prepojení," povedal Šperka, ktorý vedia aj bulvárny web VIPstory.sk. Tím redakcie webu má zatiaľ 5 ľudí.

Do vydavateľstva Scandal Media Group patrí Bleskově.cz, instory.cz, vipstory.cz a ďalšie tématic-ké magazíny. Vydavateľstvo vlastnia podnikatelia Karel Vágner a Vítek Koldinský.

Do portfólia SMG patria tiež influence marketing agentúra zSocial Pie, ATL agentúra S! 360, agentúra na plánovanie a nákup digitálnych médií Programmatic Media, agentúra Scandal!, spoločnosť Scandalist, PR agentúra Fruit Factory, e-commerce projekt Bon Affaire a softvérová spoločnosť RedButton Technologies.

"Spustenie online denníku FAKT24.sk, by mala posilniť pozíciu digitálneho vydavateľstvo Scandalist na slovenskom trhu," píše vydavateľstvo.

pošli na vybrali.sme.sk


SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

1. SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

 Po Postoji či Konzervatívnom denníku, ktorý zakladal Milan Krajniak, vznikol ďalší konzervatívny portál s názvom Konzervatívny web.

OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

2. OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

Osobitná spravodajkyňa OSN pre ľudské práva Agnes Callamardová odporučila začať vyšetrovanie saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána a ďalších predstaviteľov kráľovstva v súvislosti s minuloročnou vraždou novinára Džamal Chášukdžího.

Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

3. Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

Lukáš Diko, ktorý bol za Václava Miku šéfom spravodajstva RTVS, je opäť čiastočne v médiách.

Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

4. Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

Federálny sudca v USA minulý týždeň rozhodol, že neonacistická stránka The Daily Stormer a jej kontroverzný zakladateľ a editor Andrew Anglin musia zaplatiť 4,1 milióna dolárov moslimskému komikovi Deanovi Obeidallahovi za falošné správy.

Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

5. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

6. Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

 Britská televízia ITV už si u svojich scenáristov neobjedná žiadnu zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali výhradne mužskí autori.

Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

7. Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

Najväčšiu vzburu vo väzenskej histórii bývalého Československa stvárni pripravovaný film Amnestie režiséra Jonáša Karáska.

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

8. V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

9. Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

Hlavným víťazom tohtoročných filmových a televíznych cien stanice MTV sa stal superhrdinský epos Avengers: Endgame.

Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

10. Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

Redaktor Trendu nastúpil do VÚB banky, je novým členom analytického tímu banky.

Najčítanejšie