Vzniká nová strana Kresťanská demokracia - Život a prosperita Reprofoto youtube/A.Čulen

Vzniká nová strana Kresťanská demokracia - Život a prosperita

31.07.2018 10:23 | Marketing | mk

Novú stranu zakladajú nespokojní odídenci z KDH.

 Kresťanská demokracia - Život a prosperita je názov novej strany, ktorú pripravujú niekoľkí bývalí členovia KDH. Informáciu pre Omédiách.com potvrdil jeden z členov prípravného výboru Peter Molda.

Členmi prípravného výboru sú okrem Moldu aj Miroslav Vetrík (usporiadateľ korunovačných slávnosti v Bratislave), bývalý člen KDH, ktorý kandidoval aj za starostu bratislavského Starého Mesta, a Tibor Pénzeš, bývalý asistent poslanca KDH Pavla Abrhana.

Prípravný výbor minulý týždeň podal na Ministerstve vnútra SR návrh na založenie kresťanskej národnej strany „Kresťanská demokracia – Život a prosperita“.

„Program hnutia bude pozostávať z 11 zásadných bodov, ktoré sa zaväzujeme zaviesť ako celok a 11 bodov politík, ktoré sa zaväzujeme na Slovensku zrušiť tak, aby sme dosiahli účinnú zmenu, že Slovensko bude dobre spravovaná krajina bez ohľadu na to, kto zastáva verejné funkcie,“ povedal Molda pre Omediach.com.

Molda, ktorý je manažérom v spoločnosti Železnice SR, patril ku konzervatívnejšiemu krídlu v KDH. Svoje názory zverejňoval na blogu na stránke postoj.sk a na dezinformačnom webe hlavnespravy.sk, rovnako aj Pénzeš. "Preto som z KDH vystúpil, aby som sa aj ja mohol slobodne vyjadrovať a nemusel sa stotožňovať s jeho liberálnym smerovaním,“ napísal na svojom blogu Peter Molda v máji tohto roka.

Na posledných blogoch Molda obhajuje kňaza Kuffu pred jeho kritikmi: „Poukazovať na Mariána Kuffu ako na “čudáka”, ktorý našu spoločnosť zadúša zaostalými ideami a stredovekou teológiou, sa stalo lacnou vstupenkou do liberálnych kruhov, ako bolo niekedy nadávanie na kapitalizmus vstupenkou do sveta socializmu.“

K hlavným bodom programu strany bude patriť „výrazná podpora rodiny a ochrana života nie v deklaratívnej, ale v praktickej agende.“ Ďalej chcú zmenu volebného systému, aby volič mal väčšiu váhu pri výbere poslancov a posilnila sa priama demokracia. „Zavedenie princípu „priamy dôkaz, priama žaloba“, kedy bude umožnené obrátiť sa v trestných veciach priamo na súd, ak občan má dostatočné dôkazy o spáchaní trestnej činnosti konkrétnym páchateľom rovnako, ako je tomu v iných občianskych a obchodných sporoch,“ povedal Molda.

Pripravovaný politický subjekt má byť politickým hnutím zdola, „čo nevylučuje, že komunikujeme a budeme komunikovať aj s ľuďmi činnými v politike a s viacerými ohlásime v blízkej budúcnosti spoluprácu.“

Chcú posilniť postavenie Slovenska v EU v agende hospodárstva, bezpečnosti a ochrany vonkajších hraníc. No zároveň chcú elimináciu vplyvu EU predovšetkým v bioetických a kultúrnych otázkach.

pošli na vybrali.sme.sk


Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

1. Volebné štúdiá v televíziách budú až v nedeľu (VIDEO)

Prvé povolebné diskusie po voľbách do Európskeho parlamentu nie sú v sobotu, ako tradične po rôznych voľbách, ale až v nedeľu, keď sa končia voľby vo všetkých štátoch EU.

Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

2. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

3. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

4. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

5. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

6. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

7. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

8. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

9. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

10. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

Najčítanejšie