Vzniká nová strana Kresťanská demokracia - Život a prosperita Reprofoto youtube/A.Čulen

Vzniká nová strana Kresťanská demokracia - Život a prosperita

31.07.2018 10:23 | Marketing | mk

Novú stranu zakladajú nespokojní odídenci z KDH.

 Kresťanská demokracia - Život a prosperita je názov novej strany, ktorú pripravujú niekoľkí bývalí členovia KDH. Informáciu pre Omédiách.com potvrdil jeden z členov prípravného výboru Peter Molda.

Členmi prípravného výboru sú okrem Moldu aj Miroslav Vetrík (usporiadateľ korunovačných slávnosti v Bratislave), bývalý člen KDH, ktorý kandidoval aj za starostu bratislavského Starého Mesta, a Tibor Pénzeš, bývalý asistent poslanca KDH Pavla Abrhana.

Prípravný výbor minulý týždeň podal na Ministerstve vnútra SR návrh na založenie kresťanskej národnej strany „Kresťanská demokracia – Život a prosperita“.

„Program hnutia bude pozostávať z 11 zásadných bodov, ktoré sa zaväzujeme zaviesť ako celok a 11 bodov politík, ktoré sa zaväzujeme na Slovensku zrušiť tak, aby sme dosiahli účinnú zmenu, že Slovensko bude dobre spravovaná krajina bez ohľadu na to, kto zastáva verejné funkcie,“ povedal Molda pre Omediach.com.

Molda, ktorý je manažérom v spoločnosti Železnice SR, patril ku konzervatívnejšiemu krídlu v KDH. Svoje názory zverejňoval na blogu na stránke postoj.sk a na dezinformačnom webe hlavnespravy.sk, rovnako aj Pénzeš. "Preto som z KDH vystúpil, aby som sa aj ja mohol slobodne vyjadrovať a nemusel sa stotožňovať s jeho liberálnym smerovaním,“ napísal na svojom blogu Peter Molda v máji tohto roka.

Na posledných blogoch Molda obhajuje kňaza Kuffu pred jeho kritikmi: „Poukazovať na Mariána Kuffu ako na “čudáka”, ktorý našu spoločnosť zadúša zaostalými ideami a stredovekou teológiou, sa stalo lacnou vstupenkou do liberálnych kruhov, ako bolo niekedy nadávanie na kapitalizmus vstupenkou do sveta socializmu.“

K hlavným bodom programu strany bude patriť „výrazná podpora rodiny a ochrana života nie v deklaratívnej, ale v praktickej agende.“ Ďalej chcú zmenu volebného systému, aby volič mal väčšiu váhu pri výbere poslancov a posilnila sa priama demokracia. „Zavedenie princípu „priamy dôkaz, priama žaloba“, kedy bude umožnené obrátiť sa v trestných veciach priamo na súd, ak občan má dostatočné dôkazy o spáchaní trestnej činnosti konkrétnym páchateľom rovnako, ako je tomu v iných občianskych a obchodných sporoch,“ povedal Molda.

Pripravovaný politický subjekt má byť politickým hnutím zdola, „čo nevylučuje, že komunikujeme a budeme komunikovať aj s ľuďmi činnými v politike a s viacerými ohlásime v blízkej budúcnosti spoluprácu.“

Chcú posilniť postavenie Slovenska v EU v agende hospodárstva, bezpečnosti a ochrany vonkajších hraníc. No zároveň chcú elimináciu vplyvu EU predovšetkým v bioetických a kultúrnych otázkach.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie