Na Hlavnom námestí v Bratislave zažiari počas Bielej noci obrovská manta

Na Hlavnom námestí v Bratislave zažiari počas Bielej noci obrovská manta

Na Hlavnom námestí v Bratislave budete môcť v sobotu počas Bielej noci zažiť špeciálnu svetelnú inštaláciu, ktorá bude znázorňovať gigantickú plávajúcu morskú mantu.

 

Prostredníctvom špeciálnej projekčnej technológie budú tiež rozpohybované svietiace planktóny, ktoré premenia fasády troch historických budov námestia na úchvatné vizuálne divadlo.

 

„Toto dielo bude veľmi magické a pokojné. Myslím si, že v srdci mesta, na Hlavnom námestí, vytvorí oázu pokoja. Dielo komunikuje s priestorom a zaujme všetky vekové kategórie. Pri tomto diele je použitá úplne nová technológia, špeciálny projektor, ktorý má v sebe mechanizmus zrkadiel a zoomu,” vysvetľuje Zuzana Pacáková, zakladateľka Bielej noci.

„Gigantickú mantu môžete poznať už zo spotov O2, ktoré sú situované do podmorského sveta. Projekcia nadväzuje na komunikáciu operátora O2 o veľkosti svojej 4G siete, ktorá sa v súčasnosti môže pochváliť 94%-ným pokrytím obyvateľov Slovenska,“ vysvetľuje pozadie svetelnej inštalácie marketingová manažérka O2 Slovakia Michaela Sakálová.

Za projektom stojí zoskupenie umelcov pod hlavičkou BN label.

Súčasťou aktivít bude aj špeciálne vydanie magazínu Sóda, ktoré bude pri príležitosti Bielej noci obsahovať svietiacu nálepku. Náhľad si môžete pozrieť v prílohe.

Gigantickú mantu, ktorá príznačne znázorňuje veľkosť pokrytia sieťou, O2 prvý raz použilo v kampani o svojej sieti tu: