Fondy Prvej penzijnej patria k najúspešnejším na trhu Foto: Prvá penzijná

Fondy Prvej penzijnej patria k najúspešnejším na trhu

24.02.2019 20:32 | Marketing | PR

Najpredávanejším realitným fondom sa stal NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f. Celkovo získala Prvá penzijná správcovská spoločnosť až tri ocenenia v súťaži Top Fond Slovakia 2018.

 

J&T BOND EUR zmiešaný o.p.f. je fondom s najlepším výnosom a rizikom v kategórii konzervatívne zmiešané a štruktúrované fondy na vyhlasovaní ocenení Top Fond Slovakia, ktoré organizuje Slovenská asociácia správcovských spoločností a vydavateľstvo Mafra Slovakia.

Fondy Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky vyhrali aj v ďalších dvoch kategóriách v ocenení Top Fond Slovakia. „Hoci je Stabilný fond o.p.f. na trhu len od augusta 2018, hneď sa stal najvyhľadávanejším podielovým fondom pre konzervatívnych sporiteľov,“ hovorí Martin Kaňa, generálny riaditeľ Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti. Na vyše 8,8 milióna predajov sa dokázal vytiahnuť len za štyri mesiace. Ide o takmer dva milióny predajov viac ako dosiahol konkurenčný fond s druhým najlepším predajom. V prípade Stabilného fondu ide o špeciálny fond pre klientov, ktorí majú záujem o investovanie do dlhopisov s vyšším výnosom, než aké sú vo fondoch krátkodobých investícií či na termínovaných vkladoch.

Veľmi dobre si počínal aj NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f., ktorý s vyše 49 miliónmi predajov skončil ako najpredávanejší podielový fond v kategórii realitné fondy a fondy alternatívnych investícií. „Rovnako aj realitný fond je vhodný pre konzervatívnejších sporiteľov, ktorí nechcú riskovať kúpu bytu na investíciu v období, kedy sú ceny nehnuteľností pomerne vysoko a ich ďalší nárast nemusí byť samozrejmosťou. A to najmä v prípade, že by si naň museli požičať, čo by znižovalo ich budúci výnos kvôli nákladom na úver,“ dodáva M. Kaňa.

Vyhodnotenie výsledkov k 31.12.2018

Najpredávanejší podielový fond v kategórií dlhopisové fondy - Stabilný fond o.p.f.
Najpredávanejší podielový fond v kategórii realitné fondy a fondy alternatívnych investícií - NÁŠ PRVÝ REALITNÝ o.p.f.
Fond s najlepším výnosom a rizikom v kategórii konzervatívne zmiešané a štruktúrované fondy - J&T BOND EUR zmiešaný o.p.f.

pošli na vybrali.sme.sk


Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

1. Prieskum: Dezinformácie na českých weboch pred eurovoľbami nepribudli

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu.

Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

2. Leonardo da Vinci, akého ste ešte nevideli

Pred päťsto rokmi, presne 2. mája 1519, zomrel maliar, sochár, architekt, prírodovedec, hudobník, spisovateľ, vynálezca a konštruktér Leonardo da Vinci. Dokonalá renesančná osobnosť, ktorá mala ruky umelca a myseľ vedca. Leonardo nám zanechal rozsiahle dielo, a to veľká časť jeho výtvarných prác a vedeckých rozpráv bola zničená.

Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

3. Firma Nike stiahla nový model topánok po sťažnosti domorodcov z Panamy

Americká firma Nike stiahla nový model športových topánok, ktorý sa mal začať predávať budúci mesiac.

Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

4. Ako je to s kvalitou nášho piva? Odborníci a spotrebitelia sú za jedno - kvalita sa zlepšuje

Na Slovensku máme kvalitné pivo. Potvrdzujú to nielen milovníci piva, ale aj odborníci, ktorí tento týždeň v rámci 13. ročníka degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka hodnotia slovenské pivá. V nedávnom prieskume agentúry Kantar navyše tri štvrtiny slovenských pivárov potvrdili, že kultúra pitia piva sa u nás zlepšuje.

ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

5. ČR sa musí ospravedlniť za Zemanov výrok v TV Barrandov

 Český stát se musí omluvit za výrok prezidenta Miloše Zemana o jeho bývalém poradci Zdeňkovi Šarapatkovi, rozhodl dnes Obvodní soud pro Prahu 1. Zeman v televizi Barrandov řekl, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost.

Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

6. Víťazi ceny Podnikové médium roka 2018 sú známi

Klub podnikových médií vyhlásil výsledky 16. ročníka súťaže Podnikové Médium Roka 2018. Do súťaže sa zapojili firmy, podniky, agentúry, štátne aj mimovládne organizácie, mestá a obce.

Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre

7. Vyhlásenie LGBTI organizácií: Vyzývame Petra Pellegriniho, aby urýchlene riešil situáciu v slovenskej kultúre


23. mája 2019 predložilo MK do medzirezortného pripomienkového konania úplne nový zákon o poskytovaní dotácií v pôsobnosti Ministerstva kultúry Slovenskej republiky. Ministerstvo ním chce zakotviť nové pravidlá poskytovania dotácií do budúcnosti. Udialo sa tak bez akejkoľvek konzultácie, poza chrbát dotknutých subjektov a to nás utvrdzuje v tom, že snaha ministerky Laššákovej o dialóg je neúprimná a hraná.

Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

8. Odhaliť falošné správy vám pomôžu tri jednoduché otázky

Mnoho ľudí napomáha šíreniu dezinformácií a manipulácií nechtiac, len pod vplyvom emócií či povrchnosti. Nechajú sa strhnúť emtívnou fotkou, titulkom, či vymysleným textom.

Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

9. Podrobnosti, ako budú zverejňované výsledky volieb do Európskeho parlamentu

Voľby do Európskeho parlamentu sa konajú v štátoch EU priebežne od 23. do 26. mája. Na Slovensku budú 25. mája. Výsledky budú zverejňované postupne v jednotlivých krajinách ale aj v EP.

K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

10. K voľbám volá aj Vanessa Paradis na titulke Vogue

Časopisy ako Vogue v Taliansku, Nemecku a Poľsku, L’Uomo Vogue, Elle v Poľsku a Glamour v Maďarsku vyzývajú na svojich stránkach čitateľov na účasť vo voľbách. Výzvu podporili modelky a modeli a osobnosti sveta módy, vrátane Vanessy Paradis či Joela Kinnamana.

Najčítanejšie