Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

22.03.2019 08:32 | Marketing | Komerčný článok

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

 

Novinka Čo je dôležitejšie ako peniaze je iná než tie predošlé. Svetoznámy autor Robert Kiyosaki vám v nej predstaví svojich osem poradcov, ktorí mu pomohli dosiahnuť úspech a zarobiť peniaze.
Dozviete sa, aký dôležitý je etický kódex tímu, ako vytvoriť značku, ochrániť svoje aktíva, získať kapitál, využiť dlh na zbohatnutie a daňový systém vo svoj prospech, pretože práve dane sú pre väčšinu ľudí ich najväčším výdavkom.
Zoznámite sa aj s biznisovými modelmi, ktoré využívajú dnešní sociálni podnikatelia.

Ako napísal jeden z jeho poradcov: „S tým, ako táto kniha odhaľuje podstatu práce spoločnosti Rich Dad, by sa mohla stať jej doteraz najvýznamnejším projektom.“
Posolstvo knihy Čo je dôležitejšie ako peniaze spočíva v tom, že dobrý podnikateľ musí mať dobrý tím a zároveň odkazuje na lekciu bohatého otca, ktorá hovorí, že ak ste najmúdrejší človek vo vašom tíme, váš tím má problém.
Väčšina ľudí sa riadi radou: „Študuj a nájdi si zamestnanie.“

Nikdy nepočujete niekoho povedať: „Študuj a nauč sa, ako vytvoriť pracovné miesta,“ teda to, čo robia úspešní podnikatelia.

Väčšina ľudí chodí do školy, aby sa naučila pracovať pre peniaze – pre pravidelnú výplatu. Iba málo ľudí sa učí, ako vytvoriť peniaze, aby na ne nemuseli byť odkázaní. Ak ste čítali knihu Bohatý otec, chudobný otec, možno si spomeniete na lekciu bohatého otca č. 1: Bohatí nepracujú pre peniaze.
Podnikatelia ju veľmi dobre chápu a snažia sa nájsť spôsoby, ako nechať svoje peniaze, aby pracovali pre nich a oni tak mohli budovať aktíva, ktoré im prinesú nielen cash flow, ale aj bohatstvo.

Prečítajte si úryvok z knihy Čo je dôležitejšie ako peniaze:

Prečo sa stať podnikateľom?

Uvediem niekoľko príkladov, prečo čoraz viac ľudí začína podnikať. Nové technológie a celosvetová konkurencia sú príčinou toho, že človek zastaráva. Predstavy o vysoko platenom zamestnaní a doživotnej výplate sú veľmi staré – a zastarané – predstavy.
Milióny ľudí si dnes uvedomujú, že byť podnikateľom môže byť istejšie, ako byť zamestnancom.
Andy Grove, jeden zo zakladateľov a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Intel Corporation, je známy pre svoje motto „prežijú iba paranoici“. Jeho kniha s rovnakým názvom (Only the Paranoid Survive) bola napísaná pre podobných paranoikov, pre tých, čo sú zanietení, chcú rásť a zbohatnúť ako podnikatelia.*
Počas priemyselného veku boli podnikatelia známi vytváraním podnikov a pracovných miest. V informačnom veku sú podnikatelia známi tým, že podniky a pracovné miesta ničia.
Jedným z príkladov je knižný priemysel. Keď v roku 1997 vyšla kniha Bohatý otec, chudobný otec, kamenným obchodom knižného priemyslu sa darilo a prosperovali. Potom prišiel Amazon a mnohé kníhkupectvá ešte z čias priemyselného veku, napríklad maloobchodný predajca Borders Group, Inc., sa vytratili.
Nedávno som bol v obchode s potravinami a jedna zamestnankyňa, ktorá ukladala tovar do regálov, sa ma opýtala: „Pamätáte sa na mňa?“ Keď bolo očividné, že si neviem spomenúť, povedala: „Bola som vedúca kníhkupectva Borders blízko vášho domu. Často som organizovala vaše besedy spojené s podpisovaním kníh.“
Ten rozhovor mi zlomil srdce. Snažil som sa zo všetkých síl, aby som zostal pokojný, a ďakoval som jej za všetko, čo pre mňa, moje knihy a moju spoločnosť urobila. Keď sme sa rozprávali o starých časoch, v hlave mi stále znela mantra Andyho Grova – „prežijú iba paranoici“.
Ešte raz, podnikatelia dnes nevytvárajú pracovné miesta. Dnešní podnikatelia ich aj s podnikmi veľmi rýchlo ničia. A naše školy naďalej učia študentov, aby sa z nich radšej stali zamestnanci, ktorí hľadajú istotu práce, ako podnikatelia, ktorí sa usilujú o finančnú istotu.
Dobrou správou je, že školy už dnes ponúkajú kurzy podnikania.
Hoci tlieskam tomuto úsiliu, zároveň sa obávam, že na školách je ešte stále veľa učiteľov, ktorí sa iba pokúšajú naučiť študentov, aby sa z nich stali podnikatelia. Je to podobné, ako sa učiť surfovať alebo hrať golf podľa príručky. Ak vás ešte nikdy „nezmietla“ obrovská vlna, ako potom viete, aké to je, keď váš podnik celkom zmetie konkurencia?
Jednoducho povedané, zamestnanci svojím postojom a spôsobom myslenia vidia svet z pohľadu zamestnancov. Podnikatelia sa pozerajú na svet inými očami. Táto kniha je o tom, ako sa pozerať na svet očami skutočného podnikateľa.
Jeden z mojich najobľúbenejších citátov Steva Jobsa, ktorý som použil aj v úvode tejto knihy, je natoľko pôsobivý a hlboký, že stojí za to ho zopakovať:
„Nemôžete pospájať jednotlivé body pri pohľade dopredu; môžete si ich pospájať iba tak, že sa pozriete späť. Takže musíte veriť, že sa tie body nejako spoja vo vašej budúcnosti.
Musíte v niečo veriť – vo svoju odvahu, osud, život, svoju karmu, v čokoľvek. Taký prístup ma nikdy nesklamal a stojí za všetkým významným v mojom živote.“
Väčšine ľudí sa nepodarí stať sa podnikateľmi, pretože chodili do škôl, kde sa naučili prechádzať životom ako šofér, ktorý sa neprestajne pozerá do spätného zrkadla.

Milan Buno, literárny publicistaMaďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský provládny podnikateľ kúpil polovicu nezávislej mediálnej skupiny Index.hu

Maďarský podnikateľ Miklós Vaszily, ktorý už riadi provládnu stanicu TV2, dnes oznámil, že kúpil päťdesiatpercentný podiel v holdingovej spoločnosti Indamedia. Tá kontroluje reklamné príjmy pre nezávislý spravodajský portál Index.hu.

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

4ka: Spolu to dokážeme. Dáta na to!

Ku každému paušálu SLOBODA+ alebo SLOBODA DÁTA prináša mobilný operátor 4ka od 1. apríla zadarmo balík NEKONEČNO NA DOMA. „Dnes, viac ako inokedy je dôležité, aby rodina držala spolu. Chceme rodine našich zákazníkov uľahčiť tieto chvíle, keď trávime čas doma viac ako inokedy a preto im dávame dáta zadarmo,“ vysvetľuje generálny riaditeľ 4ky Juraj Ondriš.

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Miloš Zeman bude v nedeľu naživo hovoriť o koronavíruse

Prezident Miloš Zeman v neděli okomentuje opatření, která vláda přijala v souvislosti s epidemií koronaviru, v rozhovoru pro server Blesk.cz.

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

V súvislosti s úmrtím herečky Evy Krížikovej mení RTVS program (VIDEO)

Vo veku 85 rokov dnes v nemocnici v Malackách zomrela legendárna divadelná, filmová, televízna a rozhlasová herečka Eva Krížiková.

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Alexej Fulmek: Situácia je veľmi vážna

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom sa bolestne začína dotýkať aj niektorých médií. V niektorých vydavateľských domoch sa už začalo prepúšťať, znižujú sa platy, rušia sa aj niektoré tituly.

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela herečka Eva Krížiková (VIDEO)

Zomrela známa herečka a popredná členka Činohry SND Eva Krížiková. O úmrtí informovalo Slovenské národné divadlo.

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Končí niekoľko webov: hokej.sk, infospravy.sk, mobil.sk, auto.sk a ďalšie

Súčasná kríza spôsobená koronavírusom má v médiách ďalšie obete.

Dostupnejší LTE internet, menej obmedzení. SWAN reaguje na súčasnú situáciu

Dostupnejší LTE internet, menej obmedzení. SWAN reaguje na súčasnú situáciu

Telekomunikačný operátor SWAN v reakcii na mimoriadnu situáciu kvôli šíriacemu sa koronavírusu upravuje svoj obľúbený LTE internet pre domácnosti. Vyššie rýchlosti budú odteraz k dispozícii v nových lokalitách po celom Slovensku, potešia sa všetci, ktorí aktuálne potrebujú viac dát, ako inokedy.

Nemecké médiá tvrdo kritizujú Orbána: Hanebne využíva koronavírus a ničí demokraciu

Nemecké médiá tvrdo kritizujú Orbána: Hanebne využíva koronavírus a ničí demokraciu

Nemecké médiá dnes tvrdo kritizujú maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý vďaka novému kontroverznému zákonu môže v čase núdzového stavu krajinu riadiť pomocou dekrétov.

Unikla mapa nakazených aj s ulicami. Matovič s tým nemá problém, myslí si, že by pomohla (VIDEO)

Unikla mapa nakazených aj s ulicami. Matovič s tým nemá problém, myslí si, že by pomohla (VIDEO)

V pondelok Národnému centru zdravotníckych informácií unikla mapa, ktorá ukazovala, ako sa šíri nákaza po Slovensku aj s podrobnými informáciami - na mape boli vyznačení nakazení, s údajmi o veku, pohlaví ale aj s podrobnejšími informáciami o tom, kde nakazení žije – presne v ktorej časti mesta aj s ulicami.

Najčítanejšie