Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

22.03.2019 08:32 | Marketing | Komerčný článok

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

 

Novinka Čo je dôležitejšie ako peniaze je iná než tie predošlé. Svetoznámy autor Robert Kiyosaki vám v nej predstaví svojich osem poradcov, ktorí mu pomohli dosiahnuť úspech a zarobiť peniaze.
Dozviete sa, aký dôležitý je etický kódex tímu, ako vytvoriť značku, ochrániť svoje aktíva, získať kapitál, využiť dlh na zbohatnutie a daňový systém vo svoj prospech, pretože práve dane sú pre väčšinu ľudí ich najväčším výdavkom.
Zoznámite sa aj s biznisovými modelmi, ktoré využívajú dnešní sociálni podnikatelia.

Ako napísal jeden z jeho poradcov: „S tým, ako táto kniha odhaľuje podstatu práce spoločnosti Rich Dad, by sa mohla stať jej doteraz najvýznamnejším projektom.“
Posolstvo knihy Čo je dôležitejšie ako peniaze spočíva v tom, že dobrý podnikateľ musí mať dobrý tím a zároveň odkazuje na lekciu bohatého otca, ktorá hovorí, že ak ste najmúdrejší človek vo vašom tíme, váš tím má problém.
Väčšina ľudí sa riadi radou: „Študuj a nájdi si zamestnanie.“

Nikdy nepočujete niekoho povedať: „Študuj a nauč sa, ako vytvoriť pracovné miesta,“ teda to, čo robia úspešní podnikatelia.

Väčšina ľudí chodí do školy, aby sa naučila pracovať pre peniaze – pre pravidelnú výplatu. Iba málo ľudí sa učí, ako vytvoriť peniaze, aby na ne nemuseli byť odkázaní. Ak ste čítali knihu Bohatý otec, chudobný otec, možno si spomeniete na lekciu bohatého otca č. 1: Bohatí nepracujú pre peniaze.
Podnikatelia ju veľmi dobre chápu a snažia sa nájsť spôsoby, ako nechať svoje peniaze, aby pracovali pre nich a oni tak mohli budovať aktíva, ktoré im prinesú nielen cash flow, ale aj bohatstvo.

Prečítajte si úryvok z knihy Čo je dôležitejšie ako peniaze:

Prečo sa stať podnikateľom?

Uvediem niekoľko príkladov, prečo čoraz viac ľudí začína podnikať. Nové technológie a celosvetová konkurencia sú príčinou toho, že človek zastaráva. Predstavy o vysoko platenom zamestnaní a doživotnej výplate sú veľmi staré – a zastarané – predstavy.
Milióny ľudí si dnes uvedomujú, že byť podnikateľom môže byť istejšie, ako byť zamestnancom.
Andy Grove, jeden zo zakladateľov a bývalý generálny riaditeľ spoločnosti Intel Corporation, je známy pre svoje motto „prežijú iba paranoici“. Jeho kniha s rovnakým názvom (Only the Paranoid Survive) bola napísaná pre podobných paranoikov, pre tých, čo sú zanietení, chcú rásť a zbohatnúť ako podnikatelia.*
Počas priemyselného veku boli podnikatelia známi vytváraním podnikov a pracovných miest. V informačnom veku sú podnikatelia známi tým, že podniky a pracovné miesta ničia.
Jedným z príkladov je knižný priemysel. Keď v roku 1997 vyšla kniha Bohatý otec, chudobný otec, kamenným obchodom knižného priemyslu sa darilo a prosperovali. Potom prišiel Amazon a mnohé kníhkupectvá ešte z čias priemyselného veku, napríklad maloobchodný predajca Borders Group, Inc., sa vytratili.
Nedávno som bol v obchode s potravinami a jedna zamestnankyňa, ktorá ukladala tovar do regálov, sa ma opýtala: „Pamätáte sa na mňa?“ Keď bolo očividné, že si neviem spomenúť, povedala: „Bola som vedúca kníhkupectva Borders blízko vášho domu. Často som organizovala vaše besedy spojené s podpisovaním kníh.“
Ten rozhovor mi zlomil srdce. Snažil som sa zo všetkých síl, aby som zostal pokojný, a ďakoval som jej za všetko, čo pre mňa, moje knihy a moju spoločnosť urobila. Keď sme sa rozprávali o starých časoch, v hlave mi stále znela mantra Andyho Grova – „prežijú iba paranoici“.
Ešte raz, podnikatelia dnes nevytvárajú pracovné miesta. Dnešní podnikatelia ich aj s podnikmi veľmi rýchlo ničia. A naše školy naďalej učia študentov, aby sa z nich radšej stali zamestnanci, ktorí hľadajú istotu práce, ako podnikatelia, ktorí sa usilujú o finančnú istotu.
Dobrou správou je, že školy už dnes ponúkajú kurzy podnikania.
Hoci tlieskam tomuto úsiliu, zároveň sa obávam, že na školách je ešte stále veľa učiteľov, ktorí sa iba pokúšajú naučiť študentov, aby sa z nich stali podnikatelia. Je to podobné, ako sa učiť surfovať alebo hrať golf podľa príručky. Ak vás ešte nikdy „nezmietla“ obrovská vlna, ako potom viete, aké to je, keď váš podnik celkom zmetie konkurencia?
Jednoducho povedané, zamestnanci svojím postojom a spôsobom myslenia vidia svet z pohľadu zamestnancov. Podnikatelia sa pozerajú na svet inými očami. Táto kniha je o tom, ako sa pozerať na svet očami skutočného podnikateľa.
Jeden z mojich najobľúbenejších citátov Steva Jobsa, ktorý som použil aj v úvode tejto knihy, je natoľko pôsobivý a hlboký, že stojí za to ho zopakovať:
„Nemôžete pospájať jednotlivé body pri pohľade dopredu; môžete si ich pospájať iba tak, že sa pozriete späť. Takže musíte veriť, že sa tie body nejako spoja vo vašej budúcnosti.
Musíte v niečo veriť – vo svoju odvahu, osud, život, svoju karmu, v čokoľvek. Taký prístup ma nikdy nesklamal a stojí za všetkým významným v mojom živote.“
Väčšine ľudí sa nepodarí stať sa podnikateľmi, pretože chodili do škôl, kde sa naučili prechádzať životom ako šofér, ktorý sa neprestajne pozerá do spätného zrkadla.

Milan Buno, literárny publicista

pošli na vybrali.sme.sk


Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

1. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

2. Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

Nemecký časopis Der Spiegel videonahrávku s politikom Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinzom-Christianom Strachom nezverejnil krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu zámerne.

Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

3. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

4. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

5. Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

Pápež František dnes vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi, ktorí sú v ťažkej situácii, ale už im nie je venovaná pozornosť.

Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

6. Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

Rakúsky vicekanclár a predseda protiimigračnej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache dnes oznámil odchod z oboch politických funkcií. Stalo sa to po tom, čo nemecké médiá zverejnili videonahrávku, na ktorej s údajnou príbuznou ruského oligarchu jedná o politickej podpore svojej strany výmenou za zabezpečenie štátnych zákaziek. Predseda ľudovcov vlády Sebastian Kurz podľa Stracheho rezignáciu na post vicekancelára prijal.

Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

7. Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

Voľby do Európskeho parlamentu sa v členských štátoch EÚ uskutočnia v dňoch 23. - 26. mája, na Slovensku prebehnú 25. mája.

Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

8. Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

nemecké médiá zverejnili sedemhodinový tajný videozáznam.

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

9. Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

10. Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

V roku 1952 jedenásťročný Jozef Galus krátko pred obedom plával na drevenej doske v rieke Morava v blízkosti hradu Devín. Aj keď bolo zjavné, že je to dieťa, pohraničná hliadka začala strieľať. Na chlapca, ktorého možno len odvial prúd, hliadka strieľala z guľometu, samopalov a niekoľkých pušiek. Len z guľometu bolo proti nemu vystrelených 140 nábojov. Zabili ho za pár sekúnd. Ľudia, spoluzodpovední za tieto zločiny, ich doposiaľ pravidelne oslavovali s heslom "Neprejdú"- v uniformách, so symbolmi totalitného režimu, zbraňami - a to v priestoroch mesta. Pokračovanie.

Najčítanejšie