Flema Media Awards pozná víťazov Foto: Flema

Flema Media Awards pozná víťazov

25.10.2019 10:21 | Marketing | mk

Flema Media Awards, ktorá oceňuje inovátorský a kreatívny prístup pri plánovaní kampaní, vyhlásila víťaza tohtoročného 14. ročníka súťaže. Z 58 prihlásených prác na shortlist postúpilo 21 kampaní v 12 kategóriách.

Pri slávnostnom vyhlásení výsledkov súťaže v pražskom Divadle X10 24. októbra 2019 boli odovzdané ocenenie víťazom v štyroch kategóriách podľa media typu (najlepšie využitie TV, OOH, rádia a digitálnych médií), v dvoch prierezových kategóriách (najlepšia veľká kampaň a najlepšia malá kampaň), v piatich kategóriách Media & Insight (najlepšie využitie dát, Engagement, influencera, real-time marektingu a najlepšie lokálne exekúcie globálnej kampane), a jednej špeciálnej kategórii - Najodvážnejší počin.

Zároveň aj tento rok Flem vyhlásila ocenenie Inovatívny autor (predtým Inovatívna agentúra), ktorú opäť získala agentúra TRIAD Advertising. Ocenenie Inovatívny zadávateľ po minuloročnom úspechu obhájil tiež Plzeňský Prazdroj.
Cenu Grand Prix, za absolútne najlepšie hodnotenú kampaň, získal WAVEMAKER Czech a Člověk v tísni za kampaň Zadlužené děti, ktorá dokázala s minimálnym rozpočtom upozorniť na sociálny problém detských exekúcií a pomôcť k zmene príslušnej legislatívy.

Porota bola zložená z 25 odborníkov oblasti mediálneho plánovania a marketingovej komunikácie z radov zadávateľov, médií a reklamných aj mediálnych agentúr

"Aj napriek tomu, že médiá môžu byť vnímané ako komodita, a teda že ich cena je jediný faktor, ktorý by mohol hrať úlohu, ukazuje sa, že skvelé nápady stále fungujú, a že si viac a viac zadávateľov uvedomuje, že práve v nápadoch a inovatívnom prístupe sa skrýva skutočná pridaná hodnota agentúry. A nás teší, že prispievame k tomu, že práve o týchto najlepších kampaniach sa odborná verejnosť dozvie, môže o nich diskutovať, hodnotiť ich, a tým posúvať celý trh na vyššiu úroveň," povedal Hynek Cimoradský, managing partner usporiadateľskej spoločnosti FLEMEDIA.BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Od 1.júla má Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár Robert Sermek.

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Od 1. júla je ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku.

Najčítanejšie