O2 predstavilo novú ponuku na prvej virtuálnej tlačovej konferencii na Slovensku (VIDEO) Reprofoto youtube O2

O2 predstavilo novú ponuku na prvej virtuálnej tlačovej konferencii na Slovensku (VIDEO)

19.04.2020 18:15 | Marketing | Komerčný článok

Vzhľadom na súčasnú situáciu, v ktorej si ťažko možno predstaviť podujatia s fyzickou účasťou spíkrov a novinárov, operátor O2 zareagoval rýchlo a ako prvý hráč preniesol celú plánovanú tlačovú konferenciu do virtuálneho priestoru. Formou unikátnej prvej virtuálnej tlačovej konferencie tak v stredu 15. apríla predstavil nový posun v telekomunikačnej oblasti, kedy predstavil prvé paušály s nekonečným objemom dát vo forme fakturovaných služieb a spolu s výhodami, ktoré sú s nimi spojené, ako napríklad bonus na telefón.

Prvenstvo si tak pripísal aj vo forme prezentácie, keďže išlo o prvú virtuálnu tlačovú konferenciu na Slovensku, ktorá sa nekonala iba vytvorením digitálneho meetingu prostredníctvom online platforiem, ale vo virtuálnom štúdiu vytvorenom pre tento účel na mieru.

Unikátom bolo, že jednotliví rečníci sa nenachádzali spolu v jednom štúdiu, ale každý z nich sa mohol vysielať z iného miesta bez toho, aby bol nutný fyzický kontakt. Virtuálne štúdio ponúklo okrem virtuálneho spojenia jednotlivých rečníkov aj prakticky neobmedzené grafické možnosti, ako aj profesionálny obraz a zvuk.

„Aj keď máme v O2 radi ľudský kontakt, v súčasnej situácii obmedzení súvisiacich s opatreniami proti šíreniu koronavírusu sme museli zvoliť nový prístup. Keďže súčasná nepredvídateľná doba si vyžaduje flexibilitu a rýchle reakcie, ako operátor, ktorý rád experimentuje a skúša nové prístupy sme chceli samozrejme zareagovať rýchlo. Vnímame to ako skvelú a prirodzenú príležitosť skúšať nové riešenia, ktoré nielen reflektujú súčasné požiadavky, ale sú zároveň aj efektívne, zodpovedné a ekologické, pričom naznačujú aj budúce trendy v komunikácii,“ hovorí Tereza Molnár, šéfka komunikácie mobilného operátora O2.

Každý pozvaný redaktor dostal spolu s pozvánkou unikátny link, prostredníctvom ktorého sa mohol zúčastniť tohto live eventu. V reálnom čase zároveň mohli zástupcovia jednotlivých redakcií virtuálne klásť aj otázky.

„Aby sme zachovali aj to, čo robí tlačovú konferenciu autentickou, nechýbala ani možnosť klásť novinárske otázky. Tie mohli pozvaní novinári klásť cez integrovanú platformu a boli live zodpovedané spíkrami,“ dodáva Tereza Molnár.
Vo webovom rozhraní konferencie si po skončení eventu našli redaktori aj kompletný press kit s materiálmi.

Link z prvej virtuálnej tlačovej konferencie O2 zverejnilo aj na svojom Youtube kanáli, teda aj samotní zákazníci alebo široká verejnosť sa mohli stať súčasťou živého predstavenia neobmedzených O2 SMART Paušálov.

Na kreatívnom virtuálnom riešení a technickom zabezpečení O2 spolupracovalo s tímom z agentúry Creative Pro Group.Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Matej Tóth vybavil deťom telesnú na doma (VIDEO)

Počas pandémie sa na Slovensku zatvorili školy, prerušila činnosť športových klubov a zrušili sa športové podujatia. Táto situácia sa dotkla aj tréningov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha, ktoré boli z bezpečnostných dôvodov zrušené do konca školského roka. V čase, kedy je dôležité zostať zdravý, ale zároveň v bezpečí domova, sa O2 spolu s O2 Športovou akadémiou Mateja Tótha rozhodli priniesť projekt „Telesná na doma“.

Formula 1 potvrdila začiatok odloženej sezóny, prinášame podrobný program

 

Nový ročník majstrovstiev sveta Formuly 1, ktorý bol odložený kvôli pandémiu koronavírusu, odštartuje za mesiac v Rakúsku. Dnes o tom informovalo vedenie šampionátu a súčasne zverejnilo kalendár úvodných ôsmich pretekov sezóny.

Majstrovstvá, ktoré mali pôvodne odštartovať v marci, začnú 5. júla Veľkou cenou Rakúska. Týždeň nato sa na okruhu vo Spielbergu pôjde znova, potom sa formula presunie do Maďarska. Nasledovať budú dva preteky v Silverstone a Veľké ceny Španielska, Belgicka a Talianska, kde by sa malo ísť 6. septembra.

Podľa vyhlásenia na webe Formuly 1 sa zatiaľ všetky preteky pôjdu bez divákov a za prísnych hygienických opatrení. Konečný program seriálu by mal byť zverejnený v najbližších týždňoch. Uskutočniť sa má 15 až 19 závodov a majstrovstvá by malo skončiť v decembri.

"V posledných týždňoch sme neustále rokovali so všetkými partnermi vrátane stajní a Medzinárodnej automobilovej federácie, aby sme pripravili úvodnú časť kalendára pre sezónu 2020 a mohli za čo najbezpečnejších podmienok začať pretekať," uviedol na webe šéf seriálu Chase Carey.

"Sezóna síce odštartuje bez divákov na pretekoch, ale veríme, že v najbližších mesiacoch bude situácia už natoľko bezpečná, že ich budeme môcť znova privítať späť. Sme presvedčení, že návrat Formuly 1 urobí radosť športovým fanúšikom na celom svete," dodal.

Zatiaľ známy program sezóny Formuly 1:

5. júla: Veľká cena Rakúska (Red Bull Ring, Spielberg),
12. júla: Veľká cena Štajerska (Red Bull Ring, Spielberg),
19. júla: Veľká cena Maďarska (Hungaroring, Budapešť),
2. augusta: Veľká cena Británia (Silverstone),
9. augusta: Jubilejný Veľká cena k výročiu 70 rokov F1 (Silverstone),
16. augusta: Veľká cena Španielska (Circuit de Catalunya, Barcelona),
30. augusta: Veľká cena Belgicka (Spa-Francorchamps),
6. septembra: Veľká cena Talianska (Monza).

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Počítačová hra s Hitlerom v Moskve rozhnevala Kremeľ (VIDEO)

Kremeľ dnes obvinil ukrajinskú firmu vyvíjajúcu počítačové hry z glorifikácie nacizmu.

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

RTVS odvysiela prejav Zuzany Čaputovej a mimoriadne štúdio (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová predstúpi v piatok 5. júna o 9:00 pred parlament so správou o stave republiky, prvou od svojho nástupu do funkcie.

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

12 slovenských médií získalo podporu z krízového fondu Google

Pandémia rapídne zasiahla mediálne odvetvie po celom svete a niektoré lokálne vydavateľstvá museli v posledných týždňoch pristúpiť k prepúšťaniu zamestnancov, ku škrtaniu rozpočtov a v niektorých prípadoch aj k ukončeniu činnosti.

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

UPC zaraďuje balíček s 8 ruskými TV stanicami

Spoločnosť UPC okrem rôznych žánrových balíčkov ponúka tiež Nemecký, Maďarský a po novom aj Ruský balíček

Železnice majú novú hovorkyňu

Železnice majú novú hovorkyňu

Od 1. júna majú Železnice Slovenskej republiky novú hovorkyňu.

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

EÚ ponúka obciam možnosť získať verejné Wi-Fi zadarmo

V stredu 3. júna komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU.

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Minister školstva sa na Markíze stretne zoči-voči riaditeľom škôl (VIDEO)

Dnes večer, v utorok 2. júna, televízia Markíza sa bude v mimoriadnej relácii venovať návratu detí do škôl.

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Najčítanejšie