Pozrite si unikátne fotopríbehy malých hrdinov

Pozrite si unikátne fotopríbehy malých hrdinov

18.05.2014 20:53 | Marketing | mk

Samko z Huncoviec sa štyri roky liečil na onkológii a rodina prešla ťažkou skúškou. Prvá fotografia je z roku 2011, keď jemu a jeho rodine bolo naozaj ťažko a druhá z roku 2014, keď všetci dúfajú, že má to najhoršie už za sebou. Kampaň nadácie tvoria len fotografie tvárí detí „pred" a „po".

 

 

Nadácia Dobrý anjel cez fotografie detí s onkologickými chorobami ukázala, že má zmysel pomáhať chorým deťom a ich rodinám.

„Nedokážeme liečiť, ale dokážeme pomôcť deťom a ich rodičom lepšie zvládnuť boj so zákernou chorobou. Za osem rokov sme boli svedkami mnohých víťazstiev. Aj toto sú deti, ktorým Dobrí anjeli pomohli poraziť rakovinu," oznamuje nadácia.

Alžbetka z Bratislavy porazila zriedkavý druh leukémie. Cez blog jej Dobrý anjel hľadal darcu kostnej drene. Nakoniec sa darca našiel v zahraničí.


Laura zo Žarnovice sa dlhodobo liečila na nádor v brušku. Absolvovala niekoľko zložitých operácií a náročnú liečbu. Rodina neustále cestovala za špecialistami a počas liečby Laure a jej mame veľmi chýbal aj Laurin starší braček. Dnes sú všetci spolu a veľmi sa tomu tešia.


Ninku z Kálnice je dievčatko, ktorej mama ostala na dve deti dlho sama, dvakrát porazila rakovinu. Dnes ju už našťastie viac zaujíma móda ako nejaké lieky.

 


Miuška z Košíc si už raz liečbou rakoviny prešla. Nádor ju pripravil o obličku. Choroba sa vrátila a náročná liečba ju čaká opäť. Milujúca mamka pre svoju dcérku urobí všetko. 24-ročná vdova by však neustále cestovanie a náročnú liečbu bez pomoci blízkych a Dobrých anjelov nezvládla.

Príbehy ďalších detí aj možnosť ako pomôcť nájdete na stránke Dobrého anjela.

DOBRÝ ANJEL je nadácia, ktorá pomáha pravidelnými mesačnými finančnými príspevkami rodinám s deťmi, kde otec, mama alebo dieťa trpí na rakovinu alebo dieťa trpí na inú zákernú chorobu, ako napríklad detskú mozgovú obrnu, cystickú fibrózu, chronické zlyhanie obličiek, svalovú dystrofiu typu Duchenne alebo Downov syndróm a kde táto choroba dostala rodinu do finančnej núdze.

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie