Bond pije kvôli sponzorom stále viac

Bond pije kvôli sponzorom stále viac

23.09.2015 07:40 | Marketing | ČTK

James Bond v podaní herca Daniela Craiga pije v každom filme najviac alkoholu zo všetkých doterajších hlavných hrdinov bondoviek. Uviedla to štúdia, ktorú podľa agentúry AFP vypracoval britský odborný časopis The Grocery.

 

 

V jednotlivých bondovkách sa zamerala sa na počet vypitých pohárikov predstavujúcich vždy približne desať gramov čistého alkoholu.

Slávneho britského špióna si zahralo päť ďalších hercov, ale žiadny z nich toľko nepil ako Brit Craig. Podľa magazínu Craig vypije v každom filme 20 pohárov alkoholu, teda takmer dvakrát viac ako jeho slávny predchodca Sean Connery v čase začiatku filmovej série v roku 1962.

Roger MooreAustrálsky herec George Lazenby vo svojom jedinom filmovom príbehu agenta 007 znížil konzumáciu na deväť pohárikov, jeho nástupca Brit Roger Moore ju opäť zvýšil na 11 za film. Najmenej pil James Bond v podaní britského herca Timothyho Daltona, dal si štyri či päť pohárov.

Alkohol začal podľa britského denníka tiecť prúdom v 90. rokoch s príchodom írskeho herca Pierce Brosnana, ktorý každý film vypil najmenej 12 pohárov. Craigov agent britskej kráľovnej s právom zabíjať to dotiahol na takmer dvojnásobok.

Magazín vysvetľuje zvýšené predstieranie konzumácie alkoholu v bondovkách silnejúcou váhou sponzorov. V novom filme Spectre, ktorého svetová premiéra bude začiatkom novembra, by tak mal Bond vypiť veľa vodky, pretože snímku sponzoruje jedna značka tejto liehoviny.

"Partnerstvo s 007 sa môže stať pre veľké značky výnosné," zdôraznil časopis. Konzumácia džinu sa v Británii prudko zvýšila po tom, čo Craig prešiel v roku 2006 vo svojej debutovej snímke Casino Royale od agentovej tradičnej vodky s martini k Vesper Martini obsahujúcej džin, vodku a vermút, dodal The Grocery.

pošli na vybrali.sme.sk


Británia zakázala sexistické reklamy

1. Británia zakázala sexistické reklamy

Výjavy, v ktorých žena nevie riadiť a muž nezvláda postarať sa o rodinu, zmiznú z britských médií.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

2. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

3. Po novom šéfredaktorovi má Trend aj nového zástupcu

 Po vlne odchodov sa v Trende mení vedenie.

Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

4. Zomrela speváčka Lýdia Volejníčková (VIDEO)

Včera 13. júna zomrela vo veku 66 rokov speváčka Lýdia Volejníčková.

Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

5. Ringier Axel Springer na Slovensku bude mať nové vedenie, doterajší šéf odstupuje

Od 1.septembra 2019, preberú riadenie Ringier Axel Springer SK dvaja členovia predstavenstva spoločnosti. Michal Maruška, ktorý sa stane novým Chief Operations Officer (COO) a Peter Hollý, ktorý bude naďalej zastávať pozíciu Chief Financial Officer (CFO), budú spoločne riadiť vydavateľstvo. Doterajší CEO spoločnosti Milan Dubec, sa rozhodol odstúpiť a zostane akcionárom spoločnosti.

Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

6. Trumpa opúšťa tlačová hovorkyňa Sandersová

Tlačová hovorkyňa Bieleho domu Sarah Sandersová opustí na konci júna svoju funkciu.

Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

7. Za masívnym kybernetickým útokom na aplikáciu Telegram je Čína, tvrdí jej zakladateľ

Masívny kybernetický útok na komunikačnú platformu Telegram, ktorú používali aj protestujúci v Hongkongu, bol vedený z Číny. Informoval o tom dnes spravodajský server BBC s odvolaním sa na zakladateľa aplikácie Telegram Pavla Durova.

PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

8. PRIESKUM: Dôchodcovia zdieľajú takmer 7-krát viac dezinformácií ako dospelí do 30 rokov

Známa veta „viac rokov, viac skúseností“ v prípade sociálnych sietí neplatí.

Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

9. Toto sú víťazi Slovenskej pivnej korunky: Najlepšie pivá za rok 2019

V stredu večer Slovenské združenie výrobcov piva a sladu vyhlásilo výsledky súťaže o najlepšie slovenské pivá - víťazov tohtoročnej anonymnej degustačnej súťaže Slovenská pivná korunka.

V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

10. V Moskve sa demonštruje, polícia zatýka aj novinárov (VIDEO)

Viac ako 200 ľudí dnes zadržala moskovská polícia pri nepovolenom pochode, ktorého účastníci vyzývali k potrestanie vinníkov nespravodlivého stíhaného investigatívneho novinára Ivana Golunova. O zatýkaní informoval portál OVD-Info, špecializujúci sa na policajné zákroky. Medzi zadržanými sú aj reportéri a opozičný politik Alexej Navalnyj, považovaný za hlavného oponenta Kremľa.

Najčítanejšie