Odborníci bojkotujú štátnu konferenciu za 1,4 milióna eur

Odborníci bojkotujú štátnu konferenciu za 1,4 milióna eur

09.10.2015 11:12 | Marketing | mk

Na podporu startupov bolo v rozpočte ministerstva hospodárstva v tomto roku vyčlenených 1,5 milióna eur. Konferencia o startupoch vyšla takmer presne toľko.

 


„Pozvali ma ako VIP na konferenciu pre startupy TECHMATCH, ktorú organizuje tento štát (rozumej zbierka zlodejov) ktorí sa neštítia okrádať chorých a deti. Našťastie som sa dozvedel, že konferencia bude stáť "iba 1.4" milióna eur - nás daňových poplatníkov. Neviem, čo k tomu viac povedať, len to že tam určite nejdem," napísal jeden s pozvaných hostí Šimon Šicko z Pixel Federation. Kritikov z odborných kruhov je viac ako tých, ktorí sa cez Facebook na konferenciu prihlásili.
Na Facebooku viacerí odborníci IT založili skupinu s názvom BOJKOTUJEM absurdne predraženú konferenciu TechMatch Slovakia 2015, odmietajú sa "zúčastniť na neuveriteľnom plytvaní verejnými financiami."

 

Konferenciu TechMat Slovakia 2015 organizuje nadácia ministerstva hospodárstva Slovak Business Agency (jej pôvodný názov bol Národná agentúra pre rozvoj malého a stredného podnikania), uskutoční sa onedlho - 12.-16. októbra v Bratislave pod záštitou ministra financií Petra Kažimíra.

Konferenciu zabezpečuje spoločnosť ADOM. M STUDIO podľa zmluvy za takmer 1,5 milióna eur. Cieľom konferencie je „prepojiť popredné svetové technologicky orientované startupy na globálnu korporátnu a investičnú sféru koncentrovanú predovšetkým v prostredí Silicon Valley)."

Na konferencii je avizované vystúpenie 60 popredných technologických startupov, zástupcov nadnárodných korporácií, investorov, lektorov, mentorov a vedúcich osobností technologického sveta.

Odporúčame aj: Vyjadrenie aliancie pre internetovú ekonomiku k auditu predraženej konferencie

Zaujímavé sú ceny pre prednášajúcich. Hlavný prednášajúci dostane 60 tisíc eur. Mentori po 10 800, prednášatelia po 30 tisíc eur.  600 tisíc zaplatí štát len za pozvaných hostí. Zoznam rečníkov si môžte pozrieť tu. Len za wifi sa zaplatí 12 tisíc. Pre troch blogerov 16 200 eur.

 

 

"Pre mňa je to presne ukážka toho, prečo by sa štát nemal pokúšať o to, čo hravo trh vyrieši. Jeho úloha je čo najviac odstraňovať regulácie, a dávať ľudom čo najviac slobody. On robí presný opak... Myslím si, že táto konfera sú rozdrbané prachy nás všetkých a ľudí, ktorí by ich potrebovali viac. (či úmyselne, či neúmyselne neviem a riešiť nechcem). Aj keď mi prisla "VIP" pozvánka, nechcem sa zúčastniť žiadnej časti tejto konfery. A vôbec sa mi nepáči," napísal zakladateľ Websupportu Michal Trban.

Podujatie je určené pre širokú verejnosť (študenti univerzít, členovia startupovej komunity, absolventi vysokých škôl, vedátori, nezamestnaní, všetci tí, ktorí premýšľajú nad začatím podnikania), ale nie pre podnikateľov.

Požiadali sme Ministerstvo hospodárstva o odpovede na tieto otázky: "Čo bude konkrétnym prínosom konferencie? Akou sumou tento rok podporuje MH startupy? Aká suma ide na konkrétne projekty? Nepovažujete ceny služieb a honorárov konferencie za nadhodnotené?" Odpoveď neprišla, hovorkyňa ministerstva odpísala len toto: „Obráťte na organizátora, SBA. MH SR je iba jedným (tretinovým) zakladateľom spoločnosti."

"SBA má pre TechMatch Slovakia 2015 iba Rámcovú zmluvu a je pod absolútnou verejnou kontrolou čerpania všetkých skutočných nákladov. So SAPIE je dohodnutá na transparentnom vyúčtovaní každého skutočne minutého centu," reaguje vo svojom stanovisku organizátor konferencie Slovak Business Agency.

pošli na vybrali.sme.sk


4ka zahusťuje svoju sieť a pridáva nové lokality

4ka zahusťuje svoju sieť a pridáva nové lokality

Mobilný operátor 4ka pokračuje vo výstavbe vlastnej siete, od začiatku jesene pokryl viacero lokalít, napríklad obce Bystré, Gabčíkovo, Ihľany, Istebné, Lenartovce, Markušovce, Oslany, Rudňany, Svrčinovec či Zborov nad Bystricou. Ich obyvatelia tak môžu využívať už aj modernú LTE sieť operátora.

RTVS odvysiela špeciálne diskusie (VIDEO)

RTVS odvysiela špeciálne diskusie (VIDEO)

Pád totalitných režimov v bývalých krajinách sovietskeho bloku aj dôvody, ktoré k tomu viedli, rozoberie moderátor Peter Turčík v špeciálnej diskusii Pamäť na hojdačke, ktorú RTVS pripravila k 30. výročiu Nežnej revolúcie.

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

O2: Slovensko pred rokom 89 je krajina, kam sa nechceme nikdy vrátiť

Spoločnosť O2 si pripomína 30. výročie Nežnej revolúcie a pri tejto príležitosti podporila projekty, ktoré mladým ľuďom približujú, prečo sa pred 30 rokmi ľudia postavili za slobodu a demokraciu a prečo sa za tieto hodnoty oplatí bojovať aj dnes.

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Biele vrany 2019 pripomínajú dôležitosť a aktuálnosť hodnôt Nežnej revolúcie

Organizátori dnes už po dvanásty raz slávnostne odovzdali ocenenia Biela vrana za občiansku odvahu a obhajobu verejného dobra. V čase 30-teho výročia Nežnej revolúcie nám príbehy ocenených pripomínajú obrovskú hodnotu slobody, ale aj to, aké dôležité je neustále sa o ňu starať. Zároveň upozorňujú na to, že ani 30 rokov po prevrate nežijeme v spoločnosti, kde sú právo a spravodlivosť rovnako dostupné pre všetkých. Ocenenie preto získali štyria laureáti, ktorí tieto odkazy stelesňujú.

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Vznikol portál Defence News. Šéfuje mu novinár, ktorý musel odísť kvôli článku o Paškovi

Dnes 17. novembra, symbolicky na 30. výročie od Nežnej revolúcie, odštartoval nový portál s názvom Defence News.

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

Čo znamená pre mladých Slovákov sloboda? Vedia niečo o Nežnej revolúcii a živote pred rokom 1989? A aký je podľa nich vzťah medzi slobodou a peniazmi? Odpovede aj na tieto otázky dal exkluzívny prieskum, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravili spoločnosti Insight Diver a G82.

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

Donald Trump sa vlani v decembri osobne stretol s dvomi podnikateľmi z bývalého ZSSR a poveril ich "tajnou misiou" na Ukrajine, ktorá mala poškodiť povesť prezidentovho volebného soka Joea Bidena.

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu SodaStream si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Pre mnohých ľudí predstavuje Ernest Hemingway skôr mýtus než človeka z mäsa a kostí. Vie sa o ňom, že bol vojakom, športovcom, vášnivým milencom, emigrantom s, samozrejme, vynikajúcim spisovateľom.

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Vo veku 93 rokov zomrel režisér, scenárista i odbojár Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všetci dobrí rodáci. ČTK to z poverenia rodiny oznámil Vítězslav Tichý. Potvrdil to tiež hovorca Slováckeho divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťske divadlo to tiež uviedlo na svojom facebooku.

Najčítanejšie