Harry Potter sa vracia na stránky kníh, do kina aj divadla

Harry Potter sa vracia na stránky kníh, do kina aj divadla

17.08.2016 16:43 | Marketing | ČTK, mk

Päť rokov po tom, čo do kín prišla posledná časť filmového prepisu dobrodružstva čarodejníckeho učňa Harryho Pottera, môžu jeho fanúšikovia zajasať.

Vychádza ďalšie knižné pokračovanie Harryho Pottera – Harry Potter a Prekliate dieťa (prvá a druhá kniha), na jeseň príde nový potterovský film do kín a v Londýne sa hrá aj špeciálne divadelné predstavenie. Kniha vyšla 31. júla najprv v USA, Veľkej Británii a v Kanade - v deň na fiktívne 36. narodeniny Harryho Pottera. Tamojšie kníhkupectvá mali nočné slávnostné zahájenie predaja.

"Vyzerá to, že (autorka kníh o Harrym Potterovi J.K.) Rowlingová si oddýchla a teraz sa vo veľkom štýle vracia späť do Potterovho sveta," citovala agentúra Reuters dvadsaťsedemročného Andrewa Simsa, spoluzakladateľa fanúšikovskej stránky Hypable. "Z tých, ktorí čítali knižku ako deti alebo dospievajúci, sú teraz dvadsiatnici a tridsiatnici. Všetci sme vyrástli s Harrym a terajší slávnostné zahájenie predaja knihy nás budú vracať do detstva," dodal.

Na Slovensku získala práva na tzv. špeciálne vydanie scenára zo skúšok vydavateľstvo IKAR. Slovenský preklad knihy síce ešte nie je hotový, no už je v ponuke s možnosťou online objednávok.
Prekliate dieťa je na Slovensku už dostupné v angličtine.

Scenár Prekliateho dieťaťa sa popisuje ako ôsmy príbeh Harryho Pottera a je v americkom knižnom rebríčku knihou s najväčším počtom predbežných objednávok od roku 2007. V príbehu tridsaťsedemročný Harry a jeho žena Ginny majú syna Albusa, ktorý sa chystá študovať na Rokforte. Potomka Scorpiusa má Harryho niekdajší násilnícky rival Draco. Osudy oboch mladíkov sú stredobodom príbehu.

Tento rok v novembri tiež mieri na do kín film Fantastické zvery a ich výskyt natočený podľa rovnomennej knihy Rowlingovej. Dej sa odohráva v New Yorku v roku 1926, a hoci vychádza z potterovských príbehov, privádza na scénu nové postavy aj nové zápletky. Slovenská premiéra filmu je naplánovaná na 17. novembra, v USA a v Británii o deň neskôr.

Kníh o čarodejníckej sirote s kľukatou jazvou na čele sa vo svete predalo viac ako 450 miliónov kópií, preložené boli do 78 jazykov. Filmy na motívy kníh o Harrym zarobili vyše sedem miliárd dolárov.

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie