KRAJ prichádza s vlastnou značkou potravín

KRAJ prichádza s vlastnou značkou potravín Foto: Kraj

Sieť potravín KRAJ prichádza na trh v ďalšou vlastnú značku produktov. V priebehu apríla pribudne v predajniach tovar so zeleným logom s Plesnivcom alpínskym a názvom Z nášho KRAJa.

Pod novou značkou budú mliečne, mäsové aj sezónne výrobky od lokálnych chovateľov a pestovateľov, s dohľadateľným pôvodom na niektorej zo slovenských fariem či u lokálnych producentov.

„Cieľom vytvorenia spoločnej značky je jednoduchšia a väčšia podpora malých regionálnych producentov, ktorých produkty sa tak ľahšie dostanú k zákazníkom. Okrem toho, že pôjde o unikátne lokálne výrobky, ktoré budú dostupné len v predajniach KRAJ, chce sieť potravín tiež oprášiť zabudnuté remeselné výrobky typické pre určitý región a priblížiť ich tak širokej verejnosti,“ píše spoločnosť v tlačovej správe.

Na úvod je pod touto značkou pripravených 6 produktov v obsluhovaných pultoch a v mliečnom sortimente. V priebehu roka bude ponuka tejto privátnej značky rásť.

„Prísť s privátnou značkou sme sa rozhodli z dvoch dôvodov. Na jednej strane nám šlo o podporu malých výrobcov, ktorí by zrejme pod svojimi vlastnými značkami nemali taký dosah na kupujúcich. Zároveň by ich kvalitné produkty poznali len miestni obyvatelia, prípadne z okolitých obcí a miest, čo by bola škoda, keďže v mnohých prípadoch ide o jedinečnú receptúru či spôsob výroby. Na druhej strane chceme týmto krokom zlepšiť situáciu slovenskej ekonomiky, ktorá bola v poslednom roku výrazne zasiahnutá a skúšaná pandémiou koronavírusu. V neposlednom rade budeme naše privátne značky podporovať aj marketingovo, čo by malo ešte viac pomôcť výrobcom. Veríme, že si naši zákazníci obľúbia značku Z nášho KRAJa,“ povedal Marek Koštrna, marketingový manažér reťazca KRAJ.

Obchodný reťazec KRAJ už niekoľko rokov spolupracuje s miestnymi pestovateľmi, chovateľmi a výrobcami. V týchto spoluprácach plánuje aj naďalej pokračovať – i v súčasnosti hľadá viacerých dodávateľov. Tí sa môžu prihlásiť na stránke krajpotravin.sk/partneri.

Najnovšie