Tesco sprísňuje predaj živých kaprov, od nového roka tento predaj neumožní

Tesco sprísňuje predaj živých kaprov, od nového roka tento predaj neumožní

Obchodný reťazec Tesco prichádza s novým záväzkom - od budúceho roka neumožní predaj živých kaprov pred svojimi predajňami. V tomto roku výrazne sprísňuje podmienky predaja živých rýb tretími stranami.

„V Tescu si uvedomujeme našu zodpovednosť pri ochrane životného prostredia a zaisťovaní dobrých životných podmienok zvierat, preto v našom sortimente neponúkame živé ryby a od nového roka ich neumožníme predávať pred našimi obchodmi ani iným predajcom,“ hovorí Mária Zerzanová, PR manažérka Tesca na Slovensku.

Reťazec upravil podmienky predaja živých rýb s cieľom zabezpečiť humánnejšie zaobchádzanie so zvieratami. Po tom, čo si zákazník vyberie kapra, odborník ho na mieste usmrtí.

„Kapor je na Slovensku najvyhľadávanejšia sviatočná ryba a ich vianočný predaj patrí u nás k dlhoročnej tradícii niekoľkých desaťročí, na ktorú sú naši zákazníci zvyknutí. Našou snahou je však zabezpečiť humánnejší prístup, a preto tretím stranám umožníme predaj živých kaprov len pod podmienkou následného odborného spracovania kapra na mieste predaja profesionálmi,“ doplnila Zerzanová.

Reťazec sa v minulosti zaviazal, že do roku 2030 bude všetky voľne žijúce ryby získavať udržateľným spôsobom a spolu s jeho dodávateľmi sa podieľať na projektoch na zlepšenie rybolovu. Teraz rozširuje svoje záväzky aj na kapry.

Najnovšie