Chystá sa prepojenie Fun rádia a Jemných melódií

Chystá sa prepojenie Fun rádia a Jemných melódií

Fun rádio a Jemné melódie budú mať k sebe onedlho blízko. Podľa informácií Omédiách.com majitelia rokujú o spoločnej platforme.

 

Medzi majiteľmi dvoch súkromných rádií Jemné melódie a Fun rádio finišujú rokovania o spoločnej platforme. Hoci spojenie dvoch celoplošných rádií nedovoľuje zákon, ak sa rokovania medzi majiteľmi dotiahnu do konca, rádiá budú mať k sebe bližšie, ako kedykoľvek pred tým. Podľa informácií Omédiách.com prepojenie bude cez spoločnú Media representative, čiže spoločnosť, ktorá bude rádiám predávať reklamu.

„Rokujeme o Media representative," potvrdil pre Omédiách.com generálny riaditeľ Fun rádia Patrik Ziman, ktorý je zároveň členom predstavenstva Rádia a.s., ktorá vlastní licenciu na vysielanie rádia. 
Spojenie dvoch celoplošných rádií cez vlastnícku štruktúru nedovoľuje zákon o vysielaní a retransmisii. Popiera ju aj Ziman. „V zásade to vylučujem, keďže ani legislatívne takáto možnosť nie je," povedal Ziman.

„Na trhu existuje veľa rôznych subjektov, ktoré viac, či menej efektívne a cielene predávajú produkty rádií. Takáto aktivita môže byť jednou z ciest v budúcnosti na rádiovom trhu," povedal šéf Fun rádia. Dôležité ale budú podľa neho benefity pre klientov, poslucháčov a rádiá, ktoré by v takejto štruktúre figurovali. "Uznávam, že táto otázka je na mieste, nakoľko produkty a systém obchodovania Fun rádia vykazujú za posledné roky významné úspechy a bolo by úplne prirodzené spolupracovať s našim tímom na rôznych úrovniach," povedal.

K prepojeniu sa vyjadril aj šéf Jemných melódií: "V súčasnosti prebiehajú medzi nami rokovania o zefektívnení predaja reklamného priestoru. Konkrétny model ešte nie je známy, bude výsledkom rokovaní, jednou z možností je už spomenutý spoločný Media reprezentative," povedal Tomáš Kapusta, generálny riaditeľ Jemných melódií.

Podľa informácií Omédiách.com bola pôvodná úvaha aj o podobnom prepojení s rádiom Viva. Pri Viva je situácia komplikovanejšia aj v súvislosti s právnymi spormi po prideľovaní frekvencií po rádiu Viva. „Spoločná platforma obchodu môže fungovať len so stabilným partnerom. Súčasný stav v rádiu Viva takúto spoluprácu absolútne vylučuje," povedal Ziman.

Fun rádio je najstaršie komerčné rádio. Vzniklo v roku 1990. Licenciu vlastní spoločnosť Rádio a.s. Borisa Kollára, Petra Struhára a Patrika Zimana.

Jemné melódie začali vysielať v roku 2004. Vlastníkom licencie je Tam Art Productions, ktorej vlastníkom je spoločnosť Harad, ktorú zakladal podnikateľ Ladislav Rehák.