Foto: RTVS Foto: RTVS

Koncerty slovenských kapiel zo štúdií Rádia_FM

26.07.2013 14:47 | Rádio | mk

Rádio_FM prináša videoklipy slovenských hudobníkov, ktoré sú záznamami koncertov v jeho štúdiách.

 


Rádio_FM odštartovala projekt Naživo_FM, ktorý prináša sériu videoklipov zo živých koncertov známych slovenských kapiel priamo z priestorov Slovenského rozhlasu. „Poslucháči vďaka nim budú mať možnosť nahliadnuť do zákulisia Rádia_FM, uvidieť svojich obľúbených moderátorov v akcii a spoznať atmosféru koncertov v štúdiách Slovenského rozhlasu," píše RTVS v tlačovej správe.

 

Jednou z prvých kapiel, ktorej koncert je zachytený vo forme videoklipu, je formácia Le Payaco. Premiérový klip v Naživo_FM je nový singel Kone, ktorý Tomáš Sloboda, Martin Stempel a Juraj Vitéz z Le Payaco vydali po ôsmich rokoch. Nový singel uviedli do života v rannej show Ega a Dominiky, kde okrem iného zahrali aj známe pesničky ako Sadni si mi na kolená, či Dobrý večer priatelia.

Živé hranie vo vysielaní Rádia_FM bude súčasťou v programoch denného vysielania, Rána na eFemku, Pohody live a večerných žánrových relácií aj v nasledujúcich mesiacoch. Nasledovať budú koncerty formácií:
Zlokot – 30.7. Pohoda live
Talkshow – 5.8. Ráno na eFeMku
Ósk & Brynja – 8.8. Ráno na eFeMku
Polemic – 27.8. Pohoda live

Videoklipy bude tím Rádia_FM uverejňovať na svojom oficiálnom Youtube kanáli a na webe fm.rtvs.sk.

„Koncerty sme ohlásili zatiaľ len pre najbližšie obdobie. Našou ambíciou je však dlhodobé prinášanie videoklipov z koncertov hudobníkov, ktorí naživo zahrajú v priestoroch Slovenského rozhlasu," povedala pre Omédiách.com Regina Annušová z Rádia_FM.

Priamo na vystúpenie môžu prísťa aj poslucháči. Na akciu Pohoda live, ktorá sa koná každý posledný utorok v mesiaci v Komornom štúdiu Slovenského rozhlasu. je koncertom vybranej kapely a na akciu je vždy voľný vstup až do zaplnenia kapacity 120 miest. Info o najbližšej akcii sú vždy na facebooku.

„Čo sa týka vystúpení v Ráne na eFeMku, kapacita miesta, žiaľ, nie je prispôsobená pre väčšie publikum. Ale stojí to za úvahu, možno do budúcna niečo vymyslíme," povedala Annušová.BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

BBC prepustí 450 ľudí z britských televíznych kanálov a rádií

Britská vysielacia spoločnosť BBC prepustí 450 ľudí z regionálnych televíznych kanálov, rozhlasových staníc i z radov tých, ktorí vytvárajú spravodajský obsah na internete.

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Kampaň Nebuď pirát so Sajfom od O2 získala ocenenie v celosvetovej PR súťaži (VIDEO)

Na celosvetovej súťaži PR projektov SABRE Awards získala spoločnosť O2 Slovakia ocenenie v kategórii Telekomunikácie za kampaň Nebuď pirát, v rámci ktorej operátor poukazuje na nebezpečenstvo používania mobilných telefónov za volantom a mladých vodičov zároveň motivuje k ich zodpovednému využívaniu.

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Súd začal riešiť požiadavku Agrofertu na ospravedlnenie od Českej televízie

Soud se dnes začal zabývat žalobou, kterou se koncern Agrofert domáhá omluvy od České televize (ČT). Koncern tvrdí, že ČT poškodila jeho pověst, když ho ve dvou reportážích spojila s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Televize to odmítá. Trvá na tom, že reportáže byly pravdivé a vyvážené a že nebyly objektivně způsobilé k tomu, aby pověst Agrofertu poškodily.

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vo vedení VÚB banky majú posilu

Vrchný riaditeľ Antonio Bergalio, ktorý bol zodpovedný za úsek Financie, plánovanie a kontroling, sa po 6 rokoch vo VÚB banke, stane novým CFO v chorvátskej banke PRIVREDNA BANKA ZAGREB.

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do ČR sa vracajú zahraniční filmári, tých amerických pozýva aj minister

Do Česka se ve velké míře vracejí zahraniční filmové štáby.

Súd vyniesol rozsudok smrti nad novinárom kvôli protestom

V Iráne odsúdili na trest smrti novinára obvineného z podielu na rozpútanie protestov v roku 2017.

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Záchrana pre všetky ženy vylúčené zo spoločnosti

Príbeh o žene, ktorá vyhorela. Sebavedomá, svedomitá perfekcionistka, ktorá vie, čo chce dosiahnuť v živote a za svoje úsilie aj niečo očakáva. Jedného dňa však vyhorí a upadne do hlbokej depresie.

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu má nové zloženie aj predsedu

Rada Slovenského filmového ústavu (SFÚ) od 8. júna 2020 pracuje v novom zložení, jej dvoch nových členov vymenovala ministerka kultúry SR Natália Milanová.

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Novým vedúcim Kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku je bývalý novinár

Od 1.júla má Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku nového vedúceho. Stal sa ním dlhoročný zamestnanec EP a bývalý novinár Robert Sermek.

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox má nového šéfa pre Slovensko a ČR

Spoločnosť Xerox menovala nového generálneho riaditeľa pre Českú republiku a Slovensko. Od 1. júla je ním Peter Halmo, ktorý predtým pôsobil na pozícii riaditeľa slovenského pobočky a priameho predaja v Českej republike a na Slovensku.

Najčítanejšie