Sú známe mená víťazov 14. ročníka Radio_Head Awards

Sú známe mená víťazov 14. ročníka Radio_Head Awards Foto: Rádio FM

Hudobné ceny Rádia_FM sú rozdané. Mená víťazov 14. ročníka Radio_Head Awards boli odhalené počas dvoch slávnostných večerov.

Prešovskí Chiki liki tu-a nahrali podľa hlasovania poslucháčov Album roka. Objavom minulého roka sa stala hudobníčka Tamara Kramar a Debut roka nahrali Vec Švidraň. Skladbou roka sa stala After War dvojice Lash & Grey, ktorí tak v hlasovaní poslucháčov predbehli po dvakrát nominovaných Chiki liki tu-a a Štefana Kráľoviča s projektom FVLCRVM. Darilo sa aj kapele Noční jazdci, ktorá si odniesla Ocenenie Nadácie Advance Investments, ktoré im pomôže nahrať svoj debutový album.
 
Víťazi 14. ročníka Radio_Head Awards:
 
Album roka 2021 Chiki liki tu-a - Venované pamiatke budúcich zosnulých
 
Skladba roka 2021 Lash & Grey - After War
 
Objav roka 2021 Tamara Kramar
 
Debut roka 2021 Vec Švidraň - Hudba k láske
 
Album roka / Cena novinárov 2021 Isama Zing - Blurry AF
 
Elektronická hudba 2021 Subtension - Stranger
 
Hip-hop / Rap / R'n'B 2021 Pil C - Odsúdení na úspech
 
Hard & Heavy 2021 Cranial Void - Celestial
 
World Music / Folk 2021 Angrusori - Live at Tou
 
Jazzová hudba 2021 František Báleš Ansámbel - Hviezdoslav SONETY, Lukáš Oravec - Movin' Spirit
 
Klasická hudba 2021 Štátna filharmónia Košice – Ján Cikker – O živote (Zbyněk Müller – dirigent, Peter Himič – recitácia)
 
Experimentálna hudba 2021 Lucia Nimcová & Sholto Dobie - DILO
 
Ocenenie za prínos do hudby 2021 Miroslav Žbirka
 
Ocenenie Nadácie Advance Investments 2021 Noční jazdci
 

Chiki liki tu-a a Tamara Kramar počas večera aj vystúpili. Milana Lasicu si hneď na úvod večera uctili Bolo nás jedenásť. Prekvapením večera bolo vystúpenie, ktoré na počesť zosnulého Miroslava Žbirku odohrala superskupina, ktorá vznikla len pre tento večer. Stretli sa v nej Nora Ibsenová (Fallgrapp), Anna Óváry (Buy Her Sugar), Pavol Hubinák, Štefan Bugala, Daniel Baláž či Juraj Gregorík. Miroslav Žbirka počas večera získal in memoriam Ocenenie za prínos do hudby.
 
Už v piatok večer boli odhalené mená víťazov porotcovských kategórií. Počas žánrovo bohatého večera sa darilo aj projektu Isama Zing Jonatána Pastirčáka, ktorý nahral Album roka podľa novinárov. Ceny z dielne sochárky Miry Podmanickej, ktoré navrhla Bety K. Majerníková si odniesli aj Pil C, Angrusori, Subtension či Cranial Void. V kategórii Jazzová hudba bodovali hneď dvaja víťazi - Lukáš Oravec a František Báleš Ansámbel.