Ivan Weiss zvažuje vstup do rádiového biznisu

Ivan Weiss zvažuje vstup do rádiového biznisu

23.09.2012 02:34 | Rádio | Miroslava Kernová

Za rebrandingom Rádia Hey na Anténa hitrádio je Ivan Weiss. Podnikateľ známy z hnutia 99 percent je súčasťou konzorcia, ktoré určuje smerovanie rádia.

 

Kľúčovým partnerom pri vytváraní novej podoby rádia je konzorcium Amani Media so sídlom v Slovinsku, ktorého členmi sú Ivan Weiss, súčasný riaditeľ rádia a konateľ servisnej spoločnosti rádia Rudolf Klein a slovinská spoločnosť Infonet, ktorá vlastní a formátovala desiatky rozhlasových staníc v južnej a východnej Európe. Medzi nimi je aj slovinské Radio Antena. Weiss zodpovedá za stratégiu celého konzorcia. "Amani Media, ktoré je kľúčovým partnerom pri vytváraní novej podoby rádia, zvažuje svoju majetkovú účasť v Anténa hitrádiu," povedala pre Omédiách.com PR manažérka rádia Ľuba Tomášiková.

Marko Duditš, ktorý určoval chod rádia ešte donedávna, už v rádiu nepracuje. Práve on chcel urobiť z rádia celoplošné rockové rádio.
Ivan Weiss

Hoci sa meno Ivana Weissa s rádiom spája neoficiálne niekoľko mesiacov, oficiálne v ňom doteraz nefiguroval. Pre blog O médiách predčasom povedal, že si počká na výsledky štúdie a potom sa rozhodne. Rádio finančne podporil už aj v minulosti. „Ivan Weiss pomohol rádiu Hey v čase, keď bolo vypnuté a hrozil mu zánik. Vysielanie bolo vtedy na istý čas prerušené, pretože rádio si nebolo schopné plniť svoje záväzky," povedala Tomášiková.

Anténa hitrádio začiatkom septembra rebrandovalo z pôvodného Rádia Hey a neskromne ohlásilo, že sa chce dostať do prvej top trojky rádií. V poslednej vlne merania MML-TGI sa ocitlo na desiatom mieste. 

Premene rádia predchádzala štúdia a spolupráca so známou konzultačnou spoločnosťou BCI, ktorá stála aj pri zrode rádia Expres.

Napriek veľkým plánom a investíciám predchádzajúci majitelia niektorým bývalým zamestnancom dlhujú mzdy. "Pohľadávky bývalých zamestnancov smerujú voči firme Hey media Slovakia, ktorej poslednými štatutármi boli zástupcovia českého rádia Hey. Hey media Slovakia, už dlhší čas nie je v žiadnom spojení s rádiom preto ich nebudeme komentovať," reagovala na to Tomášiková. 

 

 

pošli na vybrali.sme.sk


Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

1. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

2. Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

Nemecký časopis Der Spiegel videonahrávku s politikom Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinzom-Christianom Strachom nezverejnil krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu zámerne.

Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

3. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

4. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

5. Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

Pápež František dnes vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi, ktorí sú v ťažkej situácii, ale už im nie je venovaná pozornosť.

Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

6. Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

Rakúsky vicekanclár a predseda protiimigračnej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache dnes oznámil odchod z oboch politických funkcií. Stalo sa to po tom, čo nemecké médiá zverejnili videonahrávku, na ktorej s údajnou príbuznou ruského oligarchu jedná o politickej podpore svojej strany výmenou za zabezpečenie štátnych zákaziek. Predseda ľudovcov vlády Sebastian Kurz podľa Stracheho rezignáciu na post vicekancelára prijal.

Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

7. Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

Voľby do Európskeho parlamentu sa v členských štátoch EÚ uskutočnia v dňoch 23. - 26. mája, na Slovensku prebehnú 25. mája.

Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

8. Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

nemecké médiá zverejnili sedemhodinový tajný videozáznam.

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

9. Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

10. Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

V roku 1952 jedenásťročný Jozef Galus krátko pred obedom plával na drevenej doske v rieke Morava v blízkosti hradu Devín. Aj keď bolo zjavné, že je to dieťa, pohraničná hliadka začala strieľať. Na chlapca, ktorého možno len odvial prúd, hliadka strieľala z guľometu, samopalov a niekoľkých pušiek. Len z guľometu bolo proti nemu vystrelených 140 nábojov. Zabili ho za pár sekúnd. Ľudia, spoluzodpovední za tieto zločiny, ich doposiaľ pravidelne oslavovali s heslom "Neprejdú"- v uniformách, so symbolmi totalitného režimu, zbraňami - a to v priestoroch mesta. Pokračovanie.

Najčítanejšie