Lengyel bude vysielať Rockovú republiku z pivovaru a bude rozdávať pasy

Lengyel bude vysielať Rockovú republiku z pivovaru a bude rozdávať pasy

Zakladateľ TA3 a rádia Jemné melódie chce mať také rádio, že keď ho bude chlap počúvať v aute, jeho žena mu to aspoň 20 minút nepreladí.

 


Bývalý hovorca premiéra Martin Lengyel pred rokmi štartoval vysielanie rádia Jemné melódie, zamerané na kľudnú oddychovú hudbu, lebo mu prieskum ukázal, že takáto hudba poslucháčom chýba.

O mesiac – 1. januára - spúšťa nové Rádio Rocková republika zamerané na rock, lebo sa jemu a jeho spoločníkovi Romanovi Masárovi páči rock. „Budeme hrať klasický rock, moderný rock a veci za posledné desaťročie, a to vrátane noviniek. Bude to komplikovaný formát a snažíme sa, aby hudba rôznych dekád ladila energiou a zvukom," povedal v rozhovore pre portál radia.sk.

Hoci ešte na vypočutí so spoločníkom váhali medzi názvami Rocková republika a Drsné melódie, už v tom majú jasno - bude to Rocková republika, pri ktorej požiadali o registráciu ochrannej známky na názov. Pre istotu však požiadali aj o registráciu názvu Drsné melódie.

Foto: Zámocký pivovarVysielanie rádio odštartuje o polnoci na Nový rok. „Zatiaľ, až do rozšírenia pokrytia, to bude len hudba a hudobná grafika." Podľa Lengyela by to bol ekonomický nezmysel spúšťať moderované vysielanie na frekvenciu, čo pokrýva polovicu Bratislavy.

Po jesennom výberovom konaní na rozhlasové frekvencie má k dispozícii zatiaľ len bratislavskú frekvenciu 106.1 MHz, ktorá pokryje Dúbravku, Kramáre, Patrónku, Hradný vrch i časť Záhoria. "Neskôr pridáme hovorené slovo a ďalšie programové prvky," povedal.  Pokrytie bude rozširovať podľa toho, či nové frekvencie budú dávať ekonomický význam. „Musíme sa ešte rozhodnúť, či vôbec chceme vybudovať veľké rádio, alebo sa budeme venovať len Bratislave."

Rádio bude vysielať z priestorov Zámockého pivovaru v Bratislave a pre jeho fanúšikov ako pre občanov republiky bude rozdávať pasy. „Vznikne nám (v pivovare) ideálna možnosť na menšie živé koncerty ale aj iné podujatia, ktoré dostanú priestor v rádiu. Zo štúdia bude vidieť na pípu a na hostí v miestnosti. Kapacita síce bude obmedzená, ale občania Rockovej republiky, pre ktorých máme pripravené pasy, budú mať miesta rezervované," povedal pre radia.sk Lengyel.