Štyri rádiá majú dôvod na radosť

Štyri rádiá majú dôvod na radosť Ilustračná foto Rebeca

Rada dnes pridelila pätnásť voľných rozhlasových frekvencií, najviac sa ušlo práve Rockovej republike, polepšili si aj ďalší.

 

 

Rada dnes zverejnila výsledky výberového konania. Pridelila všetkých pätnásť frekvencií zaradených do jarného výberového konania, a to šiestim z jedenástich záujemcov, ktorí sa zúčastnili verejného vypočutia.

Najviac frekvencií - šesť získal vysielateľ C.S.M group (Rocková republika); päť z nich si spoločnosť sama skoordinovala, frekvencia 95,3 MHz Rožňava bola v minulosti pridelená spoločnosti LOUD, s.r.o., ktorá nezačala v zákonnej lehote vysielať, preto jej licencia na vysielanie zanikla.

Ďalšiu z frekvencií uvoľnených po spoločnosti LOUD – 88,2 MHz Nitra, o ktorú bol vo výberovom konaní najväčší záujem, získal vysielateľ Best FM Media, spol. Rada mu pridelila aj frekvencie 88,1 MHz Zvolen a 91,0 MHz Žiar nad Hronom, vďaka čomu Rádio Best FM rozšíri svoje pokrytie na strednom Slovensku.
Po dve frekvencie získali spoločnosť RADIO ROCK (Rádio One Retro) a nový vysielateľ RADIO FORMAT CONSULTING, ktorý bude svoje programovú službu Rádio ELÁN šíriť na frekvenciách 99,4 MHz Banská Bystrica a 92,0 MHz Prešov. Ostatní dvaja úspešní žiadatelia jarného výberového konania svoje pokrytie rozšíria o jednu frekvenciu.

Po dve frekvencie získali spoločnosť RADIO ROCK (RÁDIO ROCK) a nový vysielateľ RADIO FORMAT CONSULTING, ktorý bude svoje programovú službu Rádio ELÁN šíriť na frekvenciách 99,4 MHz Banská Bystrica a 92,0 MHz Nitra. Ostatní dvaja úspešní žiadatelia jarného výberového konania svoje pokrytie rozšíria o jednu frekvenciu.
O frekvencie sa pôvodne uchádzalo štrnásť subjektov; Rádio LUMEN, spol. s r.o. však svoju žiadosť o udelenie frekvencie zobralo späť, občianske združenie Company art a žiadateľa Pavla Pipišku Rada z výberového konania vylúčila, pretože nesplnili podmienky účasti vo výberovom konaní.