Šéf reklamnej agentúry podal trestné oznámenie kvôli listu biskupov o kultúre smrti Archív R.S.

Šéf reklamnej agentúry podal trestné oznámenie kvôli listu biskupov o kultúre smrti

27.12.2013 21:11 | Reklama | mk

Róbert Slovák, zakladateľ a konateľ reklamnej agentúry Respect APP, podal ako súkromná osoba trestné oznámenie v súvislosti s pastierskym listom KBS. Nepáči sa mu, že KBS uráža ľudí s iným názorom.

 


„Podávam trestné oznámenie pre podozrenie z porušovania Trestného zákona paragrafu 156 Hanobenie národa, rasy, etnika alebo presvedčenia skupinou, ktorá sa prezentuje pod názvom „biskupi Slovenska," píše v liste, ktorý adresoval Okresnému riaditeľstvu policajného zboru v Bratislave, a o ktorom informuje na svojom verejnom profile na Facebooku.

 

Slovákovi sa nepáči pastiersky list, ktorý zverejnila Konferencia biskupov Slovenska na prvú adventnú nedeľu. V ňom sa podľa názoru Slováka dopúšťa hanobenia presvedčenia skupiny osôb preto, že sú bez vyznania a to napríklad vetou: "Ak sa človek postaví proti Božiemu poriadku, nastolí kultúru smrti," ďalej vetou: „Cez ušľachtilé heslá sa do života spoločnosti presadzuje rozvrat rodinného života, ktorý má byť posvätným. Je to bohorúhavá vzbura človeka voči Stvoriteľovi," cituje list Slovák a upozorňuje, že v niektorých odsekoch označujú biskupi Slovenska ľudí s iným názorom hanobiacim termínom „aktéri kultúry smrti."

„Trestné oznámenie som podal preto, lebo som nadobudol dojem, že "biskupi Slovenska" hanobia časť obyvateľstva za to, že nezdieľa ich názor na život, že nie sú veriaci, prípadne veria niečomu inému. A to verejne, organizovane a na celom Slovensku," povedal pre hnonline.sk Slovák.

Slovák je spoluzakladateľ reklamnej agentúry Respect APP a je prezidentom združenia tvorivých pracovníkov v reklame Art Director's Club Slovakia.

Pokúšame sa získať stanovisko TK KBS na trestné oznámenie.

"Možno spôsob vyjadrovania bol rozdielny oproti predošlým pastierskym listom, ale tento list využil zreteľnejšie vyjadrenia preto, aby upozornil na nebezpečenstvo, aby bol motiváciou uvedomiť si, že tu jestvuje nebezpečenstvo, ktoré je zatiaľ zrejmé určitej skupine ľudí, ale nie široko. Tieto slová boli použité na to, aby silnejšie motivovali ľudí," vracia sa k pastierskemu listu a "kultúre smrti" predseda KBS Stanislav Zvolenský v rozhovore pre agentúru SITA.Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Pozrie sa do očí a vie, kedy a ako zomrie!

Poznáte knihy s hravými názvami ako Jeden musí z kola von, Na koho to slovo padne, Keď čert nespí, či Ľúbi ma, neľúbi ma?

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Spevák zažaloval Trumpovu kampaň za používanie jeho piesní (VIDEO)

Kanadský hudobník Neil Young podal na americkom súde sťažnosť na volebnú kampaň prezidenta Donalda Trumpa za to, že prezident na svojich mítingoch opakovane používa Youngovu hudbu. Podľa kanadského rockera Trumpova kampaň porušuje autorské práva, pretože Young s takým využitím svojich piesní nesúhlasil. Informovala o tom dnes BBC, podľa ktorej sa k tomu tím Trumpovej kampane zatiaľ nevyjadril.

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

V Španielsku nabádajú k noseniu rúšok reklamným spotom s kremačnou pecou (VIDEO)

Rozruch vyvolal v Španielsku televízny spot, v ktorom vedenie madridského regiónu nabáda najmä mladých ľudí k noseniu rúšok. Práve madridský región patril medzi najviac postihnuté pandémiou koronavírusu.

Čína hrozí odvetou USA kvôli problémom s vízami čínskych novinárov

Čína dnes pohrozila odvetou, ak americká vláda bude pokračovať podľa Pekingu v nepriateľskom rokovaní proti čínskym novinárom v USA.

Najčítanejšie