Indka, ktorej znetvorili tvár kyselinou, je tvárou kampane módnej značky Reprofoto Viva in Diva

Indka, ktorej znetvorili tvár kyselinou, je tvárou kampane módnej značky

25.01.2016 09:54 | Reklama | ČTK

Nabúrať všetky klišé o modelkách sa pokúša kampaň nazvaná Tvár odvahy, ktorej protagonistkou je mladá Indka s tvárou a rukami popálenými od kyseliny.

 

 

Keď mala Lakšmí Agarválová pätnásť rokov počas cesty na hodinu klavíra ju polial na ulici neznámy muž kyselinou, len preto, že mu nechcela byť po vôli.

Tridsaťdvaročná Agarválová sa nechala nafotiť pre indickú značku Diva N Diva, ktorá sa špecializuje na tradičné indické odevy. Kampaň má pomôcť dievčatám, ktoré sa stali obeťou podobného útoku ako táto Indka. Sama Agarválová už niekoľko rokov bojuje za sprísnenie postihov podobných trestných činov, ktorý sa jej stal v roku 2005.

Každý rok sa terčom takýchto útokov v Indii, Pakistane a ďalších krajín stanú tisícky žien, ktoré muži potrestajú kyselinou napríklad za to, že porušili kódex rodinnej cti, keď odmietnu rodinou naplánovaný sobáš. Len v Indii v roku 2014 bolo takýchto útokov odhadom 350, ale skutočné číslo je zrejme vyššie, pretože mnoho útokov polícia neregistruje.

Foto: Viva in Diva

"Lakšmí je silná a inšpirujúca žena. Ako modelka bola fantastická," povedal agentúre ANSA hovorca módneho domu Diva N Diva. Výberom tejto drobnej ženy, ktorej pred dvoma rokmi udelilo americké ministerstvo zahraničia cenu pre odvážne ženy, chcel módny dom podľa svojho vyhlásenia zmeniť "poňatie krásy v módnom priemysle". Zástupcovia spoločnosti tiež dúfajú, že pôjdu príkladom ďalším firmám vysokej módy.

"Často sa nám ľudia na ulici vysmievajú. Deti sa nás boja, ako by sme boli prízraky. Ale keď nás uvidia v takýchto kampaniach, pochopia, že sme tiež ženy ako ostatné. A že aj keď máme znetvorenú tvár, uchovávame si vnútornú krásu," povedala Agarválová, ktorá dúfa, že takéto iniciatívy pomôžu zlepšiť spôsob myslenia ľudí.

"Po tom útoku som bola asi tri mesiace v nemocnici," spomenula Agarválová na dobu, ktorá jej zmenila život. "Nebolo tam zrkadlo. Keď som sa prvýkrát uvidela, zrútila som sa. Nemala som žiadnu tvár," pokračovala Agarválová, ktorá sa potom obávala mať deti, aby sa jej nebáli. Keď sa jej ale vlani narodila dcéra, všetok strach opadol: "Keď ju doktori položili vedľa mňa, len sa pritúlila a spala ďalej."

pošli na vybrali.sme.sk


30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

30 rokov od Nežnej revolúcie: Sú pre mladých ľudí dôležitejšie peniaze alebo sloboda?

Čo znamená pre mladých Slovákov sloboda? Vedia niečo o Nežnej revolúcii a živote pred rokom 1989? A aký je podľa nich vzťah medzi slobodou a peniazmi? Odpovede aj na tieto otázky dal exkluzívny prieskum, ktorý pre Slovenskú sporiteľňu pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pripravili spoločnosti Insight Diver a G82.

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

CNN: Trump osobne riadil kampaň proti Bidenovi na Ukrajine

Donald Trump sa vlani v decembri osobne stretol s dvomi podnikateľmi z bývalého ZSSR a poveril ich "tajnou misiou" na Ukrajine, ktorá mala poškodiť povesť prezidentovho volebného soka Joea Bidena.

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

SodaStream ďakuje za 30 rokov slobody emotívnym videom a špeciálnymi fľašami (VIDEO)

Výrobca prístrojov na domácu perlivú vodu SodaStream si 30. výročie Nežnej revolúcie pripomína limitovanou edíciou fliaš so symbolmi Novembra 1989 pripravenou špeciálne pre slovenský a český trh.

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Aký skutočne bol Ernest Hemingway?

Pre mnohých ľudí predstavuje Ernest Hemingway skôr mýtus než človeka z mäsa a kostí. Vie sa o ňom, že bol vojakom, športovcom, vášnivým milencom, emigrantom s, samozrejme, vynikajúcim spisovateľom.

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Zomrel režisér trezorového filmu Všetci dobrí rodáci (VIDEO)

Vo veku 93 rokov zomrel režisér, scenárista i odbojár Vojtěch Jasný, autor trezorového filmu Všetci dobrí rodáci. ČTK to z poverenia rodiny oznámil Vítězslav Tichý. Potvrdil to tiež hovorca Slováckeho divadla Josef Kubáník. Uherskohradišťske divadlo to tiež uviedlo na svojom facebooku.

České televízie pripravujú k 30. výročiu revolúcie špeciálne relácie (VIDEO)

České televizní stanice připravují na neděli k 30. výročí začátku sametové revoluce speciální vysílání nebo pořady. Česká televize bude mít několik venkovních studií v centru Prahy.

Magio TV prináša viacero noviniek

Magio TV prináša viacero noviniek

Telekom vylepšuje svoju televíznu ponuku: prináša nové kanály v Magio TV, aj filmové a seriálové novinky vo videopožičovni Magio Kino. Zároveň vylepšuje aplikáciu Magio GO, ktorá je dostupná už aj pre Smart TV a prináša nové zaradenie Magio GO TV Box.

Po protestoch Poľska zmení Netflix film o strážcovi v tábore smrti (VIDEO)

Po protestoch Poľska zmení Netflix film o strážcovi v tábore smrti (VIDEO)

Americká spoločnosť Netflix po protestoch Poľska zmení v dokumentárnom filme Diabol od vedľa mapy, v ktorých boli nacistické vyhladzovacie tábory zakreslené na súčasných poľských hraniciach.

Rádio Expres si Nežnú revolúciu pripomenie sériou špeciálnych rozhovorov

Rádio Expres si Nežnú revolúciu pripomenie sériou špeciálnych rozhovorov

V nedeľu 17.novembra dopoludnia odvysiela Expres sedem jedinečných rozhovorov, ktoré pripravili redaktori spravodajstva s priamymi účastníkmi revolúcie, športovcami, hercami a pamätníkmi.  

Markíza bude mať špeciálne Na telo aj dokument k 17. novembru (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálne Na telo aj dokument k 17. novembru (VIDEO)

Televízia Markíza nakrútila pri príležitosti 30. výročia Nežnej revolúcie pôvodný dokument s názvom NEŽNÁ 30 - CESTA K SLOBODE. Odvysiela ho v nedeľu, 17. novembra 2019, so začiatkom o 20:30.

Najčítanejšie