Exkluzívna kniha Poézia v krojoch

Exkluzívna kniha Poézia v krojoch Foto: Ikar

Takýchto kníh u nás nevychádza veľa. Kníh, z ktorých vyžaruje takáto vznešenosť i krása.


Kniha s názvom Poézia v krojoch/Kroje v poézii vychádza v limitovanom náklade a v originálnej grafickej podobe.
Do života ju uviedli viaceré známe osobnosti, ako šéf Lúčnice Marián Turner, hudobná skladateľka Ľubica Čekovská, herec a recitátor Štefan Bučko, rímskokatolícky kňaz Ján Sucháň, či Magda Rúfusová, manželka ikonického poeta.

Komplet Poézia v krojoch / Kroje v poézii zahŕňa:

• exkluzívnu knihu s plátennou obálkou s razbou ľudových ornamentov metalickou a bielou farbou
• luxusné plátenné puzdro v rovnakom prevedení ako je obálka knihy
• dva plagáty s parciálnym lakom: mladá žena v sviatočnom kroji z Očovej (480 x 700 mm) a vydatá žena v tekovskom kroji s čepcom (700 x 480 mm)
• luxusný nástenný kalendár Poézia v krojoch / Kroje v poézii na rok 2019 (480 x 445 mm)
• rukavice

Foto: Ikar

 

Do knihy sa dostali nádherné kroje. Tradičný slovenský odev je pritom plný vizuálne zaujímavých detailov a pútavých farebných kombinácií, ktoré dávajú vyniknúť ženskej kráse, mužskému šarmu i detskej roztopaši. Úžasne doplnili básne Milana Rúfusa.
Autorom fotografií je známy slovenský fotograf Peter Brenkus, ktorého vášňou je fotografovanie tanca, aktérov vážnej hudby a folklóru. Jeho fotografie si doslova vychutnáte a sila jeho umeleckej výpovede je geniálne umocnená krásnymi veršami o pravde, kráse, domove a láske.
Kniha Poézia v krojoch / Kroje v poézii zahŕňa nadväzuje na obrazovú publikáciu Odetí do krásy, ktorá vyšla v júni tohto roku a stala sa slovenským bestsellerom. Ponúkla viac ako sto krojových variácií na 945 farebných fotografiách ľudovej kultúry z 19 svojráznych oblastí Slovenska.

Viac nádherných publikácií nájdete na www.luxusnakniznica.sk.

Milan Buno, literárny publicista

Pozrite si reportáž z uvedenia knihy: