Grendel podáva trestné oznámenie na redaktorku Plus 7 dní Foto: D. LIpšic (FB)

Grendel podáva trestné oznámenie na redaktorku Plus 7 dní

27.10.2016 22:14 | Tlač | mk

Poslanec OĽaNO - Nova Gábor Grendel dnes oznámil, že podáva trestné oznámenie na novinárku Martinu R. z týždenníka Plus 7 dní.

 


Bývalému ministrovi vnútra Danielovi Lipšicovi a poslancovi Grendelovi už doručili uznesenie o vznesení obvinenia. Po nazretí do vyšetrovacieho spisu plánujú voči nemu podať sťažnosť. Lipšic sa vyjadril k vzneseniu obvinenia na Facebooku v statuse s nadpisom: Slovensku dnes vládne mafia. Gábor Grendel zároveň oznámil, že podáva trestné oznámenie na novinárku Plus 7 dní.
Trestné obvinenie podávam za krivé obvinenie, povedal Grendel pre Omédiách.com.

 

"Zdá sa, že kľúčovým svedkom Mariána K. v procese, kde som s Danom Lipšicom obvinený, je novinárka Martina R. (toho času autorka série zaujatých článkov o D. Lipšicovi v bulvárnom týždenníku vydavateľstva Penty)," píše Grendel na Facebooku:

Zdroj: Facebook Gábor Grendel

 

Policajný vyšetrovateľ dňa 13.10.2016 vzniesol obvinenie voči Lipšicovi pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva spolupáchateľstvom a taktiež pre prečin poškodzovania cudzích práv a prečin ohovárania. Grendel čelí obvineniu pre zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva spolupáchateľstvom. Ešte pred doručením obvinenia o podrobnostiach obvinenia informoval Marián Kočner.

Lipšic a Grendel obvinenia odmietajú. Označili to za snahu kriminalizovať opozíciu.

Aktualizácia 28. 10. 2016:  Stanovisko vedenia News and Media Holding, (vydavateľ Plus 7 dní) l trestnému oznámeniu na redaktorku Martinu Ruttkayovú:

"Trestné oznámenia zo strany poslanca NR SR Gábora Grendela na redaktorku týždenníka PLUS 7 DNÍ považujeme za pokus o vyvíjanie nátlaku a zastrašovanie novinára. Gábor Grendel spája výpoveď našej redaktorky, ktorú urobila voči orgánom činným v trestnom konaní s jej nedávnou publikačnou činnosťou v PLUS 7 DNÍ, ktorú nazýva sérou zaujatých článkov o D. Lipšicovi. Takúto argumentáciu považujeme zo strany politika za neprípustnú a vnímame ju ako účelovú snahu Gábora Grendela odviesť pozornosť od súčasných káuz tohto politika. Vedenie redakcie PLUS 7 DNÍ preto vyjadruje svojej redaktorke plnú podporu, aby mohla vykonávať svoju prácu."

Redaktorka sa zatiaľ nevyjadrila.

pošli na vybrali.sme.sk


Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

2. Robert Kiyosaki a jeho tipy ako vybudovať silný tím

Veľa ľudí má nápady za milión dolárov. Sú sebavedomí a veria, že ich nový produkt alebo služba ich spravia bohatými a ich sny sa naplnia. Problém je, že väčšina ľudí nevie, ako zmeniť svoj nápad za milión na skutočný milión dolárov.

Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

3. Dvaja muži údajne kradli a šírili prenosy športových súťaží

Polícia podozrieva dvoch mužov z českého Karvinska z krádeží prenosov licencovaných a bežne nedostupných športových súťaží ako futbalová anglická Premier League.

.týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

4. .týždeň dementuje nepravdivú informáciu, ktorú o ich editorovi šíria konšpiračné weby

Po prvom kole prezidentských volieb sa prostredníctvom sociálnych sietí začal šíriť status študenta bratislavského gymnázia, ktorý na facebooku vystupuje pod menom Emil Hodál, v ktorom pejoratívne písal o tom, ako Zuzana Čaputová po víťazstve „zatočí“ so svojimi oponentmi.

MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

5. MZV sa ohradilo proti klamstvám poslanca SNS

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo vyhlásenie, v ktorom sa „striktne ohradzuje voči vyjadreniam poslanca SNS Jaroslava Pašku."

Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

6. Osvienčimské múzeum: Nepózujte na koľajniciach do tábora smrti!

Múzeum v bývalom nacistickom koncentračnom tábore v Osvienčime požiadalo návštevníkov, aby prestali pózovať na koľajniciach vedúcich do niekdajšieho vyhladzovacieho tábora Osvienčim-Brezinka.

Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

7. Orange vyzbieral už viac ako 304 000 nepotrebných telefónov. Motivuje zákazníkov rozmýšľať zodpovedne

Staré mobilné telefóny nepatria do smetného koša. Vďaka pretrvávajúcemu technologickému boomu sa mobily stali našou nevyhnutnou súčasťou a fungovanie bez nich si už nevieme predstaviť.

Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

8. Fico novinárom: Nemám pred vami žiaden rešpekt, budem s vami bojovať! (VIDEO)

Robert Fico dnes zvolal tlačovú besedu, na to, aby vynadal novinárom a oznámil im, že sa k ním bude chovať ešte horšie, ako sa chová.

Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

9. Slováci vytvorili chatbota, ktorý pomáha odhaliť falošné správy

Neoverené informácie, konšpirácie, falošné fotky, strašenie či chýbajúci autor. To sú časté manipulácie dezinformačných webov. Pomôcť odhaliť ich má prvý facebookový chatbot menom Checkbot.

Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

10. Markíza dostala vysokú pokutu za reportáže o pôrode rodičky, ktorá zomrela

Prípad rodičky, ktorá po pôrode upadla do kómy a následne zomrela, minulý rok otriasol Slovenskom a venovali sa mu viaceré médiá. Markíza na prípad upozornila vo viacerých reportážach – v Televíznych novinách aj v relácii Reflex.

Najčítanejšie