Šéfovia vydavateľstva, pre ktoré pracoval zavraždený novinár, šli za Ficom a Kaliňákom Reprofoto TA3

Šéfovia vydavateľstva, pre ktoré pracoval zavraždený novinár, šli za Ficom a Kaliňákom

27.02.2018 11:43 | Tlač | mk

 


Vraždu novinára Jána Kuciaka a jho partmerky Martini Kušnírovej vníma vážne aj švajčiarsky majiteľ vydavateľstvo Ringier Axel Springer Media AG. Včera na Slovensko prišli zo Švajčiarska predstavitelia vedenia vydavateľstva na čele s generálnym riaditeľom.

Vedenie vydavateľstva má dve priority. „Absolútnou prioritou je zabezpečiť bezpečnosť našich redaktorov, aby mohli ďalej pokračovať v investigatíve a mali pocit bezpečnosti,“ povedal pre Omédiách.com hovorca vydavateľstva Peter Porubský.

Ďalšou prioritou je, aby sa prípad vraždy ich novinára a jeho partnerky vyšetril čo najskôr a čo najdôkladnejšie, dodal.  Aj preto sa dnes generálny riaditeľ vydavateľstva Ralph Büchi a šéf slovenskej dcérskej spoločnosti RAS Milan Dubec stretli na Úrade vlády s premiérom Robertom Ficom a ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Informáciu o stretnutí potvrdili obe strany. 

Podľa slov hovorcu vydavateľstva Porubského dôvodom stretnutia bola vražda novinára. "Stretli sa preto, lebo chceme, aby ten prípad bol prioritou a aby sa riešil na najvyšších miestach a čo najrýchlejšie,“ povedal Porubský.
"Môžem potvrdiť, že sa takéto stretnutie uskutočnilo. Po dohode oboch strán nebudeme o jeho obsahu informovať," povedala pre Omédiách.com hovorkyňa premiéra Beatrice Szabóová.

Odporúčame aj: Vyhlásenie Roberta Fica k vražde novinára

Pri zabezpečení ochrany novinárov sa vydavateľstvo nespolieha len na slovenskú políciu ale materská spoločnosť zabezpečila aj vlastnú bezpečnostnú zložku.

Zavraždený novinár Ján Kuciak bol tri roky členom investigatívneho tímu webu Aktuality.sk, ktorý patrí pod vydavateľstvo RAS.

„Napriek tomu, že celkové pozadie ešte nie je úplne objasnené, existuje dôvod domnievať sa, že tento zločin súvisí so súčasnou investigatívou nášho kolegu,“ napísalo vydavateľstvo vo vyhlásení.

Viac: Vyhlásenie vydavateľstva k vražde novinára a jeho partnerky

„Budeme robiť všetko čo je v našich silách, aby sme podporili orgány činné v trestnom konaní pri identifikácii páchateľov. V prípade, že tento zločin bol pokusom odradiť nezávislého vydavateľa, akým je Ringier Axel Springer, od odhalenia porušení zákona, použijeme to ako príležitosť na ešte väčšie posilnenie našej novinárskej zodpovednosti,“ píše vydavateľstvo.
Podľa novinára Ivana Mega a Toma Nicholsona môže vražda súvisieť s posledným prípadom, ktorému sa Ján Kuciak niekoľko mesiacov venoval.

Viac: Bývalý redaktor Plus 7 dní: Tému o mafii, ktorej sa venoval zavraždený novinár, mi v Pluske zhora stopli

Redakcia nepotvrdila, na akom článku Kuciak aktuálne pracoval, no je rozhodnutá jeho text zverejniť. Text zverejníme, povedal pre Omédiách.com hovorca vydavateľstva.Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak pozastavil agentúre Reuters na tri mesiace činnosť. Bagdad sa tak rozhodol kvôli štvrtkovej správe, v ktorej agentúra uviedla, že iracké vládne údaje o koronavírusoch sú podhodnotené.

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Banskobystrický výrobca tofu a rastlinných nátierok spoločnosť Lunter začala od začiatku apríla opäť variť obedové menu vo svojich gastro prevádzkach v Banskej Bystrici a Bratislave. Rozbiehajú aj donášku.

Google, Facebook a ďalšie platformy pozitívne reagujú na výzvu Komisie zastaviť podvody a chrániť spotrebiteľov

Google, Facebook a ďalšie platformy pozitívne reagujú na výzvu Komisie zastaviť podvody a chrániť spotrebiteľov

Európska komisia víta odpovede online platforiem Allegro, Amazon, AliExpress, Bing, CDiscount, Ebay, Facebook, Google, Rakuten, Wish a Yahoo, ktoré súhlasili s prijatím opatrení na zastavenie podvodov a reklám propagujúcich falošné výrobky proti koronavírusu.

Cez víkend sa bude hackovať koronakríza (VIDEO)

Cez víkend sa bude hackovať koronakríza (VIDEO)

Slovensko sa tento víkend (3. – 5. apríla) zapojí do globálneho boja proti pandémii COVID-19.

Tvárou kampane #spolumamenato je šéf Slovenskej sporiteľne v rúšku (VIDEO)

Tvárou kampane #spolumamenato je šéf Slovenskej sporiteľne v rúšku (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa spolu so svojimi partnermi reklamnou agentúrou Zaraguza a mediálnou agentúrou Wavemaker spustila kampaň, ktorou reaguje na aktuálnu situáciu ohľadom nákazy koronavírusom. Tvárou kampane je šéf Slovenskej sporiteľne Peter Krutil, ktorý sa už dlhšie prihovára zamestanancom ale aj klientom na vlastnom vlogu. Teraz netradične, v rúšku.

Slovanet na apríl rozšíril bezplatné TV vysielanie

Slovanet na apríl rozšíril bezplatné TV vysielanie

Telekomunikačný operátor Slovanet v spolupráci s vysielateľmi zabezpečil aj na apríl 14 televíznych kanálov rôzneho žánrového zamerania, ktoré bezplatne sprístupnil všetkým zákazníkom digitálnej televízie IPTV cez optické siete bez ohľadu na zakúpený balík.

Zrušili trest smrti vrahovi, ktorý investigatívnemu novinárovi pred kamerami odrezal hlavu

Zrušili trest smrti vrahovi, ktorý investigatívnemu novinárovi pred kamerami odrezal hlavu

Pakistanský súd zrušil trest smrti britskému teroristovi, ktorý v roku 2002 s ďalšími ozbrojencami uniesol a brutálne zavraždil novinára denníka Wall Street Journal Daniela Pearla.

Agrofert žaluje Českú televíziu za Reportérov ČT

Agrofert žaluje Českú televíziu za Reportérov ČT

Společnost Agrofert podala žalobu na Českou televizi za to, že ji pořad Reportéři ČT spojil s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Informace, která dala odvolání do souvislosti s tím, že úřad předtím doměřil daň společnosti z koncernu Agrofert, je podle žaloby zavádějící. Firma proto žádá omluvu za zásah do dobré pověsti. Žalobu, kterou má ČTK k dispozici, chce pražský městský soud začít projednávat v polovině dubna.

Samosprávy môžu počas epidémie rokovať a hlasovať online, k dispozícii majú zadarmo systém GAMO Meet

Samosprávy môžu počas epidémie rokovať a hlasovať online, k dispozícii majú zadarmo systém GAMO Meet

Riešením zasadnutí samospráv počas epidémie je online. Hlasovanie per rollam nie je budúcnosť.

Bývalý redaktor Markízy bude poradcom a hovorcom ministra dopravy

Bývalý redaktor Markízy bude poradcom a hovorcom ministra dopravy

Poradcom ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala pre strategickú a krízovú komunikáciu sa stal bývalý novinár Ivan Rudolf.

Najčítanejšie