Šéfovia vydavateľstva, pre ktoré pracoval zavraždený novinár, šli za Ficom a Kaliňákom Reprofoto TA3

Šéfovia vydavateľstva, pre ktoré pracoval zavraždený novinár, šli za Ficom a Kaliňákom

27.02.2018 11:43 | Tlač | mk

 


Vraždu novinára Jána Kuciaka a jho partmerky Martini Kušnírovej vníma vážne aj švajčiarsky majiteľ vydavateľstvo Ringier Axel Springer Media AG. Včera na Slovensko prišli zo Švajčiarska predstavitelia vedenia vydavateľstva na čele s generálnym riaditeľom.

Vedenie vydavateľstva má dve priority. „Absolútnou prioritou je zabezpečiť bezpečnosť našich redaktorov, aby mohli ďalej pokračovať v investigatíve a mali pocit bezpečnosti,“ povedal pre Omédiách.com hovorca vydavateľstva Peter Porubský.

Ďalšou prioritou je, aby sa prípad vraždy ich novinára a jeho partnerky vyšetril čo najskôr a čo najdôkladnejšie, dodal.  Aj preto sa dnes generálny riaditeľ vydavateľstva Ralph Büchi a šéf slovenskej dcérskej spoločnosti RAS Milan Dubec stretli na Úrade vlády s premiérom Robertom Ficom a ministrom vnútra Robertom Kaliňákom. Informáciu o stretnutí potvrdili obe strany. 

Podľa slov hovorcu vydavateľstva Porubského dôvodom stretnutia bola vražda novinára. "Stretli sa preto, lebo chceme, aby ten prípad bol prioritou a aby sa riešil na najvyšších miestach a čo najrýchlejšie,“ povedal Porubský.
"Môžem potvrdiť, že sa takéto stretnutie uskutočnilo. Po dohode oboch strán nebudeme o jeho obsahu informovať," povedala pre Omédiách.com hovorkyňa premiéra Beatrice Szabóová.

Odporúčame aj: Vyhlásenie Roberta Fica k vražde novinára

Pri zabezpečení ochrany novinárov sa vydavateľstvo nespolieha len na slovenskú políciu ale materská spoločnosť zabezpečila aj vlastnú bezpečnostnú zložku.

Zavraždený novinár Ján Kuciak bol tri roky členom investigatívneho tímu webu Aktuality.sk, ktorý patrí pod vydavateľstvo RAS.

„Napriek tomu, že celkové pozadie ešte nie je úplne objasnené, existuje dôvod domnievať sa, že tento zločin súvisí so súčasnou investigatívou nášho kolegu,“ napísalo vydavateľstvo vo vyhlásení.

Viac: Vyhlásenie vydavateľstva k vražde novinára a jeho partnerky

„Budeme robiť všetko čo je v našich silách, aby sme podporili orgány činné v trestnom konaní pri identifikácii páchateľov. V prípade, že tento zločin bol pokusom odradiť nezávislého vydavateľa, akým je Ringier Axel Springer, od odhalenia porušení zákona, použijeme to ako príležitosť na ešte väčšie posilnenie našej novinárskej zodpovednosti,“ píše vydavateľstvo.
Podľa novinára Ivana Mega a Toma Nicholsona môže vražda súvisieť s posledným prípadom, ktorému sa Ján Kuciak niekoľko mesiacov venoval.

Viac: Bývalý redaktor Plus 7 dní: Tému o mafii, ktorej sa venoval zavraždený novinár, mi v Pluske zhora stopli

Redakcia nepotvrdila, na akom článku Kuciak aktuálne pracoval, no je rozhodnutá jeho text zverejniť. Text zverejníme, povedal pre Omédiách.com hovorca vydavateľstva.CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

CNN Prima News nebude vysielať spravodajskú relaciu Hlavní Zprávy

Televizní skupina Prima v příštích týdnech stáhne svou hlavní zpravodajskou relaci Hlavní zprávy ze CNN Prima News, dále ji bude vysílat už jen na stanici Prima.

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Novou šéfkou tlačového oddelenia ministerstva kultúry je dlhoročná novinárka

Aj tlačové oddelenie ministerstva kultúry, na čele ktorého je nominantka OĽaNO Natália Milanová, prešlo po voľbách zmenou.

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Znížená mobilita Slovákov vyplývajúca z opatrení v koronakríze sa naplno prejavila v polročných výsledkoch skupiny O2

Počet zákazníkov operátora O2 dosiahol koncom júna už takmer 2,16 mil., čo je o 4% viac ako pred rokom. Výnosy skupiny O2 na Slovensku, ktorá zahŕňa aj výsledky spoločnosti O2 Business Services, dosiahli koncom júna 138 mil. eur, čo je medziročne menej o 6%. Do polročných výnosov sa tak naplno premietla už aj situácia spojená so šírením koronavírusu na Slovensku a štátnych opatrení k jeho zamedzeniu, ako aj tretinový pokles ceny prepojovacích poplatkov. Zisk skupiny O2 pred úrokmi a zdanením (EBITDA) medziročne stúpol o necelé 2% na 58 mil. eur.

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Nova chystá nové díly Špecialistov aj svadobný sociálny experiment (VIDEO)

Televize Nova chystá na podzim nové díly krimi seriálu Specialisté, na obrazovky se po několikaměsíční pauze způsobené koronavirem vrátí seriál Ulice.

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Domáce spravodajstvo v RTVS bude riadiť bývalá hovorkyňa a redaktorka

Do vedenia televízneho spravodajstva prichádza Slávka Gáborová.

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

New York Times klesol zisk o 6%, tržby z digitálu prevýšili tlač

Americkému vydavateľovi novín The New York Times (NYT) klesol v druhom štvrťroku čistý zisk o šesť percent na 23,7 milióna dolárov. Tržby digitálnej divízie prvýkrát prevýšili tržby z tlačenej verzie novín. Celkové tržby sa síce znížili, ale prekonali odhady analytikov.

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Zbierka na pomoc obyvateľstvu Libanonu po tragickom výbuchu v Bejrúte

Platforma Ambrela, združujúca 27 humanitárnych a rozvojových organizácií na Slovensku, prináša zoznam verejných zbierok svojich členov na podporu obyvateľstva Libanonu po utorkovej masívnej explózii v Bejrúte. Do zdieľania výzvy či priamej finančnej pomoci sa môže zapojiť každý z nás.

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

EÚ podporí projekty v oblasti kybernetickej bezpečnosti

Na poslednom samite európskych lídrov sa riešila aj oblasť kybernetickej bezpečnosti, ktorej Európska únia prikladá obrovszvýšený záujem.

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Na NBÚ vzniklo pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie

Národný bezpečnostný úrad zriadil začiatkom júla tzv. Pracovisko pre hybridné hrozby a dezinformácie (PHHD). Po ministerstve zahraničných vecí ide o druhú štátnu inštitúciu, ktorá sa chystá systematicky sledovať, vyhodnocovať, analyzovať a reagovať na informačné operácie zamerané na šírenie potenciálne škodlivých informácií.

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Facebook spúšťa Reels, zdieľanie videí podobné TikToku

Spoločnosť Facebook spúšťa v Spojených štátoch a desiatkach ďalších krajín službu na zdieľanie krátkych videí. Nová služba s označením Reels je obdobou čínskej aplikácie TikTok, ktorej teraz napríklad v USA hrozí zákaz.

Najčítanejšie