Tibor Gašpar na webe Hlavné správy útočí na redaktorku Denníka N, Plus 7 dní aj na Andreja Kisku Reprofoto YouTube/info.sk

Tibor Gašpar na webe Hlavné správy útočí na redaktorku Denníka N, Plus 7 dní aj na Andreja Kisku

31.01.2019 16:15 | Tlač | mk

Ministerka vnútra Denisa Saková dnes oznámila, že bývalý šéf policajného zboru Tibor Gašpar končí ako jej poradca.

Gašpar mal dať Jána Kuciaka pár mesiacov pred vraždou lustrovať v policajnej databáze na policajnom prezídiu. O tom, že bol novinár takto lustrovaný, informoval týždenník Plus 7 dní. Podľa informácií Denníka N bol policajtom, ktorý lustráciu urobil, riaditeľ spravodajskej jednotky finančnej polície na policajnom prezídiu Pavol Vorobjov. „Toho už v tejto súvislosti vypočula polícia. Vorobjov vypovedal, že postupoval na pokyn vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara,“ napísal Denník N.

Podrobnosti: Tibor Gašpar, ktorý dal údajne lustrovať Jána Kuciaka, ako poradca ministerky skončil (VIDEO)

Tibor Gašpar na ukončenie spolupráce reagoval na webe Hlavné správy, ktorý je považovaný za jeden z hlavných dezinformačných webov na Slovensku. V reakcii zaútočil na médiá a redaktorky, ktoré o jeho prípade informovali.

„Od môjho odstúpenia z pozície policajného prezidenta, tieto (informácie) online priamo z vyšetrovacieho spisu poskytuje bulvárna novinárka Tódová z Denníka N s bulvárnou novinárkou Šimíčkovou z týždenníka Plus 7 dní,“ napísal Gašpar. „Kategoricky odmietam všetky obvinenia, ktoré voči mojej osobe opätovne smerujú tie isté liberálne médiá, ktoré sa pokúšali za asistencie prezidenta tejto krajiny o „slovenský majdan“ na jar minulého roku a neváhali k tomu zneužiť vraždu dvoch mladých ľudí,“ píše Gašpar. Tvrdí, že informácie, ktoré sú predkladané verejnosti neúplne, skreslene, bez základného overenia, a najmä koordinovaným spôsobom. "Manipulujú verejnou mienkou ako za čias normalizačných procesov a stavajú sa do polohy sudcov a morálnych autorít,“ píše Gašpar. "Chcem nezávisle, čo najskôr urobiť všetko pre očistenie môjho mena a ochrániť svoju rodinu od hyenizmu niektorých novinárov,“ dodal bývalý policajné prezident.

Na obvinenia z manipulácie reaguje reaguje Monika Tódová: "Jediný, kto tu manipuluje verejnou mienkou je Tibor Gašpar a robil to od prvého dňa procesu vyšetrovania vraždy nášho kolegu. Aj vtedy, keď hovoril o vymyslenej drogovej stope.“ Vyhlásenie Tibora Gašpara podľa jej slov ukazuje, že je dobre, že už nie je policajný prezident a rovnako je dobre, že už nepracuje ani na ministerstve vnútra. „Pevne verím, že vyšetrovací tím preverí všetky podozrenia, ktoré smerujú k prepojeniu policajných špičiek na oligarchov a organizovaný zločin a že dostaneme odpoveď na otázku, prečo si policajný funkcionár lustroval pred vraždou Jána Kuciaka a na koho pokyn to robil," dodala Tódová.

"Vyjadrenia Tibora Gašpara pre Hlavné správy sú obyčajný alibizmus, ktorým chce prikryť svoje zlyhania. Nemám potrebu ich ďalej komentovať. Súdny človek si urobí názor sám," reagovala pre Omediach.com šéfredaktorka Plus 7 dní Anka Žitná Lučaiová.

pošli na vybrali.sme.sk


Danšari. Spoznajte umenie upratovať

1. Danšari. Spoznajte umenie upratovať

Danšari je japonské umenie upratovať, ktoré ponúka návod, ako si urobiť poriadok nielen v priestore, v ktorom žijeme, ale v sebe samom. Výborne ho popísala a ponúkla aj množstvo tipov Hideko Jamašitová v knihe Danšari – umenie upratovať.

Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

2. Minulý rok opäť klesol predaj slovenských novín

Vydavatelia vlani zaznamenali nižší predaj tlačeného vydania novín. Predaný náklad klesol oproti predchádzajúcemu roku každému z piatich sledovaných celoštátnych denníkov.

RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

3. RTVS odvysiela špeciálne vydanie Reportérov (VIDEO)

Od vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej uplynie vo štvrtok 21. februára presne rok.

Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

4. Markíza odvysiela duel Mistríka so Šefčovičom (VIDEO)

Televízia vysvetľuje, prečo v dueli nepočítala so Zuzanou Čaputovou.

Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

5. Křetinský s Tkáčom kúpili za 52 miliónov známe časopisy vo Francúzsku

Spoločnosť Czech Media Invest (CMI), ktorú spoluvlastnia hlavne český miliardár Daniel Křetínský a Patrik Tkáč z J&T, dokončila nákup francúzskych časopisov mediálnej skupiny Lagardère za 52 miliónov eur. Súčasťou kúpy je licencia na značku módneho magazínu Elle pre Francúzsko.

Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

6. Fico opäť zaútočil na novinárov: Vy ste najväčší zločinci na svete! (VIDEO)

Národná rada dnes opätovne nezvolila žiadnych kandidátov na sudcov Ústavného súdu a súd sa tým stane nefunkčným.

eKasa prichádza na Slovensko

7. eKasa prichádza na Slovensko

Od 1. apríla vstúpi do platnosti nová povinnosť pre podnikateľov vo forme eKasy s online pripojením do systému finančnej správy. Štátu má priniesť zvýšenie transparentnosti výberu daní a podnikateľom zjednodušenie komunikácie so štátom a potenciál pre inovácie. Nové riešenia pokladníc okrem online pripojenia majú priniesť mnohé vlastnosti, ktoré podnikateľom môžu uľahčiť život. Všetky bločky z pokladníc budú po novom obsahovať aj QR kód, ktorý jednoduchým spôsobom umožní overiť pravosť a platnosť pokladničného dokladu.

Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

8. Komisia: Bývalý prorektor Univerzity Karlovej sa v textoch dopustil plagiátorstva

Bývalý prorektor Univerzity Karlovej v Prahe Martin Kovář sa podľa etickej komisie Filozofickej fakulty UK dopustil plagiátorstva. Na rokovaní akademického senátu Filozofickej fakulty UK to uviedla členka komisie Olga Lomová.

Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

9. Cestovateľ Miroslav Zikmund oslavuje 100 rokov, na všetky miesta by sa vrátil opäť (VIDEO)

Cestovatelskou legendou se už za života stala dvojice Zikmund - Hanzelka, která společně navštívila přes 80 zemí, ve světě proslavila bývalé Československo a vozy Tatra a mimo jiné dojednala i zakázky pro československý průmysl.

O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

10. O 100 dní budú Eurovoľby - kampaň prináša súťaž, špeciálnu schránku aj časomieru

Len niekoľko týždňov po prezidentských voľbách čakajú Slovensko ďalšie dôležité voľby – voľby do Európskeho parlamentu. Voliči na Slovensku budú v sobotu 25. mája 2019 vyberať 14 zástupcov do Európskeho parlamentu.

Najčítanejšie