Tibor Gašpar na webe Hlavné správy útočí na redaktorku Denníka N, Plus 7 dní aj na Andreja Kisku Reprofoto YouTube/info.sk

Tibor Gašpar na webe Hlavné správy útočí na redaktorku Denníka N, Plus 7 dní aj na Andreja Kisku

31.01.2019 16:15 | Tlač | mk

Ministerka vnútra Denisa Saková dnes oznámila, že bývalý šéf policajného zboru Tibor Gašpar končí ako jej poradca.

Gašpar mal dať Jána Kuciaka pár mesiacov pred vraždou lustrovať v policajnej databáze na policajnom prezídiu. O tom, že bol novinár takto lustrovaný, informoval týždenník Plus 7 dní. Podľa informácií Denníka N bol policajtom, ktorý lustráciu urobil, riaditeľ spravodajskej jednotky finančnej polície na policajnom prezídiu Pavol Vorobjov. „Toho už v tejto súvislosti vypočula polícia. Vorobjov vypovedal, že postupoval na pokyn vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara,“ napísal Denník N.

Podrobnosti: Tibor Gašpar, ktorý dal údajne lustrovať Jána Kuciaka, ako poradca ministerky skončil (VIDEO)

Tibor Gašpar na ukončenie spolupráce reagoval na webe Hlavné správy, ktorý je považovaný za jeden z hlavných dezinformačných webov na Slovensku. V reakcii zaútočil na médiá a redaktorky, ktoré o jeho prípade informovali.

„Od môjho odstúpenia z pozície policajného prezidenta, tieto (informácie) online priamo z vyšetrovacieho spisu poskytuje bulvárna novinárka Tódová z Denníka N s bulvárnou novinárkou Šimíčkovou z týždenníka Plus 7 dní,“ napísal Gašpar. „Kategoricky odmietam všetky obvinenia, ktoré voči mojej osobe opätovne smerujú tie isté liberálne médiá, ktoré sa pokúšali za asistencie prezidenta tejto krajiny o „slovenský majdan“ na jar minulého roku a neváhali k tomu zneužiť vraždu dvoch mladých ľudí,“ píše Gašpar. Tvrdí, že informácie, ktoré sú predkladané verejnosti neúplne, skreslene, bez základného overenia, a najmä koordinovaným spôsobom. "Manipulujú verejnou mienkou ako za čias normalizačných procesov a stavajú sa do polohy sudcov a morálnych autorít,“ píše Gašpar. "Chcem nezávisle, čo najskôr urobiť všetko pre očistenie môjho mena a ochrániť svoju rodinu od hyenizmu niektorých novinárov,“ dodal bývalý policajné prezident.

Na obvinenia z manipulácie reaguje reaguje Monika Tódová: "Jediný, kto tu manipuluje verejnou mienkou je Tibor Gašpar a robil to od prvého dňa procesu vyšetrovania vraždy nášho kolegu. Aj vtedy, keď hovoril o vymyslenej drogovej stope.“ Vyhlásenie Tibora Gašpara podľa jej slov ukazuje, že je dobre, že už nie je policajný prezident a rovnako je dobre, že už nepracuje ani na ministerstve vnútra. „Pevne verím, že vyšetrovací tím preverí všetky podozrenia, ktoré smerujú k prepojeniu policajných špičiek na oligarchov a organizovaný zločin a že dostaneme odpoveď na otázku, prečo si policajný funkcionár lustroval pred vraždou Jána Kuciaka a na koho pokyn to robil," dodala Tódová.

"Vyjadrenia Tibora Gašpara pre Hlavné správy sú obyčajný alibizmus, ktorým chce prikryť svoje zlyhania. Nemám potrebu ich ďalej komentovať. Súdny človek si urobí názor sám," reagovala pre Omediach.com šéfredaktorka Plus 7 dní Anka Žitná Lučaiová.

pošli na vybrali.sme.sk


Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

2. Na komunikačnom oddelení v Tescu sú zmeny

Na komunikačnom oddelení spoločnosti Tesco Slovensko došlo k viacerým zmenám.

Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

3. Zomrel spisovateľ a bývalý šéfredaktor Dotykov a rádia Devín

V stredu vo veku 58 rokov zomrel spisovateľ, básnik, textár, publicista a dlhoročný rozhlasový spolupracovník Maroš M. Bančej.

Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

4. Pri požiari v štúdiu animovaných filmov zahynulo najmenej 33 ľudí (VIDEO)

Najmenej 33 ľudí zahynulo pri požiari v známom japonskom štúdiu animovaného filmu Kyoto Animation Studio v japonskom Kjóte.

Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

5. Nela Pocisková a Filip Tuma v kampani Orange hovoria o svojom súkromí (VIDEO)

Spoločnosť Orange štartuje novú PR kampaň s názvom Rodinné LOVEstories.

Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

6. Známy prejav Jakeša má už 30 rokov, pozrite si necenzurovaný záznam (VIDEO)

Paní Zagorová je síce „milá holka“, ale už tri roky po sobe berie 600 tisíc... a čo potom „Jandovia a iní“? Od slávneho prejavu Miloša Jakeša, ktorý bol predzvesťou pádu komunismu, uplynulo presne 30 rokov.

Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

7. Aj vás nadchla aplikácia, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať o 30 rokov? Pozor, prináša viaceré riziká

Na sociálnych sieťach pribúdajú v posledných dňoch fotky ľudí, ako môžu vyzerať o 30 rokov, či naopak fotky, ako vyzerajú o niekoľko rokov mladší. Ľudia si ich vytvorili pomocou aplikácie FaceApp, ktorá dokáže pomocou umelej inteligencie zmeniť tvár ľudí podľa rôznych kritérií a aj podľa veku. Odborníci však varujú, aplikácia sa môže dostať k citlivým údajom, s ktorými môže ďalej bez vedomia ich majiteľa nakladať.

Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

8. Turecký súd zbavil viny novinára a experta Reportérov bez hraníc

Istanbulský súd dnes oslobodil novinára a experta medzinárodnej novinárskej organizácie Reportéri bez hraníc (RSF) Erola Önderoglua obžaloby z teroristickej propagandy.

AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

9. AFP: Pigasse a Křetínský chcú posilniť svoje pozície v Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse a český miliardář Daniel Křetínský exkluzivně jednají o odkoupení podílů španělské mediální skupiny Prisa ve společnosti Le Monde Libre. Ta kontroluje skupinu Le Monde, jenž vydává stejnojmenný deník.

O2 Dobrá vec pozná svojich víťazov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Poteší až 40 škôl po celom Slovensku

10. O2 Dobrá vec pozná svojich víťazov O2 Športovej akadémie Mateja Tótha. Poteší až 40 škôl po celom Slovensku

Aktuálny ročník O2 Dobrej veci v boji o O2 Športovú akadémiu Mateja Tótha už pozná svojich víťazov. Akadémie, ktorých cieľom je budovať kladný vzťah detí k športu a motivovať ich k nemu cez všeobecnú pohybovú prípravu, získalo pre nadchádzajúci školský rok až 40 základných škôl po celom Slovensku.

Najčítanejšie