Vieme, kto je za Modrým kohútikom

Vieme, kto je za Modrým kohútikom

Za reklamou s modrým kohútikom nie je Flašík, ale čajík.

 

 

Slovensko zaplavili bilbordy, na ktorých stojí modrý kohút s nápisom "Stačí ti modrý kohútik". Jednoduchá ale výrazná kampaň má pokračovanie na webe na stránke www.modrykohutik.sk, na ktorej láka "Skamaráťme sa na fejsbúku!"

Bilbordy majú rôzne podoby. Celý kohút, alebo len jeho časť - hlava kohúta s červeným hrebienkom obrátená dole hlavou.

Foto: dennikrss.sk

Teasingová kampaň, ktorá bude mať zrejme v krátkom čase odhalenie, stihla priniesť rôzne interpretácie. Recesistický web Ondreja Dostála dennikrss.sk spojil bilbordy s anitkampaňou Fedora Flašíka v prospech Moniky Flašíkovej - Beňovej proti modrým v Bratislave. "Za bilbordami je reklamný mág Fedor Flašík. Bilboardy sú prípravnou fázou kampane jeho manželky Moniky Flašíkovej-Beňovej na bratislavskú županku... Kampaň bude mať druhú fázu, ktorej leitmotívom bude „Ak ti nestačí modrý kohútik, zvoľ si červenú sliepočku," píše Dennik RSS. Podľa reakcií na sociálnych sieťach to však viacerí berú vážne.

Podstata reklamy je oveľa prozaickejšia a s politikou nemá nič spoločné. Autori zanechali stopy, ktoré tajomnú kampaň odkrývajú: Stránka www.modrykohutik.sk má v zdrojom kóde: <meta name="keywords" content="modry kohutik, modrý kohútik, cool tea, popradský"/>.

Baliarne obchodu Poprad si nedávno zaregistrovali ochranné známky na názov a grafiku svojho nového produktu ľadového čaju COOLTEA Mistrál v príchutiach pomarančová, citrónová a čierna ríbezľa. „Prvý čaj zalievaný studenou vodou" má byť novinkou leta BOP, ktorú spoločnosť už avizuje v tlačovej správe. Pre Baliarne obchodu Poprad kampane pripravuje agentúra Komplot Adama Znášika a Petra Hajdina a zrejme je za ňou aj teraz.

Takže: dobrá kampaň nemá nič spoločné s Flašíkom, Flašíkovou-Beňovou a modrým Frešom, ale ohlasuje nástup chladeného nápoja.