Ďalší prokurátor príde o funkciu kvôli prípadu Kuciak Reprofoto FB Nko

Ďalší prokurátor príde o funkciu kvôli prípadu Kuciak

29.03.2019 22:41 | Tlač | ČTK

Už druhý námestník generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára príde o funkciu kvôli svojim kontaktom s jedným z obvinených v kauze vraždy reportéra Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

Čižnár dnes novinárom povedal, že jeho hlavný zástupca Peter Šufliarsky sa k začiatku apríla vzdáva funkcie vo vedení prokuratúry. Šufliarsky tak urobil po tom, čo vyšlo najavo, že v roku 2017 čulo komunikoval s podnikateľom Marianom Kočnerom, ktorého polícia obvinila z objednávky vraždy Kuciaka. Z podobného dôvodu v januári Čižnár odvolal ďalšieho svojho námestníka Reného Vaneka.

"Oceňujem, že po mojom rozhovore s pánom prvým námestníkom dospel (Šufliarsky) k záveru, že je najlepšie, keď sa sám vzdá funkcie," uviedol Čižnár. Meno svojho nového prvého námestníka neoznámil.

Vo štvrtok Igor Matovič z hnutia OľaNO pred novinármi tvrdil, že Šufliarsky a Kočner si počas niekoľkých mesiacov v roku 2017 vymenili cez štyri stovky sms správ. Šufliarsky následne komunikáciu priznal, hoci ešte tento rok v januári tvrdil, že s Kočnerom nemal žiaden blízky vzťah. Šufliarsky v januári hovoril aj o pripravovanom atentáte na svoju osobu a nevylúčil, že jeho vraždu chcel Kočner. Už vtedy médiá informovali o komunikácii Šufliarskeho s Kočnerom.

Šufliarsky sa ako prokurátor zúčastnil napríklad procesu sa šéfom obávaného zločineckého gangu Mikulášom Černákom, ktorý bol odsúdený na doživotie za šesť vrážd.

Ďalšieho zo svojich námestníkov Váneka odvolal Čižnár z funkcie v polovici januára. Dôvodom bolo, že Vanek prostredníctvom sociálnej siete v minulosti komunikoval s Alenou Zsuzsovou, ktorá je podľa dostupných informácií druhotnú objednávateľkou Kuciakovej vraždy a ktorá má byť blízka Kočnerovi. Túto komunikáciu Vanek priznal až po otázkach novinárov. Vanek sa neskôr vzdal funkcie prokurátora.

So Zsuzsovou komunikoval aj Martin Glváč zo Smeru. Opozícii sa do programu prebiehajúcej schôdze parlamentu nepodarilo zaradiť návrh na jeho odvolanie z vedenia parlamentu.

pošli na vybrali.sme.sk


Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

1. Do 17 slovenských miest ide Roadshow - Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ

Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku spúšťajú spoločnú akciu - roadshow s názvom "Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ".

Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

2. Facebook oznámil uzavretie množstva falošných účtov a stránok

Internetový gigant Facebook v prvom štvrťroku tohto roka celosvetovo zrušil mnoho falošných užívateľských účtov a celkom osem koordinovaných sietí s pôvodom napríklad v Severnom Macedónsku, Kosove či v Rusku.

Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

3. Andrej Kiska: Sledovanie novinárov nemôžme tolerovať!

Prezident Andrej Kiska dnes zverejnil stanovisko, v ktorom reagoval na informácie o tom, ako dal Marian Kočner sledovať viacerých známych novinárov a ich rodiny.

Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

4. Sajfa, Selassie či Fero Joke dohovárajú ľuďom, aby šli k voľbám (VIDEO)

Na sociálnych sieťach známych influencerov a youtuberov pribudli neobvyklé videá, fotky a statusy, v ktorých známe tváre nepromujú žuvačky, nápoje, či aplikácie, ale mladým vysvetľujú, prečo je dôležité ísť k eurovoľbám.

K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

5. K vražde novinárky sa prihlásila Nová IRA

K zodpovednosti za vraždu novinárky Lýry McKeeovej pri nepokojoch v severoírskom meste Londonderry sa dnes prihlásila radikálna republikánska organizácie Nová IRA.

PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

6. PRIESKUM: Zverejnili poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia mandátov v budúcom Európskom parlamente

Európsky parlament zverejnil štvrtú a poslednú predvolebnú projekciu rozdelenia 751 poslaneckých kresiel v povolebnom pléne EP založenú na vnútroštátnych prieskumoch.

MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

7. MS mimo mantinelov: Chápeme, že hokej je viac ako hra (VIDEO)

Spoločnosť Orange Slovensko, ktorá je oficiálnym partnerom MS v hokeji 2019, prichádza s novou imidžovou kampaňou. Odohráva sa v prostredí bratislavskej školy, kde vládne šikana. Deťom pri nej pomáha súdržnosť a vzájomná pomoc, ktoré poznajú zo športu.

Kniha, ktorá letí už desaťročia

8. Kniha, ktorá letí už desaťročia

Jeden z najpopulárnejších amerických povojnových románov. Klasika modernej literatúry, ktorú si treba prečítať. Román Kto chytá v žite je svetový fenomén. Salinger ho napísal ešte v roku 1951, no odvtedy ho preložili do takmer všetkých svetových jazykov. Každý rok sa z neho predá okolo 250 000 výtlačkov a doteraz sa predalo 65 miliónov kníh.

Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

9. Vraha bulharskej novinárky odsúdili na 30 rokov

Bulharský súd dnes poslal na 30 rokov za mreže vraha novinárky Viktorie Marinovovej.

Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

10. Zomrel autor hudby k filmom o Vinnetouovi (VIDEO)

Vo veku 91 rokov zomrel skladateľ filmovej hudby Martin Böttcher, oznámila dnes agentúre DPA jeho dcéra Betsy Schlüterová. Skladateľ zomrel v noci z piatka na sobotu.

Najčítanejšie