Ďalší prokurátor príde o funkciu kvôli prípadu Kuciak Reprofoto FB Nko

Ďalší prokurátor príde o funkciu kvôli prípadu Kuciak

29.03.2019 22:41 | Tlač | ČTK

Už druhý námestník generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára príde o funkciu kvôli svojim kontaktom s jedným z obvinených v kauze vraždy reportéra Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

 

Čižnár dnes novinárom povedal, že jeho hlavný zástupca Peter Šufliarsky sa k začiatku apríla vzdáva funkcie vo vedení prokuratúry. Šufliarsky tak urobil po tom, čo vyšlo najavo, že v roku 2017 čulo komunikoval s podnikateľom Marianom Kočnerom, ktorého polícia obvinila z objednávky vraždy Kuciaka. Z podobného dôvodu v januári Čižnár odvolal ďalšieho svojho námestníka Reného Vaneka.

"Oceňujem, že po mojom rozhovore s pánom prvým námestníkom dospel (Šufliarsky) k záveru, že je najlepšie, keď sa sám vzdá funkcie," uviedol Čižnár. Meno svojho nového prvého námestníka neoznámil.

Vo štvrtok Igor Matovič z hnutia OľaNO pred novinármi tvrdil, že Šufliarsky a Kočner si počas niekoľkých mesiacov v roku 2017 vymenili cez štyri stovky sms správ. Šufliarsky následne komunikáciu priznal, hoci ešte tento rok v januári tvrdil, že s Kočnerom nemal žiaden blízky vzťah. Šufliarsky v januári hovoril aj o pripravovanom atentáte na svoju osobu a nevylúčil, že jeho vraždu chcel Kočner. Už vtedy médiá informovali o komunikácii Šufliarskeho s Kočnerom.

Šufliarsky sa ako prokurátor zúčastnil napríklad procesu sa šéfom obávaného zločineckého gangu Mikulášom Černákom, ktorý bol odsúdený na doživotie za šesť vrážd.

Ďalšieho zo svojich námestníkov Váneka odvolal Čižnár z funkcie v polovici januára. Dôvodom bolo, že Vanek prostredníctvom sociálnej siete v minulosti komunikoval s Alenou Zsuzsovou, ktorá je podľa dostupných informácií druhotnú objednávateľkou Kuciakovej vraždy a ktorá má byť blízka Kočnerovi. Túto komunikáciu Vanek priznal až po otázkach novinárov. Vanek sa neskôr vzdal funkcie prokurátora.

So Zsuzsovou komunikoval aj Martin Glváč zo Smeru. Opozícii sa do programu prebiehajúcej schôdze parlamentu nepodarilo zaradiť návrh na jeho odvolanie z vedenia parlamentu.

pošli na vybrali.sme.sk


Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

1. Neviete, koho voliť v eurovoľbách? Vyskúšajte volebnú kalkulačku

Špeciána volebná kalkulčka vám pomôže, ktorý politický subjekt je nabližšie k vašim názorom a hodnotám.

Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

2. Der Spiegel tvrdí, že video sa Strachom nezverejnili cielene práve teraz

Nemecký časopis Der Spiegel videonahrávku s politikom Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinzom-Christianom Strachom nezverejnil krátko pred voľbami do Európskeho parlamentu zámerne.

Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

3. Eurovíziu vyhral Holanďan, vystúpila aj Madonna (VIDEO)

Víťazom 64. ročníka medzinárodnej speváckej súťaže Eurovízia sa stal holandský spevák Duncan Laurence. Česká indie-popová kapela Lake Malawi skončila so skladbou Friend of a Friend na jedenástom mieste.

Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

4. Stal sa krajčírom prezidentov a celebrít

...a pritom musel prežiť zverstvá nacizmu. Stretol Mengeleho a jeho život visel na vlásku.

 

Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

5. Pápež vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi (VIDEO)

Pápež František dnes vyzval novinárov, aby sa vyhýbali falošným správam a aby sa zaoberali ľuďmi, ktorí sú v ťažkej situácii, ale už im nie je venovaná pozornosť.

Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

6. Rakúsky vicekancelár Strache kvôli afére s Rusmi rezignoval

Rakúsky vicekanclár a predseda protiimigračnej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache dnes oznámil odchod z oboch politických funkcií. Stalo sa to po tom, čo nemecké médiá zverejnili videonahrávku, na ktorej s údajnou príbuznou ruského oligarchu jedná o politickej podpore svojej strany výmenou za zabezpečenie štátnych zákaziek. Predseda ľudovcov vlády Sebastian Kurz podľa Stracheho rezignáciu na post vicekancelára prijal.

Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

7. Eurovoľby v sobotu pripomenie Európska Cyklo tour, ku ktore sa môže ktokoľvek pridať

Voľby do Európskeho parlamentu sa v členských štátoch EÚ uskutočnia v dňoch 23. - 26. mája, na Slovensku prebehnú 25. mája.

Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

8. Rakúskom otriasa škandál: Krajne pravicový politik pred voľbami rokoval o podpore z Ruska (VIDEO)

nemecké médiá zverejnili sedemhodinový tajný videozáznam.

Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

9. Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave (VIDEO)

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones.

Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

10. Obludné oslavy streľby do ľudí na hraniciach konečne stopli, aj vďaka redaktorke RTVS

V roku 1952 jedenásťročný Jozef Galus krátko pred obedom plával na drevenej doske v rieke Morava v blízkosti hradu Devín. Aj keď bolo zjavné, že je to dieťa, pohraničná hliadka začala strieľať. Na chlapca, ktorého možno len odvial prúd, hliadka strieľala z guľometu, samopalov a niekoľkých pušiek. Len z guľometu bolo proti nemu vystrelených 140 nábojov. Zabili ho za pár sekúnd. Ľudia, spoluzodpovední za tieto zločiny, ich doposiaľ pravidelne oslavovali s heslom "Neprejdú"- v uniformách, so symbolmi totalitného režimu, zbraňami - a to v priestoroch mesta. Pokračovanie.

Najčítanejšie