Tóth písal Kočnerovi: Viem dostať informácie von cez Pravdu, Ďatla a Hlavné správy, s rovnakým dosahom, ako cez žumpu Reprofoto youtube/ Mordechaj Kapusta, Plus Jeden deň

Tóth písal Kočnerovi: Viem dostať informácie von cez Pravdu, Ďatla a Hlavné správy, s rovnakým dosahom, ako cez žumpu

05.11.2019 12:39 | Tlač | mk

V Ústave na výkon väzby v Bratislave pokračovalo v pondelok hlavné pojednávanie v kauze zmeniek televízie Markízy. Počas pojednávania prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta čítal správy z aplikácie Threema z telefónu Mariana Kočnera.

Tentokrát čítal Šanta aj komunikáciu Mariana Kočnera s Petrom Agentom Wolandom, čo je prezýva, pod ktorou mal Kočner uloženého Petra Tótha. V komunikácii Tóth napríklad vyčítal Kočnerovi, že prípad „Vida“ posunul Kočner nesprávnej novinárke: „Keď budeš mať nabudúce takú kauzu, ako je Vida, tak ho pošli za mnou a nie za to žumpou. Lebo ona len okolo seba namúti vodu. Viem dostať také informácie von simultánne cez Pravdu aj Ďatla. A zase miením tým aj Hlavné správy. Dosah je rovnaký ako cez žumpu,“ Michal Vida bol svedok v kauze Moniky Jankovskej, ktorý zmenil výpoveď, a žumpou podľa Nka volali v komunikácii Kočner a Tóth bývalú novinárku Plus 1 deň Martinu Lebiš Ruttkayovú.

Pojednávanie nahral denník SME.

Podľa komunikácie z Kočnerovej Threemy, o ktorej sme už skôr informovali, Kočner využíval novinárku Martinu Ruttkayovú na kompromitovanie svojich nepriateľov ale aj na písanie článkov vo svoj prospech.

Viac:

O využívaní konšpiračných Hlavných správ sa Kočner chválil aj v inej komunikácii. To, že mu Hlavné správy šli po ruke, dokladujú viaceré články v prospech Kočnera, napríklad článok, v ktorom Hlavné správy špinili meno Jána Kuciaka prívlastkom „presstitút“ aj po jeho vražde. Viaceré články Petra Tótha, ktoré vychádzali na ďateľ.sk, vychádzali aj na webe Hlavné správy.

Podľa komunikácie, ktorá sa dnes čítala na súde, Kočner s Tóthom rozoberali aj zatknutie Pavla Ruska v kauze objednávky vraždy Silvie Volzovej z mája 2018. „Namierené je na Ďaďa, cez Malchárka. Už sa Slinu na to pýtali,“ písali si. Ďaďom volali Haščáka. "Presne paroplyn, kupovanie poslancov..."  „Ďaďo je so mnou v Dubaji, už sme prebrali stratégiu. Slina sa zatiaľ drží. Mám to pod kontrolou. Bude potrebná tvoja a Aghova výpoveď k osobe Csongradyho a Volzovej,“ písal Kočner. Kočner opäť píše, že právnika Pavlovi Ruskovi Mareka Paru dal on.

Rozprávali sa aj o Tóthovom webe Ďatel.sk. Kočner nahovára Tótha, aby on a jeho bývalí nadriadení v SIS vypovedali na súde v kauze zmenky a potvrdili, že o nich vedeli už v roku 2000.

„Dozvedeli sme sa všeličo z komunikácie, ktorá dodnes nebola nikým potvrdená, žiadnym znaleckým posudkom. Je to údajná komunikácia, ktorá sa nachádzala v telefóne, ktorý sa objavil nevedno ako,“ reagoval na správy Kočner, ktorý počas pojednávania spochybňoval zdravotný stav Tótha.

Peter Tóth mal s Kočnerom vlastnú talkshow, s ktorou chodili pár týždňov pred vraždou Jána Kuciaka po Slovensku. Takto v nej kritizovali novinárov:Zrušili trest smrti vrahovi, ktorý investigatívnemu novinárovi pred kamerami odrezal hlavu

Zrušili trest smrti vrahovi, ktorý investigatívnemu novinárovi pred kamerami odrezal hlavu

Pakistanský súd zrušil trest smrti britskému teroristovi, ktorý v roku 2002 s ďalšími ozbrojencami uniesol a brutálne zavraždil novinára denníka Wall Street Journal Daniela Pearla.

Agrofert žaluje Českú televíziu za Reportérov ČT

Agrofert žaluje Českú televíziu za Reportérov ČT

Společnost Agrofert podala žalobu na Českou televizi za to, že ji pořad Reportéři ČT spojil s odvoláním ředitele příbramského finančního úřadu. Informace, která dala odvolání do souvislosti s tím, že úřad předtím doměřil daň společnosti z koncernu Agrofert, je podle žaloby zavádějící. Firma proto žádá omluvu za zásah do dobré pověsti. Žalobu, kterou má ČTK k dispozici, chce pražský městský soud začít projednávat v polovině dubna.

Samosprávy môžu počas epidémie rokovať a hlasovať online, k dispozícii majú zadarmo systém GAMO Meet

Samosprávy môžu počas epidémie rokovať a hlasovať online, k dispozícii majú zadarmo systém GAMO Meet

Riešením zasadnutí samospráv počas epidémie je online. Hlasovanie per rollam nie je budúcnosť.

Bývalý redaktor Markízy bude poradcom a hovorcom ministra dopravy

Bývalý redaktor Markízy bude poradcom a hovorcom ministra dopravy

Poradcom ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala pre strategickú a krízovú komunikáciu sa stal bývalý novinár Ivan Rudolf.

Už viete, kto je Nanuk? Stredoslovenská energetika, a. s., prináša zaujímavú zmenu v kreatíve (VIDEO)

Už viete, kto je Nanuk? Stredoslovenská energetika, a. s., prináša zaujímavú zmenu v kreatíve (VIDEO)

Spoločnosť Stredoslovenská energetika, a. s., sa po troch rokoch rozhodla zmeniť svoj komunikačný koncept. Ústredná postava a tvár predchádzajúceho konceptu Šoko odovzdáva štafetu peknej a šikovnej eskimáčke Nanuk.

Bývalá hovorkyňa premiéra má novú prácu

Bývalá hovorkyňa premiéra má novú prácu

Bývalá hovorkyňa premiéra sa presunula z úradu vlády do parlamentu.

Penta čistí redakciu Trendu, zbavila sa ľudí, ktorí sa ozvali proti zásahom zhora

Penta čistí redakciu Trendu, zbavila sa ľudí, ktorí sa ozvali proti zásahom zhora

Penta si s nákazou koronavírusu vyčistila redakciu od kritických a "neposlušných" redaktorov.

Zabite nudu počas karantény a natočte spot pre 365.bank!

Zabite nudu počas karantény a natočte spot pre 365.bank!

Aktuálna situácia ohľadne koronavírusu donútila ostať doma nejedného človeka. Čo zrazu s toľkým voľným časom? Môžete ho využiť efektívne, kreatívne a ešte sa aj zabavíte. 365.bank totiž dáva príležitosť stať sa hlavnými aktérmi jej spotov. Hercami, kameramanmi, rekvizitármi či strihačmi. Stačí si len vybrať jeden zo scenárov a poslať svoje podomácky vytvorené videá odborníkom.

Z Trendu odchádzajú ďalší ľudia

Z Trendu odchádzajú ďalší ľudia

Minulý týždeň sa v redakcii Trendu osem ľudí vrátane zástupkyne šéfredaktora dozvedelo, že vedenie nemá záujem o ďalšiu spoluprácu a v redakcii končia.

RTVS pridáva do vysielania bohoslužby, ale nie tak, ako žiadal Matovič

RTVS pridáva do vysielania bohoslužby, ale nie tak, ako žiadal Matovič

Vláda minulý týždeň požiada riaditeľa RTVS Jaroslava Rezníka, aby RTVS každý deň o 18:00 vysielala na Dvojke bohoslužby. RTVS dnes oznámila, že pridáva do vysielania bohoslužby, ale nie tak, ako žiadal Igor Matovič.

Najčítanejšie