Tóth písal Kočnerovi: Viem dostať informácie von cez Pravdu, Ďatla a Hlavné správy, s rovnakým dosahom, ako cez žumpu Reprofoto youtube/ Mordechaj Kapusta, Plus Jeden deň

Tóth písal Kočnerovi: Viem dostať informácie von cez Pravdu, Ďatla a Hlavné správy, s rovnakým dosahom, ako cez žumpu

05.11.2019 12:39 | Tlač | mk

V Ústave na výkon väzby v Bratislave pokračovalo v pondelok hlavné pojednávanie v kauze zmeniek televízie Markízy. Počas pojednávania prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Ján Šanta čítal správy z aplikácie Threema z telefónu Mariana Kočnera.

Tentokrát čítal Šanta aj komunikáciu Mariana Kočnera s Petrom Agentom Wolandom, čo je prezýva, pod ktorou mal Kočner uloženého Petra Tótha. V komunikácii Tóth napríklad vyčítal Kočnerovi, že prípad „Vida“ posunul Kočner nesprávnej novinárke: „Keď budeš mať nabudúce takú kauzu, ako je Vida, tak ho pošli za mnou a nie za to žumpou. Lebo ona len okolo seba namúti vodu. Viem dostať také informácie von simultánne cez Pravdu aj Ďatla. A zase miením tým aj Hlavné správy. Dosah je rovnaký ako cez žumpu,“ Michal Vida bol svedok v kauze Moniky Jankovskej, ktorý zmenil výpoveď, a žumpou podľa Nka volali v komunikácii Kočner a Tóth bývalú novinárku Plus 1 deň Martinu Lebiš Ruttkayovú.

Pojednávanie nahral denník SME.

Podľa komunikácie z Kočnerovej Threemy, o ktorej sme už skôr informovali, Kočner využíval novinárku Martinu Ruttkayovú na kompromitovanie svojich nepriateľov ale aj na písanie článkov vo svoj prospech.

Viac:

O využívaní konšpiračných Hlavných správ sa Kočner chválil aj v inej komunikácii. To, že mu Hlavné správy šli po ruke, dokladujú viaceré články v prospech Kočnera, napríklad článok, v ktorom Hlavné správy špinili meno Jána Kuciaka prívlastkom „presstitút“ aj po jeho vražde. Viaceré články Petra Tótha, ktoré vychádzali na ďateľ.sk, vychádzali aj na webe Hlavné správy.

Podľa komunikácie, ktorá sa dnes čítala na súde, Kočner s Tóthom rozoberali aj zatknutie Pavla Ruska v kauze objednávky vraždy Silvie Volzovej z mája 2018. „Namierené je na Ďaďa, cez Malchárka. Už sa Slinu na to pýtali,“ písali si. Ďaďom volali Haščáka. "Presne paroplyn, kupovanie poslancov..."  „Ďaďo je so mnou v Dubaji, už sme prebrali stratégiu. Slina sa zatiaľ drží. Mám to pod kontrolou. Bude potrebná tvoja a Aghova výpoveď k osobe Csongradyho a Volzovej,“ písal Kočner. Kočner opäť píše, že právnika Pavlovi Ruskovi Mareka Paru dal on.

Rozprávali sa aj o Tóthovom webe Ďatel.sk. Kočner nahovára Tótha, aby on a jeho bývalí nadriadení v SIS vypovedali na súde v kauze zmenky a potvrdili, že o nich vedeli už v roku 2000.

„Dozvedeli sme sa všeličo z komunikácie, ktorá dodnes nebola nikým potvrdená, žiadnym znaleckým posudkom. Je to údajná komunikácia, ktorá sa nachádzala v telefóne, ktorý sa objavil nevedno ako,“ reagoval na správy Kočner, ktorý počas pojednávania spochybňoval zdravotný stav Tótha.

Peter Tóth mal s Kočnerom vlastnú talkshow, s ktorou chodili pár týždňov pred vraždou Jána Kuciaka po Slovensku. Takto v nej kritizovali novinárov:

pošli na vybrali.sme.sk


Marek Hamšík a jeho kniha Neapolská odysea

Marek Hamšík a jeho kniha Neapolská odysea

Toto je jeho cesta. Odmalička miloval loptu a napokon sa dostal do špičkového talianskeho mužstva, vďaka ktorému vystúpil na vrchol. Marek Hamšík a jeho kniha Neapolská odysea. Vyznal sa v nej z nadštandardnej vernosti klubu. A hoci od februára 2019 je už hráčom čínskeho klubu Ta-lien I-fang, Neapol navždy zostane jeho láskou...

Európsky parlament ponúka stáže venované pamiatke Jána Kuciaka

Európsky parlament ponúka stáže venované pamiatke Jána Kuciaka

Európsky parlament začal tento týždeň ponúkať stáže, ktoré sú venované pamiatke slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Prví Kuciakovi stážisti nastúpia do EP v marci 2020.

Súťaž Marketér roka 2019 pozná nominovaných

Súťaž Marketér roka 2019 pozná nominovaných

Združenie Ľudia z marketingu, ktoré zastupuje zadávateľov reklamy na Slovensku, vybralo zo všetkých nominácií 3 marketérov, z ktorých jeden získa ocenenie Marketér roka a bude reprezentovať Slovensko v súťaži GLOBAL MARKETER OF THE YEAR.

Denník Financial Times prvýkrát povedie šéfredaktorka

Denník Financial Times prvýkrát povedie šéfredaktorka

Britský denník Financial Times (FT) od januára prvýkrát za jeho viac ako 130 ročnú históriu pôsobenia povedie žena.

Výstredný komentátor ostal bez práce po tom, ako kritizoval prisťahovalcov (VIDEO)

Výstredný komentátor ostal bez práce po tom, ako kritizoval prisťahovalcov (VIDEO)

Kanadský hokejový komentátor Don Cherry prišiel o prácu v televíznej a rozhlasovej spoločnosti SportsNet. Prepustila ho po tom, čo osemdesiatpäťročný excentrik v sobotňajšom dieli tradičnej relácie Coach 's Corner (Trénerov kútik) kritizoval prisťahovalcov, že v Deň spomienok, ktorý je v Kanade obdobou Dňa vojnových veteránov, nenosia kvet vlčieho maku, ktorý je celosvetovým symbolom pocty vojnovým hrdinom.

Analytici zmapovali internetové operácie ruskej vojenskej rozviedky

Analytici zmapovali internetové operácie ruskej vojenskej rozviedky

Ruská vojenská rozviedka známa pod skratkou GRU aktualizovala metódy zavedené v dobe studenej vojny a snaží sa ovplyvňovať verejnú mienku vo svete pomocou virtuálnych novinárov a fiktívnych mediálnych organizácií či výskumných ústavov. Jej internetové operácie sa zároveň líšia od postupov propagandistickej Agentúry pre výskum internetu (AII).

Nové O2 SMART Paušály majú už aj viaceré osobnosti. Vyskladali si ich po svojom (VIDEO)

Nové O2 SMART Paušály majú už aj viaceré osobnosti. Vyskladali si ich po svojom (VIDEO)

O2 predstavilo 4. novembra nové revolučné O2 Paušály. Do nich pridalo okrem veľkých objemov dát aj vybrané služby prémiového obsahu ako je HBO GO, O2 TV, hudobnú streamovaciu službu Tidal s najväčšou databázou hudobných singlov, či predplatné denníkov SME a Denníka N, a to v cene paušálu podľa výberu zákazníka. Okrem tradičnej marketingovej kampane O2 pracuje aj so samostatnou online kampaňou.

Kočnerova Threema: Kočnerovým človekom mal byť aj Ivan Čeredejev

Kočnerova Threema: Kočnerovým človekom mal byť aj Ivan Čeredejev

Sieť novinárov, ktorú mal využívať Marian Kočner a jeho komando, sa rozrastá.

Polícia: Podozrenia z otravy novinárky, ktorá náhle zomrela, sa nepotvrdili

Polícia: Podozrenia z otravy novinárky, ktorá náhle zomrela, sa nepotvrdili

Obvinený z vraždy novinára Jána Kuciaka Zoltán Andruskó vyslovil na začiatku roka podozrenie, že redaktorka RTVS mohla byť otrávená vraždiacim komandom, ktoré stojí za vraždou Kuciaka.

Inkognito so Zuzanou Čaputovou malo historický rekord (VIDEO)

Inkognito so Zuzanou Čaputovou malo historický rekord (VIDEO)

Špeciálny diel zábavnej relácie televízie JOJ Inkognito, ktorý odvysielala televízia v pondelok večer, dosiahol podľa JOJ hneď dva rekordy.

Najčítanejšie