Kočnerova Threema: Novinárka Ruttkayová si vypýtala od Kočnera na dovolenku. Z médií sa teraz sťahuje Foto: Plus Jeden deň, FB M. Ruttkayová

Kočnerova Threema: Novinárka Ruttkayová si vypýtala od Kočnera na dovolenku. Z médií sa teraz sťahuje

18.10.2019 14:58 | Blog | Miroslava Kernová

Pokrivený imidž štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej mala na žiadosť Mariana Kočnera v médiách napravovať redaktorka Martina Ruttkayová. Od Kočnera si podľa komunikácie z Kočnerovej Threemy vypýtala peniaze na dovolenku za pomoc pri odchode ministerky Lucie Žitňanskej.

Podozrenie redaktorov Plus 7 dní, ktorí v roku 2016 vedenie dôrazne upozorňovali, že ich kolegyňa napomáha Mariánovi Kočnerovi, sa po zverejňovaní komunikácie Mariána Kočnera cez aplikáciu Threema, ktorú zaistila polícia, potvrdzuje.

Web postoj.sk napísal, že keď strana Most-Híd odmietla podporiť kandidatúru Moniky Jankovskej do Súdnej rady, tá si od Kočnera želala, aby médiá rozmazávali rozporné správanie Mosta, ktorý odmietal jej kandidatúru, ale nevadilo mu, že SNS navrhla do Súdnej rady Romana Huszára, ktorý je tiež sudcom.

Kočner, ktorý komunikuje cez Threemu aj s novinárkou Martinou Ruttkayovou, to zariadi. Vybavuje si u nej príslušný text, novinárka sa ešte uisťuje,“ píše Postoj.sk a cituje pasáže z Threemy: „Počujte a naši sú v pohode s tým, aby som pomohla Jankovskej?“ „Samozrejme. Veď im zachránila MECOM,“ reaguje Kočner, čím zjavne naráža na problémy mäsokombinátu Penty, ktorý čelil návrhu na vyhlásenie bankrotu.

Kočner Ruttkayovej diktuje, čo sa má pýtať, najmä nech vyzdvihne, že „u Jankovskej platí iný meter ako u Huszára, si teda mumlavá PROTIREČÍ (...) Máte to u mňa. Veľmi na tom záleží.“ „Pochopila som ??.“ cituje komunikáciu postoj.sk. Ako ďalej upozorňuje web v Plus jeden deň naozaj vyšiel v novembri 2017 objednaný článok a aj to, že Jankovská je spokojná s obsahom, hnevá ju len titulok textu. „Inak tá Ivana je fakt pi.. s takouto titulkou.“ (Šéfredaktorkou Plus Jeden deň je Ivana Mandáková)

Novinárka Martina (dnes) Lebiš Ruttkayová v minulom roku odišla z Plus Jeden deň a doposiaľ bola šéfredaktorkou webu Glob.sk. Pýtali sme sa jej, či písala články podľa inštrukcií Kočnera. Na otázku neodpovedala. Namiesto toho poslala takúto reakciu: „V súčasnosti sa nachádzam na materskej dovolenke, po dohode so súčasným zamestnávateľom a na základe neustálych útokov na mňa sa navyše sťahujem z mediálneho priestoru. Mrzí ma, že za ďalšou prekrútenou kampaňou voči mojej osobe stojí portál, ktorý som pomáhala spoluzakladať, písala preň, zháňala financie, prvé redakčné priestory a redakcii šéfuje môj bývalý snúbenec, ktorého som odmietla. V minulosti sme dokonca spoločne získali mediálnu cenu za kauzu františkánov.“  

Pre vysvetlenie Postoj.sk vznikol v roku 2015 a Ruttkayová v ňom nikdy nepôsobila. Ruttkayová písala pre Postoy.sk, ktorý bol jedným z predchodcov Postoja. „V rokoch 2009-2010 Martina publikovala na Postoy.sk niekoľko článkov, spolupráca sa začala v súvislosti s jej článkami okolo kauzy Františkáni v roku 2009, Ruttkayová bola vtedy novinárka v Hospodárskych novinách. Bola to dobrovoľnícka spolupráca, posledný jej článok vyšiel v roku 2010. Odvtedy sme sa s ňou nevideli,“ napísal šéfredaktor Postoja František Mučka.

Odporúčame aj: Peter Tóth vysvetľuje, aký má vzťah s Martinou Ruttkayovou, reaguje aj Júlia Mikolášiková

Kočnerova Threema: Ruttkayová si pýta 1300 na dovolenku a nielen to

Je marec 2018 a v koalícii to po vražde Jána Kuciaka vrie. Vládu opustil Marek Maďarič a hovorí sa o tom, že ho možno bude nasledovať ministerka spravodlivosti za Most-Híd Lucia Žitňanská.
Podľa informácii z komunikácie Kočnera cez aplikáciu Threema s Martinou Ruttkayovou, ktorú má Omediach.com k dispozícii, Kočner sľúbil Ruttkayovej za odchod Žitňanskej dovolenku a Ruttkayová si peniaze aj vypýtala.

Prinášame časť z prepisu:

12.3.

Kočner píše:
Zaplatím Vám a deťom dovolenku keď sa tak stane. Tak trochu do toho poštuchajte" (posmeľuje Kočner novinárku, aby pomohla písaním k odchodu Žitňanskej)

14.3.
Ruttkayová: Zitnanska ide do pi*e. Idem na dovolenku ?
Kočner: Samozrejme.
Ruttkayová:Srandujem Marian.
Kočner: Vyberte si.
Ruttkayová: Ale sama bez deti. Tie pojdu k babke.
Kočner: Ok
Ruttkayová: S Vami. A konecne si zaj**eme
Kočner: Nie som promiskuitný
Ruttkayová: Tak toto ma pobavilo dnes najviac"
Kočner:

15.3.

Ruttkayová: Marian, asi by som sla na Siciliu. Po stopach mafie   Skusim nieco pohladat.
Kočner: Ok

19.3.

Ruttkayová: Marian boli ste uz na Kapverdach?
Kočner: Nie
Ruttkayová: Chcela by som ist tam. Je to drahe?
Kočner: Neviem
Ruttkayová: A mozem si pozriet tie Kapverdy?
Kočner: Pozrite
Ruttkayová: Vdaka

21.3.

Ruttkayová: Marian Kapverdy 1200 e. Moze byt alebo je to vela?
Kočner: Môže
Ruttkayová: Mozem si to objednat?
Kočner: Áno
Ruttkayová: Dakujem koncom aprila pojdem Ked sa toto tu upokoji
Kočner: Nech sa páči

22.3.
Ruttkayová: Srdiecko potrebovala by som vyplatit ten pobyt. Volali mi ze mi to zarezervovali. Ako to vieme urobit prosim? Lebo ja nemam tolko peniazkov
Kočner: Keš
Ruttkayová: Date Petrovi? Ma mi priniest lieky tak by mi mohol dat aj peniazky.
Kočner: 1.200 ?
Ruttkayová: 1300 lebo aj poistenie
Kočner: Ok
Ruttkayová: Dakujem. Naozaj Vam to nie je vela?
Kočner: Sľuby plním

V marci naozaj Ruttkayová napísala viacero článkov, v ktorých sa venovala možnému odchodu Lucie Žitňanskej z vlády. V deň, keď Žitňanská ohlásila odchod, si Ruttkayová vypýtala od Kočnera dovolenku. Ten jej ju potvrdil, za vyžiadanú sumu 1300 eur.
Či skutočne šla na Kapverdy, o ktorých písala Kočnerovi, alebo sa vybrala niekam inam, nie je známe. Krátko na to však mala v práci voľno. Cca od 14. do 22. mája jej nevyšiel v denníku žiaden článok. V rovnakom čase zverejnila na facebooku fotku slnečnej pláže.
Foto: FB M. L. Ruttkayová z 19. mája 2018

Požiadali sme o vyjadrenie Martinu Ruttkayovú.
„Ja som na žiadnych Kapverdoch nikdy nebola. Takže mi nemohol nikto nič zaplatiť,“ napísala. Na otázku „Dostavali ste nejaké peniaze alebo iné plnenie od Kočnera? Koľko a za čo?“ neodpovedala. Bez komentára nechala aj vyššie citovaný text komunikácie z Threemy Kočnera.

Aktualizácia 17:30: Ruttkayová možno nakoniec nešla na Kapverdy. Kočnerovi potom podľa informácií Denníka N napísala, že si údajne za peniaze objednala dovolenku v Chorvátsku a zobrala tam aj svoju mamu. "Prostredníka medzi Kočnerom a Ruttkayovou robil Peter Tóth. Hoci Ruttkayovú využívali, v skutočnosti nadávali na jej praktiky, na to, že chce peniaze, aj na to, že má podľa nej veľa vzťahov s rôznymi mužmi. Chceli ju použiť aj na to, aby mala aféru s generálnym prokurátorom, ktorého volali „obočiar“," napísal Denník N.

Stanovisko šéfredaktorky Plus Jeden deň: "V redakcii sme v šoku. O tom, ze Martina Ruttkayová robila niečo pre Kočnera som nemala tušenie. Pri tom množstve jej článkov sme nepostrehli, že by sa zameriavala iba na nejakú konkrétnu osobu (v tomto prípade Luciu Žitňanskú.)"

Odporúčame aj: Redaktori Plus 7 dní žiadali prepustenie kolegyne kvôli kontaktom s Kočnerom

Pripomenieme, že v novembri 2016 veľká časť redakcie Plus 7 dní poslala vedeniu vydavateľstva News and Media Holding list, ktorým žiadajú, aby ich kolegyňa Martina Ruttkayová bezodkladne prestala pracovať v týždenníku. Vyjadrujú v ňom znepokojenie nad pôsobením redaktorky v časopise a tvrdia, že redaktorka svojím konaním neakceptovateľným spôsobom pošpinila dobré meno Plus 7 dní a žiadali od vedenia vydavateľstva, aby v ňom prestala pracovať. V liste zároveň píšu o podozreniach z nadštandardného vzťahu Ruttkayovej s Kočnerom z tzv. mafiánskych zoznamov.

Zaujíma vás zákulisie médií, sledujte nás aj na Facebooku.

pošli na vybrali.sme.sk


V súvislosti so štátnym smútkom mení RTVS vysielanie

V súvislosti so štátnym smútkom mení RTVS vysielanie

RTVS počas štátneho smútku za obete stredajšej tragickej havárie autobusu, v piatok 15. novembra medzi 8:00 a 20:00, upraví televízne vysielanie.

Marek Hamšík a jeho kniha Neapolská odysea

Marek Hamšík a jeho kniha Neapolská odysea

Toto je jeho cesta. Odmalička miloval loptu a napokon sa dostal do špičkového talianskeho mužstva, vďaka ktorému vystúpil na vrchol. Marek Hamšík a jeho kniha Neapolská odysea. Vyznal sa v nej z nadštandardnej vernosti klubu. A hoci od februára 2019 je už hráčom čínskeho klubu Ta-lien I-fang, Neapol navždy zostane jeho láskou...

Európsky parlament ponúka stáže venované pamiatke Jána Kuciaka

Európsky parlament ponúka stáže venované pamiatke Jána Kuciaka

Európsky parlament začal tento týždeň ponúkať stáže, ktoré sú venované pamiatke slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka. Prví Kuciakovi stážisti nastúpia do EP v marci 2020.

Súťaž Marketér roka 2019 pozná nominovaných

Súťaž Marketér roka 2019 pozná nominovaných

Združenie Ľudia z marketingu, ktoré zastupuje zadávateľov reklamy na Slovensku, vybralo zo všetkých nominácií 3 marketérov, z ktorých jeden získa ocenenie Marketér roka a bude reprezentovať Slovensko v súťaži GLOBAL MARKETER OF THE YEAR.

Denník Financial Times prvýkrát povedie šéfredaktorka

Denník Financial Times prvýkrát povedie šéfredaktorka

Britský denník Financial Times (FT) od januára prvýkrát za jeho viac ako 130 ročnú históriu pôsobenia povedie žena.

Výstredný komentátor ostal bez práce po tom, ako kritizoval prisťahovalcov (VIDEO)

Výstredný komentátor ostal bez práce po tom, ako kritizoval prisťahovalcov (VIDEO)

Kanadský hokejový komentátor Don Cherry prišiel o prácu v televíznej a rozhlasovej spoločnosti SportsNet. Prepustila ho po tom, čo osemdesiatpäťročný excentrik v sobotňajšom dieli tradičnej relácie Coach 's Corner (Trénerov kútik) kritizoval prisťahovalcov, že v Deň spomienok, ktorý je v Kanade obdobou Dňa vojnových veteránov, nenosia kvet vlčieho maku, ktorý je celosvetovým symbolom pocty vojnovým hrdinom.

Analytici zmapovali internetové operácie ruskej vojenskej rozviedky

Analytici zmapovali internetové operácie ruskej vojenskej rozviedky

Ruská vojenská rozviedka známa pod skratkou GRU aktualizovala metódy zavedené v dobe studenej vojny a snaží sa ovplyvňovať verejnú mienku vo svete pomocou virtuálnych novinárov a fiktívnych mediálnych organizácií či výskumných ústavov. Jej internetové operácie sa zároveň líšia od postupov propagandistickej Agentúry pre výskum internetu (AII).

Nové O2 SMART Paušály majú už aj viaceré osobnosti. Vyskladali si ich po svojom (VIDEO)

Nové O2 SMART Paušály majú už aj viaceré osobnosti. Vyskladali si ich po svojom (VIDEO)

O2 predstavilo 4. novembra nové revolučné O2 Paušály. Do nich pridalo okrem veľkých objemov dát aj vybrané služby prémiového obsahu ako je HBO GO, O2 TV, hudobnú streamovaciu službu Tidal s najväčšou databázou hudobných singlov, či predplatné denníkov SME a Denníka N, a to v cene paušálu podľa výberu zákazníka. Okrem tradičnej marketingovej kampane O2 pracuje aj so samostatnou online kampaňou.

Kočnerova Threema: Kočnerovým človekom mal byť aj Ivan Čeredejev

Kočnerova Threema: Kočnerovým človekom mal byť aj Ivan Čeredejev

Sieť novinárov, ktorú mal využívať Marian Kočner a jeho komando, sa rozrastá.

Polícia: Podozrenia z otravy novinárky, ktorá náhle zomrela, sa nepotvrdili

Polícia: Podozrenia z otravy novinárky, ktorá náhle zomrela, sa nepotvrdili

Obvinený z vraždy novinára Jána Kuciaka Zoltán Andruskó vyslovil na začiatku roka podozrenie, že redaktorka RTVS mohla byť otrávená vraždiacim komandom, ktoré stojí za vraždou Kuciaka.

Najčítanejšie