V kauze kompromitujúcich fotiek Pellegriniho pre Kočnera figuruje aj Ruttkayová Foto: Plus 1 deň, reprofoto RTVS

V kauze kompromitujúcich fotiek Pellegriniho pre Kočnera figuruje aj Ruttkayová

07.05.2020 21:22 | Blog | Miroslava Kernová

Zachytená komunikácia z telefónu Mariána Kočnera odhalila ďalšie jeho zákulisné hry, v ktorých sa opäť angažovala aj niekdajšia novinárka Martina Ruttkayová. Tá písala pre médiá patriacich spoločnosti News and Media Holding finančnej skupiny Penta.

V lete 2018, len pár mesiacov po vražde Jána Kuciaka, Kočner zháňal kompromateriál na bývalého premiéra Petra Pellegriniho.

Informáciu priniesol web Aktuality.sk a Investigatívne centrum J. Kuciaka.

Z komunikácie Kočnera s Norbertom Bödörovi vyplýva, že Kočner sa snažil získať intímne fotky Pellegriniho.

Kočnerom sa s Ruttkayovou v zachytenej komunikácii rozprával o tom, že jedným z kandidátov na prezidenta môže byť aj vtedajší premiér Peter Pellegrini. Kočner si však myslel, že vie, prečo kandidovať nebude: „Tam je skôr iný problém. Pčolinský má Peleho fotky ... A keď pôjde Pele kandidovať, tak ich vytiahnu,“ napísal Ruttkayovej.

Ruttkayová Kočnerovi tvrdila, že fotografie videla u poslanca Petra Pčolinského a jeho brata Vladimíra a sú intímneho charakteru. „Boli za mnou. Pcolinsky. Chceli mna pouzit ako kanal ktory to povie Pellemu. Bezala som hned za nasim Petkom ze co mam robit,“ vysvetľovala podrobnosti Kočnerovi Ruttkayová s tým, že o všetkom informovala aj bývalého novinára a siskára Petra Tótha.

„Ja som videla tri. Neviem kolko ich maju,“ napísala Kočnerovi Ruttkayová. Zároveň ho uistila, že Petrovi Pellegrinimu o kompromateriáli nepovie. „Je to celé strašne nechutné. Mne ostalo až fyzicky zle keď mi ich ukázali. Ja mam Petra naozaj rada, sme kamaráti 13 rokov."

Odporúčame aj: Ruttkayová písala Kočnerovi: Vždy urobím, o čo ma požiadate... Aj tak ma majú všetci za vašu štetku (VIDEO)

Peter Tóth Kočnerovi potvrdil, že Ruttkayová mu o fotkách tiež rozprávala: „Takto: prišiel za ňou Peter Pčola a ukazoval jej to Pelleho extra trieda porno. To je fakt,“ napísal Tóth.

Peter Pčolinský na otázky Aktuality.sk, či Ruttkayovej ukazoval akékoľvek fotografie bývalého premiéra, pripustil, že spolu debatovali. „Je možné, že v parlamente sme s Ruttkayovou debatovali o Pellegrinim – že Smer má kompro na Pellegriniho. A ona povedala, že sa jej nezdá, že by to bol Pellegrini,“ reagoval Pčolinský s tým, že vtedy netušil o spolupráci Ruttkayovej s Kočnerom.

Odporúčame aj: Kočner mal Glvačovi údajne vybaviť rozhovor v Plus 7 dní, novinárke mal zatiaľ strážiť deti (VIDEO)

Priznal, že takéto fotografie mal v roku 2018 k dispozícii, avšak on aj jeho brat Vladimír (dnes šéf SIS) hovoria, že to bol podvrh a Peter Pellegrini na nich v skutočnosti nebol a že takúto fitku poslal Ivan Katrinec, ten to pre Aktuality.sk poprel.

O kompromateriáloch vie aj samotný Pellegrini, ktorý povedal, že sa o tejto téme s ním v minulosti rozprávala Ruttkayová.  „Nikto ma so žiadnymi fotografiami nikdy nekontaktoval. Zachytil som z viacerých zdrojov rôzne klebety na túto tému, keďže však viem, že sa nezakladajú na skutočnosti, považoval som to, a považujem dodnes, za súčasť politických intríg, ktoré ma nijako nevyrušujú," napísal portálu Pellegrini.

Podľa správ z Threemy bývalá novinárka dnes Lebiš-Ruttkayová sa Kočnerom nechala úkolovať, do Plus Jeden deň písala na jeho objednávku texty, a na oplátku si za to pýtala peniaze na dovolenku.

Web Aktuality.sk požiadal bývalú novinárku o vyjadrenie, tá zatiaľ nereagovala.Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Nora Gubková bude vo vedení rozhlasového spravodajstva

Bývalá dlhoročná hovorkyňa Nora Gubková len pred pár dňami nastúpila do RTVS ako editorka a už mieri medzi šéfov spravodajstva.

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

Rezník zosadil vedenie televízneho spravodajstva RTVS

V RTVS v televíznej časti spravodajstva a publicistiky to posledné dni vrie. Medzi členmi vedenia spravodajstva sú nezhody. Až také, že ich riešila Rada RTVS.

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

Abstinujúci gambler prehovoril o svojej závislosti

„Nevenujem majiteľom ani prevádzkovateľom stávkových kancelárií.“ Píše v úvode knihy Gambler samotný autor. Aj on

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Markíza bude mať špeciálny večer - Spolu pre Slovensko (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela v nedeľu, 7. júna 2020, so začiatkom o 20:30 charitatívny večer s názvom Spolu pre Slovensko. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou prinesie na obrazovky program, v rámci ktorého sa známe osobnosti predstavia spoločne s hrdinami z prvej línie v boji s COVID-19.

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka BBC skončila potom, čo premiéra kritizovala za poradcu

Moderátorka britskej vysielacej spoločnosti BBC dočasne skončila s účinkovaním vo svojej relácii potom, čo sa kriticky vyjadrila k súčasnej afére premiérovho poradcu Dominika Cummingsa.

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

Riaditeľ ČT: Časti poslancov vyhovuje stupňujúci sa tlak na ČT

 

Generálního ředitele České televize (ČT) Petra Dvořáka výsledek dnešní volby do Rady ČT nepřekvapil. Část poslanců se podle něj dlouhodobě netají tím, že jim vyhovuje, když se tlak na ČT a její nezávislost stupňuje. Dvořák to uvedl ve stanovisku zveřejněném na twitteru České televize. Sněmovna zvolila do Rady ČT ekonomku Hanu Lipovskou, novináře Pavla Matochu a moderátora Lubomíra Veselého známého pod jménem Luboš Xaver Veselý.

"Výsledek volby pro mě není překvapivý. Část poslanců se dlouhodobě netají tím, že jí vyhovuje stav, kdy se tlak na Českou televizi a její nezávislost stupňuje, k čemuž má možná směřovat i personální obměna Rady ČT," uvedl Dvořák.

O této skutečnosti podle něj svědčil nedávný dopis předsedy sněmovního volebního výboru Stanislava Berkovce (ANO) o kandidátech do rady. Berkovec v e-mailu u kandidátů například analyzoval, zda případné zvolení vzbudí protesty médií a zda by mohli v radě zastupovat zájmy generálního ředitele.

"Nemohu tak nyní jako ředitel televize, kterou Rada ČT kontroluje, vyslovit nic jiného než víru v to, že přístup všech jejích členů k České televizi bude konstruktivní, objektivní a bude respektovat zákon a Kodex ČT," dodal Dvořák.

Většina opozice výsledek volby kritizuje. ODS jej považuje za ohrožení svobody a nezávislosti fungování veřejnoprávního média. Podle předsedy Pirátů Ivana Bartoše je volba výsledkem nedůstojného politického handlu. Místopředseda hnutí STAN Petr Gazdík považuje volbu za alarmující a za ohrožení nezávislosti jednoho ze stěžejních pilířů demokracie. TOP 09 hovořila o černém dni pro svobodu českého mediálního prostředí a ČT jako takovou. Rozčarování dal najevo i poslanec koaliční ČSSD Roman Sklenák.

Rada ČT je orgán, jehož prostřednictvím veřejnost uplatňuje své právo kontroly tohoto veřejnoprávního média. Do působnosti rady náleží například jmenování a odvolání generálního ředitele a schvalování rozpočtu.

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Online účet zadarmo cez Georgea propaguje známy herec (VIDEO)

Slovenská sporiteľňa prichádza s novou kampaň, ktorou tvárou je herec Marián Mitáš.

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

4ka naďalej rozširuje svoje pokrytie, jej signál pribudol vo vyše troch desiatkach miest a obcí

Mobilný operátor 4ka má opäť dobré správy pre svojich klientov. V týchto týždňoch zvýšil svoje pokrytie na 80% populácie, pre ktorých je odteraz k dispozícii najmodernejšia LTE sieť.

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Najčítanejšie