Trumpov štáb nebude akreditovať reportérov Bloombergovej agentúry Foto: Facebook D.T.

Trumpov štáb nebude akreditovať reportérov Bloombergovej agentúry

03.12.2019 22:56 | Tlač | ČTK

Reportéri spravodajskej agentúry Bloomberg News patriaci miliardárovi a novému prezidentskému kandidátovi Michaelovi Bloombergovi už nebudú dostávať akreditácie na akcie volebnej kampane amerického prezidenta Donalda Trumpa.

 

Dnes to oznámil šéf Trumpovho volebného štábu Brad Parscale. Agentúra podľa neho po vstupe svojho vlastníka do predvolebného boja dala jasne najavo, že je zaujatá.

Bývalý starosta New Yorku Bloomberg sa od minulého týždňa oficiálne uchádza o nomináciu Demokratickej strany pre prezidentskú voľbu, ktorá Spojené štáty čaká za necelý rok. Šéfredaktor Bloomberg News John Micklethwait následne oznámil, že jeho reportéri nebudú tvoriť investigatívne materiály o Bloombergovi ani o jeho rivaloch v demokratických primárkach, prístup k prezidentovi Trumpovi sa ale nemení.

"Keďže otvorene deklarovali svoju zaujatosť, Trumpov volebný tím prestáva vydávať novinárske preukazy zástupcom Bloomberg News pre mítingy a ďalšie akcie," reagoval Parscale. Agentúra Reuters vysvetľuje, že spomínané akreditácie uľahčujú novinárom prácu na predvolebných akciách, pretože zástupcovia širokej verejnosti si na ne musia kupovať lístky a následne vystáť dlhé rady.

Parscale ďalej uviedol, že otázky Bloomberg News či iné výzvy jeho reportérov sa budú posudzovať "prípad od prípadu". Podľa Reuters nebolo ihneď jasné, či prístup k pracovníkom Bloombergovej agentúry nezmení tiež Biely dom.

Podľa šéfredaktora Micklethwaita by obvinenia zo zaujatosti od prezidentovho volebného tímu "nemohlo byť ďalej od pravdy". "O Donaldovi Trumpovi informujeme férovo a nezaujato od chvíle, kedy sa v roku 2015 stal kandidátom, a budeme v tom pokračovať cez reštrikcie uvalené Trumpovým tímom," uviedol.

Jeho redakcia sa však po oznámení Bloombergovej kandidatúry musí vysporiadať s ďalšou výzvou. Spravodajský server BBC pripomína, že pri posledných prezidentských voľbách Trumpov volebný štáb odoprel akreditácie novinárom z denníka The Washington Post aj webov Huffington Post, Politico a Buzzfeed.

Podľa televízie CNN servis Bloomberg News tvorí 2700 reportérov a analytikov v 120 krajinách sveta. Spravodajská redakcia funguje od roku 1990, kedy podnikateľ Bloomberg spustil túto službu ako doplnok k finančným informáciám, ktoré predával. Servis sa rýchlo rozšíril do mnohých formátov vrátane televíznej a rozhlasovej siete a magazínov.Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Spotreba narastá. Častejšie chodíme do reštaurácií aj do potravín. Dovolenkujeme doma

Letné mesiace patria vo všeobecnosti k tým obdobiam, kedy viac míňame. Takýto trend sa potvrdzuje aj tento rok, a to aj napriek pretrvávajúcej pandémii koronavírusu. Aj keď obavy zo straty príjmu mala v apríli polovica populácie, dnes sa situácia stabilizuje, čo môžeme sledovať na narastajúcej spotrebe a výdavkoch.

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Formula 1 bude exkluzívne na SPORT1 A SPORT2

Spoločnosť AMC Networks International - Central and Northern Europe predĺžila svoj kontrakt na vysielanie Formuly 1 na Slovensku a v Českej republike o ďalšie tri sezóny.

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

RTVS pripravila špeciálne vysielanie k SNP (VIDEO)

76. výročie Slovenského národného povstania si RTVS v televíznom a rozhlasovom vysielaní bude pripomínať už od polovice augusta. RTVS zaradila do vysielania dokumenty, filmy, diskusie, ale aj priame prenosy z osláv v Banskej Bystrici.

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom spustil kampaň s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY (VIDEO)

Telekom odštartoval v spolupráci s päťnásobnou držiteľkou GRAMMY Billie Eilish globálnu kampaň, v ktorej poukazuje na úspechy a potenciál mladých ľudí.

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

Česká vláda pripravuje zákon o službách ako je YouTube

 Lepší ochranu dětí před nevhodným obsahem či obecně ochranu veřejnosti před projevy násilí a nenávisti i před nežádoucí reklamou má zajistit navrhovaný zákon o službách platforem pro sdílení videonahrávek. Zákon předkládaný ministerstvem kultury do českého právního řádu zavádí evropskou směrnici z roku 2018, členské státy se k ní mají připojit do 19. září. V pondělí se návrhem zákona, který mimo jiné zavádí i povinnost pevného podílu evropských děl v nabídce služeb videoték na vyžádání, bude zabývat vláda.

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

Bývalý redaktor Trendu o spôsoboch Penty: Drž hubu a krok, šúchaj nohami o zem a bude pokoj. Ak sa ozveš, dostaneš cez držku

„Žralokov z deväťdesiatych rokov si pamätám len zbežne. Nátlakové vyjednávania s hrubými krkmi poznám vlastne len z románov a filmov. Ale to, čo sa dialo v Rosume (sídlo vydavateľstva Trendu - pozn.red.) krátko po tom, ako som dostal výpoveď, mi deväťdesiatky v niečom pripomínalo.“

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Zdravý olovrant je pre deti základom popoludnia

Deti na svoj správny vývin potrebujú rozmanitú a zdravú stravu, ktorá by mala byť rozdelená do viacerých porcií počas dňa. Hoci raňajky, obed či večera sú pre väčšinu rodín samozrejmosťou, to isté sa už nedá povedať o olovrante. Ide pritom o dôležitú súčasť jedálnička detí vo vývoji. Potvrdzuje to aj odborník na výživu MUDr. Boris Bajer, ktorý pre BILLA navrhol päť jednoduchých tipov na zdravý detský olovrant.

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Walt Disney končí s jednou z najznámejších značiek

Americká spoločnosť Walt Disney končí so značkou 20th Century Fox, ktorá je jedným z najznámejších mien v zábavnom priemysle.

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Z Trendu odchádzajú ďalší redaktori

Odchody v redakcii Trendu pokračujú. Redakčný tím je od nástupu nového vedenia v júni minulého roka už takmer celý obmenený.

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Prieskum: Česi najviac dôverujú rozhlasu, potom televízii

Nejdůvěryhodnějším typem média je podle Čechů rádio, kterému věří 73 procent lidí. Následuje televize s 64 procenty a tisk s důvěrou 60 procent lidí.

Najčítanejšie