Fico nečakane zrušil avizovanú tlačovku Posledným verejným prejavom Fica je táto fotka, ktorú včera večer zverejnil na svojom facebooku. Foto: FB R. Fico

Fico nečakane zrušil avizovanú tlačovku

16.01.2020 11:40 | Tlač | mk

NAKA zadržala Dobroslava Trnku, ktorý robil pre Smer nadprácu, Robert Fico zrušil tlačovku.

Na dnes štvrtok 11 hodinu mal predseda strany Smer Robert Fico naplánovanú tlačovú besedu. Témou bola aktuálna politická situácia. Len hodinu predtým ju zrušili. „Termín avizovanej tlačovej besedy sa mení. O presnom čase budeme vopred informovať,“ napísal novinárom Ján Mažgút, vedúci tlačového oddelenia.

Zrušenie tlačovej besedy prišlo krátko po správe polície o zadržaní a obvinení bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku Národnou kriminálnou agentúrou v súvislosti s trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa. Podľa Denníka N ide o kauzu Lemikon a video, ktoré nahral v Trnkovej kancelárii Marian Kočner. Na videu minister Ficovej vlády Ján Počiatek prosí Trnku o krytie v kauze Lemikon, v ktorej Slovensko prišlo o zhruba 13 miliónov eur. V rozhovore sa generálny prokurátor správal ako poskok Smeru.

Je vysoko pravdepodobné, že novinári na tlačovej besede budú žiadať vyjadrenie práve k tejto kauze ale aj k vyjadreniu jedného s obvinených v prípade vraždy Jána Kuciaka, ktorý popisoval, ako mal Kočner vplyvných ľudí v politike aj na polícii, pričom opakovane menoval aj Roberta Fica, Róberta Kaliňáka, Počiatka, ako aj bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara a kontroverzného podnikateľa Norberta Bödöra.

Odporúčame aj: Kiska napísal Ficovi otvorený list. Ten mu posiela primitívne videá (VIDEO)

Fica spomínal vo výpovedi pred súdom o vražde Jána Kuciaka aj Peter Tóth, keď hovoril o tom, ako doručoval moták od Kočnera, ktorý sa týkal aj Fica. Na jednom bolo napísané: „Chcem vedieť, prečo zlyhal Mamojka! RF to mal vybaviť.“ Išlo o Kočnerovu sťažnosť proti vzatiu do väzby, ktorá skončila na Ústavnom súde práve v Mamojkovom senáte. Tóth teraz uviedol, že v tejto súvislosti ho vraj kontaktoval aj Kočnerov obhajca Marek Para. Chcel od neho, aby navštívil ústavného sudcu. Tóth tvrdí, že odkaz aj Mamojkovi doručil. „Premiér Robert Fico ma navrhoval do funkcie, tak som jeho človek, to nepopieram,“ dodal k motáku, o ktorom sa hovorilo na súdnom pojednávaní. Mamojka pre Denník N poprel, že by Ficovi pomáhal. Mamojka bol členom senátu Ústavného súdu, ktorý o Kočnerovej sťažnosti v septembri 2018 rozhodol a zamietol ju.

Posledné mediálne výstupy na facebokovom profile predsedu Smeru sú primitívne predvolebné videá proti opozícií a Andrejovi Kiskovi,fotka zo stredy večera Fica s nápisom "Posledné prípravy pred predstavením Zodpovednej zmeny pre Slovensko" či na profile strany Smer odpoveď Ľuboša Blahu na list Andreja Kisku Ficovi.Poštová banka venuje svoj mediálny priestor pozdravom pre starých rodičov, odznejú na TV JOJ (VIDEO)

Poštová banka venuje svoj mediálny priestor pozdravom pre starých rodičov, odznejú na TV JOJ (VIDEO)

Poštová banka sa rozhodla výsť v ústrety tým, ktorí nemôžu byť so svojimi blízkymi a trpia nedostatkom sociálneho kontaktu. Venuje svoj mediálny priestor v televízii pozdravom pre starých rodičov.

Začal platiť LEX KORONA: Odklad splátok umožňuje Slovenská sporiteľňa aj digitálne cez Georgea

Začal platiť LEX KORONA: Odklad splátok umožňuje Slovenská sporiteľňa aj digitálne cez Georgea

Zákon o niektorých mimoriadnych opatreniach vo finančnej oblasti v súvislosti so šírením COVID-19 je po podpise prezidentkou účinný od 9. apríla. Znamená to, že všetci klienti, ktorí splnia podmienky, môžu žiadať o odklad splátok podľa nových pravidiel. Využiť na to môžu všetky komunikačné kanály banky, Slovenská sporiteľňa však klientom odporúča riešiť odklad cez Georgea, nakoľko je to pre klienta najrýchlejšie a zároveň bezpečné. V Georgeovi pribudne špeciálna „kachlička“, dovtedy odporúčame naďalej využiť túto linku.

Koronavírus a knižný trh. Ohrození sú vydavatelia i kníhkupci

Koronavírus a knižný trh. Ohrození sú vydavatelia i kníhkupci

„Vplyv pandémie koronavírusu na slovenských knižný trh je naozaj obrovský a pokiaľ sa nebudú prijímať opatrenia – či už na úrovni vlády, ministerstva kultúry, na úrovni Fondu na podporu umenia a ďalších orgánov – môže to viesť až ku krachu celého knižného trhu,“ myslí si riaditeľka vydavateľstva Ikar Valeria Malíková, ktorá je aj v predsedníctve Združenia vydavateľov a kníhkupcov SR.

České festivaly spustili internetové United Live Radio, dostupné je aj na Slovensku

České festivaly spustili internetové United Live Radio, dostupné je aj na Slovensku

Organizátori festivalov, hudobní promotéri a ďalší ľudia dnes spustili nekomerčné internetové rádio United Live Radio, ktoré má ľuďom v čase bezpečnostných opatrení kvôli epidémii nového typu koronavírusu nahradiť nedostatok zážitkov z klubov, sál a festivalov.

Hlavné správy vystúpili zo spolku so Slobodným vysielačom a Zem a Vek

Hlavné správy vystúpili zo spolku so Slobodným vysielačom a Zem a Vek

Ešte dopoludnia vo štvrtok pobehoval redaktor konšpiračných Hlavných správ (HS) po úrade vlády s mikrofónom HS a ďalšieho konšpiračného webu Zem a Vek a podvečer už Hlavné správy oznámili, že v spolku s webom Tibora Rostása a ďalšími podobnými webmi nechcú byť.

Mimoriadne vystúpenie Zuzany Čaputovej: Potrebujeme veriť, že obeť, ktorú teraz prinášame, má zmysel (VIDEO)

Mimoriadne vystúpenie Zuzany Čaputovej: Potrebujeme veriť, že obeť, ktorú teraz prinášame, má zmysel (VIDEO)

Prezidentka SR Zuzana Čaputová dnes vystúpila v RTVS s mimoriadnym prejavom v súvislosti s aktuálnou epidémiou.

Facebook investuje 3 milióny dolárov do nového fondu pre žurnalistiku o COVID-19

Facebook investuje 3 milióny dolárov do nového fondu pre žurnalistiku o COVID-19

Súčasná kríza spôsobená nákazou koronavírusom sa dotkla aj médií. Dnes Facebook Journalism Project a European Journalism Centre oznámili vytvorenie Európskeho podporného fondu pre žurnalistiku COVID-19, ktorý má novinárom v Európe pomôcť pokrývať dôležité správy vo chvíli, keď ich všetci najviac potrebujú.

Úrad vlády dnes zrušil akreditáciu redaktorovi Hlavných správ, ten ničil majetok ÚV (VIDEO)

Úrad vlády dnes zrušil akreditáciu redaktorovi Hlavných správ, ten ničil majetok ÚV (VIDEO)

Včera sme upozornili na to, že úrad vlády by mal zrušiť akreditáciu redaktorom webu Hlavné správy, pretože web nehľadá pravdu, ale funguje len preto, aby šíril proruské manipulácie, hoaxy a dezinformácie.

Novou hovorkyňou ministerstva vnútra je bývalá redaktorka TA3

Novou hovorkyňou ministerstva vnútra je bývalá redaktorka TA3

Minister vnútra SR Roman Mikulec má od dnes 9. apríla 2020 novú posilu v komunikačnom tíme.

Na Omediach.com máme rekord - viac ako 1,3 milióna zobrazení za mesiac

Web Omediach.com prešiel za posledný polrok výrazným nárastom.

Najčítanejšie