Do parlamentu sa dostali aj Pročko, Čekovský a ďalší ľudí z médií (FOTO) Foto: OĽaNO

Do parlamentu sa dostali aj Pročko, Čekovský a ďalší ľudí z médií (FOTO)

02.03.2020 11:58 | Tlač | mk

Na kandidátkach vo voľbách do parlamentu sa objavili viacerí ľudia z médií. Pozrite sa, ako dopadli.

Foto: OĽaNO

Do parlamentu sa dostal Kristián Čekovský, bývalý redaktor RTVS, ktorý mal číslo 10 na kandidátke OĽaNO. Vo voľbách získal 8018 prednostných hlasov. Začínal v Slovenskom rozhlase, neskôr pôsobil ako televízny reportér RTVS. Čekovský patril medzi novinárov, ktorí sa podpísali pod otvorený list, v ktorom kritizovali spôsob riadenia Jaroslava Rezníka a jeho ľudí, následne mu vedenie oznámilo, že sa rozhodlo nepredĺžiť mu zmluvu.

Podrobnosti: Čekovský: Postup, aký tu bol za Mečiara, sme fakt v RTVS nečakali

Až viac ako 74 tisíc prednostných hlasov dostal zabávač, moderátor a herec Jozef Pročko, ktorý ide do parlamentu z kandidátky OĽaNO. Pročko dlhé roky pôsobil v televízii Markíza a pomáhal v minulosti vo voľbách rôznym kandidátom, napríklad Pavlovi Ruskovi v kampani jeho niekdajšej strany ANO, keď spolu s ďalšími tvárami Markízy chodil predvolebným autobusom po námestiach po celom Slovensku a v tričku ANO propagoval Ruskovu stranu.

Z nových poslancov za OĽaNO majú novinársku minulosť aj aktivista z Michaloviec Milan Potocký, ktorý minulosti pôsobil v Zemplínskom Korzári a vydával regionálny týždenník Slovenský východ.

Do parlamentu sa na kandidátke OĽaNO dostal aj bývalý hovorca Aliancie za rodinu a aktuálne Podnikateľskej aliancie Slovenska Peter Kremský, ktorý bol v minulosti ekonomickým redaktorom týždenníka Trend, SME a stál aj pri zrode webu Postoj.sk.

Do parlamentu sa dostal na kandidátke Za ľudí aj Ján Benčík, bloger, ktorý upozorňoval na neonacizmus kotlebovcov.

Foto: FB Ján Benčík

Novinársku minulosť majú aj doterajší politici, ktorí sa dostali do parlamentu. Podpredsedníčka SaS a europslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá v minulosti pôsobila vo viacerých médiách - napríklad SME a TA3, predseda OKS na kandidátke SaS Ondrej Dostal, ktorý bol v minulosti komentátorom denníka SME. Gábor Grendel za stranu NOVA na kandidátke OĽaNO v minulosti pracoval pre rádio Twist a televízie TA3 a Markíza. V televízii Markíza ako redaktor v minulosti pôsobil aj dlhoročný hovorca Smeru Erik Tomáš, ktorý je opäť poslancom za Smer. V TV Markíza pôsobila v minulosti aj Jana Žitňanská, ktorá sa dostala do parlamentu na kandidátke Za ľudí.

Neúspešní kandidáti z médií

Za bránami parlamentu ostal učiteľ a bloger Juraj Smatana, ktorý kandidoval za OĽaNO a aktuálne je mestským a krajským poslancom za mesto Považská Bystrica a doposiaľ bol aj poslaneckým asistentom Jána Budaja (Zmena zdola na kandidátke OĽaNO). Do parlamentu sa nedostal ani Vladimír Seman, ktorý kandidoval za OľaNO a v minulosti pracoval pre RTVS.

Na kandidátke ĽSNS opäť kandidovala a opäť bez úspechu známa mečiarovská novinárka a poslankyňa Eva Zelenayová, ktorá aktuálne je uvedená ako šéfredaktorka časopisu Svedectvo, ktorý podporuje ĽSNS a chváli Jozefa Tisa. Opäť bez úspechu po voľbách ostala šéfredaktorka kontroverzného časopisu Extra Plus Lenka Mayerová  (minulosti Eremiášová), tentokrát kandidovala za stranu Práca slovenského národa, ktorá vo voľbách získala "až" 0,04 percent. Mayeorvá v minulosti patrila k mečiarovskej klike v Slovenskej televízii. V minulosti sa pokúšala uspieť na kandidátke KSS. Časopis pod jej vedením preberá články od webu hlavnespravy.sk, velebí Rusko, šíri proruské dezinformácie, promuje kotlebovcov, Harabina, Blahu, vyrába z tretieho sektora a novinárov triednych nepriateľov.Zomrela jedna z najznámejších Bond girl - z bondovky Goldfinger (VIDEO)

Zomrela jedna z najznámejších Bond girl - z bondovky Goldfinger (VIDEO)

 Vo veku 94 rokov zomrela herečka Honor Blackman, ktorá okrem iného stvárnila jednu z najznámejších Bond girl Pussy Galore.

Markíza v mimoriadnej relácii priniesie rozhovor s nakazenými aj s Matovičom a Radičovou (VIDEO)

Markíza v mimoriadnej relácii priniesie rozhovor s nakazenými aj s Matovičom a Radičovou (VIDEO)

Aj dnes večer odvysiela Markíza so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Praktická príručka detskej psychológie pre moderných rodičov

Praktická príručka detskej psychológie pre moderných rodičov

Rodičia, chcete lepšie pochopiť svoje deti a rozumieť im? Konečne?!

Vrah Kuciaka dostal 23 rokov, sudkyňa sa pozastavila nad brutálnosťou vraždy Kušnírovej (AUDIO)

Vrah Kuciaka dostal 23 rokov, sudkyňa sa pozastavila nad brutálnosťou vraždy Kušnírovej (AUDIO)

Vraha novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej dnes súd odsúdil na 23 rokov väzenia.

Česká televízia pripravuje seriál: Láska v čase korony

Česká televízia pripravuje seriál: Láska v čase korony

Česká televízia (ČT) aj napriek rušeniu filmových produkcií kvôli opatreniam proti šíreniu koronavírusu pripravuje seriál, ktorého tvorcovia sa rozhodli so súčasnou situáciou bojovať humorom.

Aby boli porady na diaľku efektívne, musia mať pravidlá

Aby boli porady na diaľku efektívne, musia mať pravidlá

Vplyvom aktuálnej situácie ohľadne koronavírusu mnohí ľudia pracujú z domu. Efektívna práca na diaľku sa však nezaobíde bez efektívnych porád. Na čo sa zamerať a, naopak, čomu sa vyhnúť, aby sme dosiahli žiaduci výsledný efekt?

V neľahkých časoch koronakrízy médiám vo viacerých štátoch Európy pomáha štát

V neľahkých časoch koronakrízy médiám vo viacerých štátoch Európy pomáha štát

Súčasťou balíčkov vládnej pomoci v koronavirovej kríze je v niektorých európskych krajinách aj podpora médiám a vydavateľstvom. Inde mediálne domy o pomoc štátu ešte len žiadajú. Napríklad v Taliansku alebo Maďarsku sú médiá čiastočne oslobodené od platenia daní.

Koronavírus sa zneužíva na šírenie nepravdivých správ a dezinformácií

Koronavírus sa zneužíva na šírenie nepravdivých správ a dezinformácií

V čase, keď mnohí bojujú dňom i nocou za záchranu životov ľudí nakazených novým koronavírusom, niektoré organizácie a jednotlivci zneužívajú aktuálnu krízu na politickú či komerčnú manipuláciu.

Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak odobral Reuters dočasne licenciu za článok o manipulácii s počtom nakazených

Irak pozastavil agentúre Reuters na tri mesiace činnosť. Bagdad sa tak rozhodol kvôli štvrtkovej správe, v ktorej agentúra uviedla, že iracké vládne údaje o koronavírusoch sú podhodnotené.

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Lunter opäť otvoril reštauráciu a bistrá

Banskobystrický výrobca tofu a rastlinných nátierok spoločnosť Lunter začala od začiatku apríla opäť variť obedové menu vo svojich gastro prevádzkach v Banskej Bystrici a Bratislave. Rozbiehajú aj donášku.

Najčítanejšie