Do parlamentu sa dostali aj Pročko, Čekovský a ďalší ľudí z médií (FOTO) Foto: OĽaNO

Do parlamentu sa dostali aj Pročko, Čekovský a ďalší ľudí z médií (FOTO)

02.03.2020 11:58 | Tlač | mk

Na kandidátkach vo voľbách do parlamentu sa objavili viacerí ľudia z médií. Pozrite sa, ako dopadli.

Foto: OĽaNO

Do parlamentu sa dostal Kristián Čekovský, bývalý redaktor RTVS, ktorý mal číslo 10 na kandidátke OĽaNO. Vo voľbách získal 8018 prednostných hlasov. Začínal v Slovenskom rozhlase, neskôr pôsobil ako televízny reportér RTVS. Čekovský patril medzi novinárov, ktorí sa podpísali pod otvorený list, v ktorom kritizovali spôsob riadenia Jaroslava Rezníka a jeho ľudí, následne mu vedenie oznámilo, že sa rozhodlo nepredĺžiť mu zmluvu.

Podrobnosti: Čekovský: Postup, aký tu bol za Mečiara, sme fakt v RTVS nečakali

Až viac ako 74 tisíc prednostných hlasov dostal zabávač, moderátor a herec Jozef Pročko, ktorý ide do parlamentu z kandidátky OĽaNO. Pročko dlhé roky pôsobil v televízii Markíza a pomáhal v minulosti vo voľbách rôznym kandidátom, napríklad Pavlovi Ruskovi v kampani jeho niekdajšej strany ANO, keď spolu s ďalšími tvárami Markízy chodil predvolebným autobusom po námestiach po celom Slovensku a v tričku ANO propagoval Ruskovu stranu.

Z nových poslancov za OĽaNO majú novinársku minulosť aj aktivista z Michaloviec Milan Potocký, ktorý minulosti pôsobil v Zemplínskom Korzári a vydával regionálny týždenník Slovenský východ.

Do parlamentu sa na kandidátke OĽaNO dostal aj bývalý hovorca Aliancie za rodinu a aktuálne Podnikateľskej aliancie Slovenska Peter Kremský, ktorý bol v minulosti ekonomickým redaktorom týždenníka Trend, SME a stál aj pri zrode webu Postoj.sk.

Do parlamentu sa dostal na kandidátke Za ľudí aj Ján Benčík, bloger, ktorý upozorňoval na neonacizmus kotlebovcov.

Foto: FB Ján Benčík

Novinársku minulosť majú aj doterajší politici, ktorí sa dostali do parlamentu. Podpredsedníčka SaS a europslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová, ktorá v minulosti pôsobila vo viacerých médiách - napríklad SME a TA3, predseda OKS na kandidátke SaS Ondrej Dostal, ktorý bol v minulosti komentátorom denníka SME. Gábor Grendel za stranu NOVA na kandidátke OĽaNO v minulosti pracoval pre rádio Twist a televízie TA3 a Markíza. V televízii Markíza ako redaktor v minulosti pôsobil aj dlhoročný hovorca Smeru Erik Tomáš, ktorý je opäť poslancom za Smer. V TV Markíza pôsobila v minulosti aj Jana Žitňanská, ktorá sa dostala do parlamentu na kandidátke Za ľudí.

Neúspešní kandidáti z médií

Za bránami parlamentu ostal učiteľ a bloger Juraj Smatana, ktorý kandidoval za OĽaNO a aktuálne je mestským a krajským poslancom za mesto Považská Bystrica a doposiaľ bol aj poslaneckým asistentom Jána Budaja (Zmena zdola na kandidátke OĽaNO). Do parlamentu sa nedostal ani Vladimír Seman, ktorý kandidoval za OľaNO a v minulosti pracoval pre RTVS.

Na kandidátke ĽSNS opäť kandidovala a opäť bez úspechu známa mečiarovská novinárka a poslankyňa Eva Zelenayová, ktorá aktuálne je uvedená ako šéfredaktorka časopisu Svedectvo, ktorý podporuje ĽSNS a chváli Jozefa Tisa. Opäť bez úspechu po voľbách ostala šéfredaktorka kontroverzného časopisu Extra Plus Lenka Mayerová  (minulosti Eremiášová), tentokrát kandidovala za stranu Práca slovenského národa, ktorá vo voľbách získala "až" 0,04 percent. Mayeorvá v minulosti patrila k mečiarovskej klike v Slovenskej televízii. V minulosti sa pokúšala uspieť na kandidátke KSS. Časopis pod jej vedením preberá články od webu hlavnespravy.sk, velebí Rusko, šíri proruské dezinformácie, promuje kotlebovcov, Harabina, Blahu, vyrába z tretieho sektora a novinárov triednych nepriateľov.Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

Slovenská sporiteľňa otvorila svoju prvú bezhotovostnú pobočku (FOTO)

V turbulentnom období pandémie koronavírusu sa Slovenská sporiteľňa rozhodla otvoriť svoju prvú bezhotovostnú pobočku s modernou samoobslužnou zónou, ktorá bude klientom k dispozícií 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile rozširujú svoje partnerstvo s Discovery Inc. Bude aj Eurosport 4K

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile rozširujú svoje partnerstvo s Discovery Inc. Bude aj Eurosport 4K

Slovak Telekom, Digi Slovakia a T-Mobile Czech Republic, nadviazali strategické partnerstvo so spoločnosťou Discovery, vďaka ktorému operátori ponúknu divákom okrem prémiového obsahu dostupného na kanáloch Eurosport 1, Eurosport 2, Discovery Channel, TLC, Travel Channel, Animal Planet, Fine Living, Investigation Discovery, Discovery Science a Discovery Turbo Extra taktiež špeciálny vzdelávací obsah dostupný cez VOD služby a Eurosport 4K.

Slovenské domácnosti si preladili

Slovenské domácnosti si preladili

Po viac ako 7 mesiacoch prác a viac ako roku informovania verejnosti, si slovenské domácnosti preladili svoje televízne prijímače. Proces uvoľňovania 700 MHz frekvencií, využívaných pre šírenie televízneho signálu cez anténu, je ukončený.

Orange Slovensko má nového šéfa strategického oddelenia

Orange Slovensko má nového šéfa strategického oddelenia

Strategické oddelenie Orange Slovensko má nového šéfa. Od 1. júna pozíciu Senior manažéra zodpovedného za strategické oddelenie zastáva Martin Mosný.

Hoax o dodávke unášajúcej deti sa šíri už 20 rokov, aká je pravda? (VIDEO)

Hoax o dodávke unášajúcej deti sa šíri už 20 rokov, aká je pravda? (VIDEO)

Jedna z najčastejších „zaručených správ“, ktorá sa v pravidelných intervaloch šíri nielen na sociálnych sieťach, je, že okolo škôl sa pohybuje podozrivá dodávka, ktorá striehne a unáša deti alebo sa ich pokúša uniesť.

Koronavírus prevetral ľuďom finančné rezervy. Tieto tipy pomôžu reštartovať hospodárenie s peniazmi

Koronavírus prevetral ľuďom finančné rezervy. Tieto tipy pomôžu reštartovať hospodárenie s peniazmi

Pandémia koronavírusu donútila mnohých Slovákov siahnuť po finančných rezervách. Na horšie časy však podľa štatistík* nemyslia štyria z desiatich ľudí, a tak naštartovať ich fungovanie môže byť o čosi náročnejšie. Kedy si začať vytvárať úspory do rezervy, ako správne postupovať a hlavne ako vytrvať? Pozreli sme sa aj na to, ako sa psychicky vyrovnať so zhoršenou finančnou situáciou.

Z vydavateľstva KOŠICE:DNES odchádza generálna riaditeľka

Z vydavateľstva KOŠICE:DNES odchádza generálna riaditeľka

Alexandra Mihók-Kvietková odchádza z pozície generálnej riaditeľky mediálneho domu KOŠICE:DNES. Vo vedení firmy zostávajú šéfredaktor Dušan Karolyi a obchodný riaditeľ Marko Duditš.

Digitálnou agentúrou značky ŠKODA na Slovensku bude aj naďalej agentúra Socialists

Digitálnou agentúrou značky ŠKODA na Slovensku bude aj naďalej agentúra Socialists

V tendri na digitálnu agentúru, ktorá sa bude starať o obraz značky ŠKODA na sociálnych sieťach, vyhrala agentúra Socialists.

Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Microsoft chce nahradiť novinárov systémom umelej inteligencie

Americká technologická spoločnosť Microsoft chce nahradiť niekoľko desiatok novinárskych pozícií robotickým systémom umelej inteligencie.

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Seriál No počkaj, zajac! pokračuje novými epizódami (VIDEO)

Obľúbený, pôvodne sovietsky kreslený seriál pre deti No počkaj, zajac! sa rozšíri o ďalšie desiatky epizód. Premiéra prvej z nich bude v Rusku na prelome leta a jesene.

Najčítanejšie