Vychádzajú dve knihy o Bezákovi, jednu napísal Hríb Foto: ČT

Vychádzajú dve knihy o Bezákovi, jednu napísal Hríb

07.11.2013 20:43 | Tlač | mk

Rok a pol po nedobrovoľnom odchode z Trnavského arcibiskupstva vychádzajú hneď dve knihy rozhovorov s Róbertom Bezákom. Obe písali novinári - Štefan Hríb a autorka knihy o Hedvige.

 


Róbert Bezák sedí na obláčiku so skríženými rukami a okolo neho poletujú anjeli. To je titulka knihy rozhovorov Bezáka s novinárom Štefanom Hríbom. Knihu vydáva W Press (vydáva aj .týždeň) a vychádza 11. novembra.

 

Kniha je výsledkom dlhých letných rozhovorov moderátora Večer pod lampou s Róbertom Bezákom, ktoré sa uskutočnili v kláštore redemptoristov. „Vznikla ako otvorený dialóg o Bohu a človeku." píše vydavateľ. Ale Hríb sa s Bezákom rozpráva aj o cirkvi.

 

Druhá kniha o Bezákovi vychádza o deň neskôr, 12. novembra. Má názov Róbert Bezák VYZNANIE a napísala ju tiež novinárka - Marie Vrabcová, novinárka denníka Új Szó a magazínu Vasárnap, ktorá pred tromi rokmi napísala knihu Hedviga. Aj kniha Vyznanie vznikla na základe rozhovorov s Bezákom, ako výpoveď o jeho živote. Začína sa detstvom. Okrem iného vraj odhaľuje aj pozadie podozrivého narábania s financiami v arcibiskupskom úrade za Jána Sokola.

 

„Veľmi otvorene a konkrétne hovorí, aké finančné machinácie a podvody našiel v arcibiskupskom úrade. Menuje konkrétnych ľudí, hovorí o presných sumách, nie je to žiadne rozprávanie v inotajoch. Hovorí však aj o tom, ako potom prežíval svoju samotu, izoláciu či ako sa k nemu správali ostatní biskupi, čo mu povedali, keď ich niekde náhodne stretol ale aj to, prečo sa nakoniec rozhodol odísť do zahraničia," povedala autorka pre Aktuálne.sk. Vydavateľom je Navi Graf.

 

Róbert Bezák bol menovaný za arcibiskupa Trnavskej arcidiecézy 18. apríla 2009. Od septembra 2009 viackrát informoval Svätú stolicu o závažných problémoch spojených so stavom a riadením arcidiecézy za jeho predchodcu Jána Sokola. Po apoštolskej vizitácii (22. 1. - 1. 2. 2012) bol nútený pápežským nunciom Mariom Giordanom k rezignácii. Po odmietnutí rezignácie bol odvolaný z úradu bez uvedenia konkrétnych dôvodov.

pošli na vybrali.sme.sk


SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

1. SME spustilo Konzervatívny web a s ním aj kontroverné názory

 Po Postoji či Konzervatívnom denníku, ktorý zakladal Milan Krajniak, vznikol ďalší konzervatívny portál s názvom Konzervatívny web.

OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

2. OSN odporúča kvôli vražde novinára vyšetrovať saudského korunného princa

Osobitná spravodajkyňa OSN pre ľudské práva Agnes Callamardová odporučila začať vyšetrovanie saudskoarabského korunného princa Muhammada bin Salmána a ďalších predstaviteľov kráľovstva v súvislosti s minuloročnou vraždou novinára Džamal Chášukdžího.

Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

3. Bývalý šéf spravodajstva RTVS je opäť čiastočne v médiách

Lukáš Diko, ktorý bol za Václava Miku šéfom spravodajstva RTVS, je opäť čiastočne v médiách.

Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

4. Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

Federálny sudca v USA minulý týždeň rozhodol, že neonacistická stránka The Daily Stormer a jej kontroverzný zakladateľ a editor Andrew Anglin musia zaplatiť 4,1 milióna dolárov moslimskému komikovi Deanovi Obeidallahovi za falošné správy.

Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

5. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

6. Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

 Britská televízia ITV už si u svojich scenáristov neobjedná žiadnu zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali výhradne mužskí autori.

Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

7. Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

Najväčšiu vzburu vo väzenskej histórii bývalého Československa stvárni pripravovaný film Amnestie režiséra Jonáša Karáska.

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

8. V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

9. Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

Hlavným víťazom tohtoročných filmových a televíznych cien stanice MTV sa stal superhrdinský epos Avengers: Endgame.

Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

10. Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

Redaktor Trendu nastúpil do VÚB banky, je novým členom analytického tímu banky.

Najčítanejšie