Kováčik Hríbovi: KBS knihy o Bezákovi nezakázala

Kováčik Hríbovi: KBS knihy o Bezákovi nezakázala

27.11.2013 09:21 | Tlač | mk

Štefan Hríb je šokovaný, že jeho kniha rozhovorov s odvolaným arcibiskupom Róbertom Bezákom nie je v niektorých katolíckych kníhkupectvách. .týždeň za tým vidí zákaz z Konferencie biskupov Slovenska.

 

 

V predvianočnom období vyšli hneď dve knihy rozhovorov s emeritným arcibiskupom. Prvá je kniha rozhovorov medzi Hríbom a Bezákom Medzi nebom a zemou a Vyznanie, ktorú napísala tiež novinárka - Marie Vrabcová.

V reportáži s názvom Zakázala cirkev Bezákove knihy? .týždeň tvrdí, že knihy nie je možné kúpiť v kníhkupectvách, ktoré spadajú pod KBS. „Objavila sa taká informácia, že KBS zakázala v niektorých svojich predajniach (Lúč a Spolok sv. Vojtecha) predávať niektoré knihy," tvrdí týždeň.

„Potom čo som sa dozvedel, že KBS nechce, aby výťažok z týchto kníh išiel na bezdomovcov a ľudí v trápení, o ktorých sa stará pán Kuffa v Žakovciach. Tak to je druhý šok, že kniha rozhovorov so stále ešte arcibiskupom, hoci iba emeritným, nemôže byť predávaná v katolíckych kníhkupectvách. To mi príde, že je kniha od diabla? Alebo od zlého?" pýta sa Štefan Hríb, ktorý to prirovnáva k totalitným praktikám.

 .týždeň upozorňuje, že zakázaná je aj kniha Kristovci od fotografa a publicistu Ľubomíra Bechného. „Je to pravda. Dozvedel som sa tú informáciu. Aj som sa pýtal v týchto predajniach a potvrdili mi, že majú interný príkaz, konkrétne v Lúči v Žiline - čo ja neviem, či to je alebo nie je predajňa KBS - no dostali pokyn nepredávať okrem tých dvoch knižiek, ktoré vyšli s arcibiskupom Bezákom, ani túto. Mňa to trošku zaskočilo. Toto je trochu iná kniha. Sú to osobné svedectvá o viere 12 kresťanov, kde pán Bezák je len jeden z dvanástich," povedal Bechný pre týždeň.

„KBS nevydala žiaden zákaz, ktorý pán Hríb spomína," povedal pre Omédiách.com hovorca KBS Jozef Kováčik. Zároveň upozorňuje, že KBS nevlastní žiadne kníhkupectvo.

Knihy o Bezákovi patria podľa reportáže v Televíznych novinách Markízy aktuálne medzi najpredávanejšie tituly na Slovensku. Predávajú sa nielen v klasických či online kníhkupectvách, ale aj v niektorých katolíckych. Martina Karlíková na blogu upozornila, že knihu ponúka napríklad Vydavateľstvo dona Bosca, či kresťanské vydavateľstvo Zachej.sk.

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

1. Parlament zrušil koncesionárske poplatky pre časť obyvateľov. Pozrite sa pre koho a od kedy

Parlament dnes schválil novelu zákona, ktorou zrušil koncesionárske poplatky pre dôchodcov, ľudí v hmotnej núdzi a pre zdravotne postihnutých.

Internet by sme deťom nemali zakazovať.  Mali by sme ich učiť používať ho správne

2. Internet by sme deťom nemali zakazovať. Mali by sme ich učiť používať ho správne

Internet sa veľmi rýchlo stal neoddeliteľnou súčasťou života dospelých, ale aj tínedžerov a detí. Tie si bez online pripojenia nevedia predstaviť svoj deň. Internet sa už od útleho detstva stáva ich primárnym zdrojom informácií, ale aj hlavným sprostredkovateľom sociálneho kontaktu s rovesníkmi. Nadácia Orange vo svojom grantovom programe e-Školy pre budúcnosť upozorňuje na potrebu zabezpečiť žiakom potrebné zručnosti a skúsenosti nevyhnutné pre spoločenské a pracovné prostredie 21.storočia.

Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

3. Orange spúšťa globálnu komunikačnú kampaň na podporu rozumného a bezpečného používania digitálnych technológií (VIDEO)

Orange v týchto dňoch spúšťa aj na Slovensku globálnu kampaň, ktorá sa zaoberá rozumným a bezpečným používaním digitálnych technológií. 

Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

4. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

5. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

6. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

7. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

8. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

9. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

10. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Najčítanejšie