Kováčik Hríbovi: KBS knihy o Bezákovi nezakázala

Kováčik Hríbovi: KBS knihy o Bezákovi nezakázala

27.11.2013 09:21 | Tlač | mk

Štefan Hríb je šokovaný, že jeho kniha rozhovorov s odvolaným arcibiskupom Róbertom Bezákom nie je v niektorých katolíckych kníhkupectvách. .týždeň za tým vidí zákaz z Konferencie biskupov Slovenska.

 

 

V predvianočnom období vyšli hneď dve knihy rozhovorov s emeritným arcibiskupom. Prvá je kniha rozhovorov medzi Hríbom a Bezákom Medzi nebom a zemou a Vyznanie, ktorú napísala tiež novinárka - Marie Vrabcová.

V reportáži s názvom Zakázala cirkev Bezákove knihy? .týždeň tvrdí, že knihy nie je možné kúpiť v kníhkupectvách, ktoré spadajú pod KBS. „Objavila sa taká informácia, že KBS zakázala v niektorých svojich predajniach (Lúč a Spolok sv. Vojtecha) predávať niektoré knihy," tvrdí týždeň.

„Potom čo som sa dozvedel, že KBS nechce, aby výťažok z týchto kníh išiel na bezdomovcov a ľudí v trápení, o ktorých sa stará pán Kuffa v Žakovciach. Tak to je druhý šok, že kniha rozhovorov so stále ešte arcibiskupom, hoci iba emeritným, nemôže byť predávaná v katolíckych kníhkupectvách. To mi príde, že je kniha od diabla? Alebo od zlého?" pýta sa Štefan Hríb, ktorý to prirovnáva k totalitným praktikám.

 .týždeň upozorňuje, že zakázaná je aj kniha Kristovci od fotografa a publicistu Ľubomíra Bechného. „Je to pravda. Dozvedel som sa tú informáciu. Aj som sa pýtal v týchto predajniach a potvrdili mi, že majú interný príkaz, konkrétne v Lúči v Žiline - čo ja neviem, či to je alebo nie je predajňa KBS - no dostali pokyn nepredávať okrem tých dvoch knižiek, ktoré vyšli s arcibiskupom Bezákom, ani túto. Mňa to trošku zaskočilo. Toto je trochu iná kniha. Sú to osobné svedectvá o viere 12 kresťanov, kde pán Bezák je len jeden z dvanástich," povedal Bechný pre týždeň.

„KBS nevydala žiaden zákaz, ktorý pán Hríb spomína," povedal pre Omédiách.com hovorca KBS Jozef Kováčik. Zároveň upozorňuje, že KBS nevlastní žiadne kníhkupectvo.

Knihy o Bezákovi patria podľa reportáže v Televíznych novinách Markízy aktuálne medzi najpredávanejšie tituly na Slovensku. Predávajú sa nielen v klasických či online kníhkupectvách, ale aj v niektorých katolíckych. Martina Karlíková na blogu upozornila, že knihu ponúka napríklad Vydavateľstvo dona Bosca, či kresťanské vydavateľstvo Zachej.sk.

pošli na vybrali.sme.sk


Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

1. Neonacistický web musí zaplatiť moslimskému komikovi 4,1 milióna dolárov za falošné správy

Federálny sudca v USA minulý týždeň rozhodol, že neonacistická stránka The Daily Stormer a jej kontroverzný zakladateľ a editor Andrew Anglin musia zaplatiť 4,1 milióna dolárov moslimskému komikovi Deanovi Obeidallahovi za falošné správy.

Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

2. Otvorená optická sieť, riešenie pre všetkých?

V rozhovore Ing. Peter Bezák, riaditeľ prevádzky spoločnosti Towercom vysvetľuje, ako je možné nájsť riešenie pre optické pripojenie domácností aj v lokalitách, kde teraz o vysokorýchlostnom internete užívatelia iba snívajú.

Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

3. Britská televízia si už neobjedná zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali len mužskí autori

 Britská televízia ITV už si u svojich scenáristov neobjedná žiadnu zábavnú reláciu, na ktorej by sa podieľali výhradne mužskí autori.

Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

4. Film Amnestie pripomenie najväčšiu väzenskú vzburu v Československu (VIDEO)

Najväčšiu vzburu vo väzenskej histórii bývalého Československa stvárni pripravovaný film Amnestie režiséra Jonáša Karáska.

V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

5. V aplikácii O2 Extra výhody najazdili vodiči takmer milión kilometrov a dostali za odmenu 2000 GB dát

Operátor O2 začiatkom apríla odštartoval v rámci svojej iniciatívy Dátuj zodpovedne kampaň Nebuď pirát, ktorej cieľom bolo upozorniť širokú verejnosť na nebezpečenstvo používania telefónov za volantom.

Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

6. Cenu MTV za najlepší film získal film Avengers: Endgame (VIDEO)

Hlavným víťazom tohtoročných filmových a televíznych cien stanice MTV sa stal superhrdinský epos Avengers: Endgame.

Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

7. Redaktor Trendu je novým analytikom VÚB banky

Redaktor Trendu nastúpil do VÚB banky, je novým členom analytického tímu banky.

NAKA robila domové prehliadky, ide o prípad sledovania novinárov (FOTO)

8. NAKA robila domové prehliadky, ide o prípad sledovania novinárov (FOTO)

Policajti NAKA dnes zasahovali v troch mestách. Zo zásahu zverejnili fotografie.

Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

9. Slovensko má jedinečnú luxusnú knihu Harmónia veľkého sveta (VIDEO)

Pozrite si VIDEÁ, ako vyzerá jedna z najkrajších kníh 17.storočia, ktorá práve vyšla v exkluzívnom prevedení v slovenčine. Navyše vyšla ako moderné faksimile, čiže verná kópia originálu z roku 1661, doplnená o slovenský preklad latinského výkladu.

Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

10. Vzniká nový film o Václavovi Havlovi, Olgu stvárni Anna Geislerová

Na výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy sa začne natáčať film Havel.

 

Najčítanejšie