Novinár odkazuje primátorovi: Paranoja sa dá úspešne liečiť levoca.sk

Novinár odkazuje primátorovi: Paranoja sa dá úspešne liečiť

22.11.2012 10:58 | Tlač | mk

Novinár Michal Frank zo SSN sa zastal kolegyne novinárky z Korzára, ktorú vyšetrujú z odpočúvania primátora Levoče.

 


Novinárku denníka Korzár z vydavateľstva Petit Press Eriku Karasovú polícia pred pár dňami vypočula ako jedinú podozrivú z odpočúvania primátora Levoče Miroslava Vilkovského (Smer). Karasová dlhodobo píše kritické články o levočskej samospráve.
Ako informuje denník SME primátor podal trestné oznámenie ešte v septembri, týždeň po tom, ako na zemi v kuchynke primátorskej kancelárie sekretárka našla malý čierny okrúhly predmet.

 „Absolútne odmietam, že by mohlo ísť o zastrašovanie, v ten deň sa v kancelárii vystriedalo desať až dvanásť ľudí, ktorých som v oznámení menoval," povedal podľa SME primátor. Trestné oznámenie podal na neznámeho páchateľa, text včera nechcel ukázať. Prešovský krajský hovorca povedal, že z textu trestného oznámenia vyplynula ako jediná podozrivá práve novinárka. „Policajt mi povedal, že ma vypočúvali ako jedinú podozrivú," potvrdila Karasová.

„Zastrašovanie kritickej novinárky, formou nezmyselného zastrašovania trestným oznámením, je choré. Považovať slúchadlo z telefónu za odpočúvacie zariadenie, ktoré mu priamo do kancelárie namontovala novinárka, svedčí o paranoji," povedal pre Omédiách.com Michal Frank, kolega Eriky Karasovej z Korzára. Zároveň primátorovi odkazuje, že paranoja sa dá úspešne liečiť.

Michal Frank, ktorý je predsedom Regionálnej organizácie Slovenského syndikátu novinárov v Prešove, zároveň vyzýva primátora, aby vysvetlil "prečo klamal - právnou terminológiou sa tomu hovorí „rozpor" - v tom, prečo označil za možnú páchateľku len Eriku Karasovú, hoci on tvrdí, že ponúkol polícii tucet tipov. Pokiaľ nepreukáže hodnovernú kópiu trestného oznámenia, musíme veriť polícii, ktorá hovorí o jednej podozrivej, a teda usvedčiť primátora z klamstva."

Podľa Franka sa musí ospravedlniť novinárke, nielen preto, že sa skutok nepotvrdil, ale aj za bezprecedentnú šikanu, ktorú jej týmto spôsobil. A ešte ho vyzýva, aby vysvetlil dôvodné podozrenie z korupčného správania: "Nie sme na súde, neplatí tu prezumpcia neviny, ale naopak, u verejných činiteľov v morálnej rovine platí prezumpcia viny, a keď sa tak panicky Vilkovský obáva odpočúvania, či možného potvrdenia vecí, ktoré kedysi povedal poslanec za KSS o jeho praktikách, je to mne osobne podozrivé a primátor je povinný vysvetliť svoje správanie."

Pokúšame sa získať stanovisko primátora.

pošli na vybrali.sme.sk


Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

1. Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

Twitter zrušil 4258 účtov zo Spojených arabských emirátov, ktoré prostredníctvom falošných mien šírili tweety o Katare a Jemene.

Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

2. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

3. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

4. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

5. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

6. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

7. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

8. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

9. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

10. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Najčítanejšie