Patrik Tkáč: Ponúkam Hospodárskym novinám pre seba pokutu 100 tisíc eur Reprofoto ČT

Patrik Tkáč: Ponúkam Hospodárskym novinám pre seba pokutu 100 tisíc eur

04.06.2015 14:37 | Tlač | mk

Patrik Tkáč kritizuje vydavateľstvo Andreja Babiša a posiela mu verejnú výzvu.

 

 

Spolumajiteľ J&T Patrik Tkáč vo verejnom statuse na Facebooku kritizoval komentáre Daga Daniša ale aj štýl písania Hospodárskych novín. Kvôli článkom chystal mimosúdnu dohodu a čakal ospravedlnenie. Teraz to už nechce.

Tkáč reaguje na najnovší komentár Daniša Príbeh Poštovej banky, J&T a solária pre kone. „Prečo znovu napíšem, že Dag je hlupák? V týchto týždňoch sa pripravuje dohoda, medzi J&T a HN, kde sa HN má ospravedlniť za výroky Daga voči J&T, aby sa HN vyhli súdnemu sporu s J&T. To Dag evidentne ťažko nesie a jeho ego ho núti produkovať ďalšiu špinu. Dag zneužíva takzvanú novinársku nezávislosť k využitiu jednoduchého faktu. Keď raz niečo napíšem na titulné strany, tak ani dosiahnuteľná povinnosť sa ospravedlniť nie je zaujímavá. Po tomto článku už žiadne ospravedlnenie nechceme," napísal Tkáč a ďalej písal o výhradách ku komentáru.

Tkáčovi sa nepáčia aj ďalšie články v Hospodárskych novinách. „Čítam HN každý deň. Z pohľadu mojej profesie nutnosť. Nekorektnosť postupu voči nám v týchto článkoch je jedna vec. Druhá vec je odbornosť. HN nie prvýkrát s cieľom domanipulovať svojich čitateľov k uvereniu v predkladanú kauzu určite vedome predkladajú ekonomické hlúposti, ktoré nie úplne odborne zdatný čitateľ ľahko považuje za dôkazy."

Odporúčame aj: Noviny sa ospravedlňujú Širokému, jeho synovi aj susedom

V súvislosti s posledným komentárom o Poštovej banke dal Tkáč redakcii HN výzvu: „Za každé uveriteľné vysvetlenie, ako by sa mohlo stať, že voľba krajiny úverovaného subjektu môže ovplyvniť splácanie úveru, ponúkam redakcii HN pre seba pokutu. Sto tisíc eur na filantropiu venovanú prostredníctvom HN za každé vysvetlenie. Ak žiadne nebude, tak by som prosil rovnakým písmom a miestom napísať: "Sme bulvárny neodborný denník "," napísal Tkáč.

Požiadali sme o stanovisko vedenie Hospodárskych novín aj Daga Daniša.

„Komunikáciu pána Tkáča na sociálnej sieti nebudeme komentovať," reagoval pre Omédiách.com Denis Schvarcz riaditeľ pre marketing a PR vydavateľstva Mafra Slovakia. Vydavateľstvo patrí pod Agrofert Andreja Babiša.

pošli na vybrali.sme.sk


Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

1. Parlament schválil kontroverznú novelu tlačového zákona

Politici, vysokí štátni úradníci a ďalší predstavitelia verejných inštitúcií opäť získajú právo na zverejnenie reakcie na články tlače a tlačových agentúr, pokiaľ tieto články obsahujú nepravdivé alebo neúplné údaje o ich práci.

Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

2. Mafra spustila nadstavbu iDNES, od decembra bude platená

 Vydavatelství Mafra dnes spustilo prémiovou nadstavbu svého zpravodajského portálu iDNES.cz.

Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

3. Začala vysielať nová internetová televízia - s Danglom, Zomri, Vinczeovou a ďalšími (VIDEO)

Necelý rok po začiatku vysielania v susednej Českej republike začala vysielať na Slovensku lokalizovaná Mall.tv aj s vlastnou produkciou. Vysielateľ avizuje dvanásť pôvodných relácií, v ktorých budú účinkovať známe tváre z Markízy, JOJ či RTVS.

Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

4. Čínska firma môže kontrolovať Soukupovu Empresa Mediu a Médeu

Čínská společnost Rainbow Wisdom Investment ze skupiny CITIC se může podílet na kontrole firem Empresa Media a Médea Jaromíra Soukupa. Povolil to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS).

Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

5. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

6. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

7. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

8. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

9. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

10. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Najčítanejšie