Ecopress má Babiš údajne na dosah

Ecopress má Babiš údajne na dosah

Vydavateľstvo Hospodárskych novín bude mať pravdepodobne už onedlho nového majiteľa. Rokovania s podnikateľom Andrejom Babišom finišujú.

 

 

Rokovania podnikateľa Andreja Babiša o kúpu vydavateľstva Ecopress, o ktorých som písala v novembri, údajne spejú v týchto dňoch ku koncu. Samotný Andrej Babiš pred niekoľkými dňami ale na otázku Omédiách.com, či už kúpil Ecopress napísal, že to nie je pravda. Predaj nepotvrdilo ani vedenie Ecopressu.  

O schyľujúcom predaji dnes píše aj český mediálny web mediaguru.cz, podľa ktorého "sa finalizujú dohody o predaji spoločnosti podnikateľovi Andrejovi Babišovi." Spoločnosť BXR Media Limited, ktorú vlastní Zdeněk Bakala a ktorá je jediným akcionárom českej spoločnosti Economia, pod ktorú patrí aj Ecopress, se k informácii pre český web nevyjadrila.

Andrej Babiš pochádza zo Slovenska a dnes je jedným z najbohatších českých občanov. Babišov holding Agrofert ovláda dvesto menších firiem. Minulý rok založil občiansku iniciatívu ANO 2011 (Akcia nespokojných občanov). Táto iniciatíva sa v máji tohto roku zaregistrovala ako politické hnutie.
V poslednom období rozširuje podnikanie aj na médiá. Založil akciovú spoločnosť AGF Media, ktorá vydávava nový český regionálny tlačený týždenník 5 +2 dni. Mal záujem napríklad o kúpu mediálnej skupiny Centrum Holdings, neskôr povedal, že záujem už nemá.