Manželka Karla Gotta žiada médiá o rešpektovanie súkromia Foto: FB Karla Gotta

Manželka Karla Gotta žiada médiá o rešpektovanie súkromia

03.11.2015 09:30 | Tlač | ČTK, mk

Spevák Karel Gott neprekonal infarkt, ako tvrdili mnohé bulvárne médiá.

 

 

Jeho hovorkyňa Aneta Stolzová oznámila, že mu diagnostikovali zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín, takzvaný Non-Hodgkinov lymfóm. Podľa slov spevákovej hovorkyne zistili to pri operácii náhlej príhody brušnej, ktoré sa sedemdesiatšesťročný spevák podrobil minulý týždeň v pražskom Inštitúte klinickej a experimentálnej medicíny (IKEM).

K chorobe sa vyjadril aj prednosta kliniky:  "Pri operácii náhlej príhody brušnej mu bol diagnostikovaný Non-Hodgkinov lymfóm ako príčina stavu. Dnes bola zahájená cielená liečba tohto ochorenia za použitia najmodernejších prostriedkov a za spolupráce tímu odborníkov. V tejto chvíli nemožno odhadnúť, ako dlho bude trvať liečba," uviedol vo včerajšom vyhlásení prednosta kliniky Marek Trněný.

Podobne ako rodina aj klinika žiada o dodržanie morálnych a etických pravidiel voči pacientovi aj nemocnici. Tá, až do odvolania nebude poskytovať žiadne ďalšie informácie.

Odporúčame aj: Blog Miroslavy Kernovej: Ako sa médiá pohrali so srdcom Karla Gotta

"Veľmi prosím všetky médiá o rešpektovanie súkromia môjho muža a veľmi prosím, aby ste s ohľadom na jeho zdravotný stav aj s ohľadom na všetky jeho deti pristupovali k vzniknutej situácii citlivo as úctou, ktorú si zaslúži," dodala spevákovho manželka Ivana Gottová.

O rešektovanie súkromia, ľudskosť, zhovievavosť a slušnosť žiadal spevák a jeho manželka aj krátko po tom, ako ho hospitalizovali. Bulvár odštartoval špekulácie o jeho diagnóze, ktoré zaplnili titulky mnohých denníkov v Česku aj na Slovensku.

pošli na vybrali.sme.sk


Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

1. Twitter zrušil tisíce účtov na Blízkom východe, šírili propagandu

Twitter zrušil 4258 účtov zo Spojených arabských emirátov, ktoré prostredníctvom falošných mien šírili tweety o Katare a Jemene.

Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

2. Kultový seriál Priatelia ovplyvnil životy miliónov divákov (VIDEO)

Americký seriál Priatelia patril k najúspešnejším televíznym projektom vysielaným na prelome storočia.

Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

3. Odborník: Podľa štúdií je na internete závislá polovica mladých

Niektoré štúdie uvádzajú, že na internete je závislá až polovica tínedžerov. Na sociálnych sieťach sú závislí aj dospelí.

Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

4. Medzi najväčšími favoritmi o televízne ceny Emmy patria seriály HBO a Netflix

Medzi najväčších favoritov tohtoročných amerických televíznych cien Emmy patria kandidáti z produkcie televízneho velikána HBO - fantasy seriál Hra o tróny alebo miniséria Černobyľ o havárii jadrovej elektrárne v roku 1986.

O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

5. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

6. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

7. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

8. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

9. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

10. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Najčítanejšie