Manželka Karla Gotta žiada médiá o rešpektovanie súkromia Foto: FB Karla Gotta

Manželka Karla Gotta žiada médiá o rešpektovanie súkromia

03.11.2015 09:30 | Tlač | ČTK, mk

Spevák Karel Gott neprekonal infarkt, ako tvrdili mnohé bulvárne médiá.

 

 

Jeho hovorkyňa Aneta Stolzová oznámila, že mu diagnostikovali zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín, takzvaný Non-Hodgkinov lymfóm. Podľa slov spevákovej hovorkyne zistili to pri operácii náhlej príhody brušnej, ktoré sa sedemdesiatšesťročný spevák podrobil minulý týždeň v pražskom Inštitúte klinickej a experimentálnej medicíny (IKEM).

K chorobe sa vyjadril aj prednosta kliniky:  "Pri operácii náhlej príhody brušnej mu bol diagnostikovaný Non-Hodgkinov lymfóm ako príčina stavu. Dnes bola zahájená cielená liečba tohto ochorenia za použitia najmodernejších prostriedkov a za spolupráce tímu odborníkov. V tejto chvíli nemožno odhadnúť, ako dlho bude trvať liečba," uviedol vo včerajšom vyhlásení prednosta kliniky Marek Trněný.

Podobne ako rodina aj klinika žiada o dodržanie morálnych a etických pravidiel voči pacientovi aj nemocnici. Tá, až do odvolania nebude poskytovať žiadne ďalšie informácie.

Odporúčame aj: Blog Miroslavy Kernovej: Ako sa médiá pohrali so srdcom Karla Gotta

"Veľmi prosím všetky médiá o rešpektovanie súkromia môjho muža a veľmi prosím, aby ste s ohľadom na jeho zdravotný stav aj s ohľadom na všetky jeho deti pristupovali k vzniknutej situácii citlivo as úctou, ktorú si zaslúži," dodala spevákovho manželka Ivana Gottová.

O rešektovanie súkromia, ľudskosť, zhovievavosť a slušnosť žiadal spevák a jeho manželka aj krátko po tom, ako ho hospitalizovali. Bulvár odštartoval špekulácie o jeho diagnóze, ktoré zaplnili titulky mnohých denníkov v Česku aj na Slovensku.

pošli na vybrali.sme.sk


Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

1. Ako zabezpečiť svoju domácnosť počas dovolenky?

Nezáleží na tom, či prázdninové mesiace strávite v Tatrách, pri jadranskom pobreží alebo kdekoľvek inde. Kým budete mimo domu, treba sa postarať o to, aby vaša obývačka zostala bez neželaných návštev.

Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

2. Čína vedie informačnú vojnu proti hongkonským demonštrantom

Čínske štátne médiá sa stali nástrojom informačnej vojny Pekingu proti demonštrantom, ktorí sa od júna búria proti pomerom v Hongkongu. Obhajujú kroky tamojšej polície a manipulatívnym spravodajstvom zhadzujú účastníkov protestov, z ktorých zosnovania vinia Západ. V čínskom podaní sú aktuálne udalosti dielom malej skupiny násilníkov, ktorá bez podpory ľudu usiluje o nezávislosť Hongkongu a rozvracia Čínu, píše denník The New York Times.

DIGI prináša najlepší svetový program

3. DIGI prináša najlepší svetový program

DIGI SLOVAKIA si so štartom svetových futbalových líg pripravila pre svojich zákazníkov zaujímavú jesennú kampaň. Na štyroch kanáloch DIGI SPORT a novom programe PREMIER SPORT čaká na divákov to najlepšie zo svetového futbalu. Zákazníci si môžu vychutnať až 11 športových HD kanálov a k tomu 54 rodinných programov už v základnom balíku za stále nezmenených 9,60 € mesačne. Jesennú kampaň DIGI spúšťa od 15. augusta 2019.

Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

4. Facebook nechal prepisovať hlasové správy svojich užívateľov

Spoločnosť Facebook platila stovky externých spolupracovníkov, aby pre ňu prepisovali hlasové správy užívateľov jednej z jej aplikácií.

Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

5. Terčom kybernetického útoku sa stali novinári aj aktivisti, ktorí informujú o Rusku

Tri desiatky expertov na Rusko v Európe a USA, medzi nimi pracovníci mimovládnych organizácií, akademici, novinári a politickí aktivisti, sa stali obeťou dômyselného kybernetického útoku, oznámil v sobotu investigatívny server Bellingcat.

Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

6. Británia zakázala reklamy so stereotypným pohľadom na mužov a ženy (VIDEO)

 V Británii prvýkrát zakázali dve reklamy na základe nového pravidla, ktoré nedovoľuje pri propagácii výrobkov prisudzovať mužom a ženám stereotypné role. Podľa regulačného úradu, ktorý v krajine na reklamy dohliada (ASA), sa nenáležité klišé objavilo v reklame amerického výrobcu potravín Mondelez a automobilky Volkswagen.

Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

7. Bývalý šéfredaktor aj zástupca šéfredaktora Trendu chystajú nový ekonomický projekt

Odídenci z Trendu pripravujú ďalší nový ekonomický projekt.

Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

8. Relácia Jaromíra Soukupa dostala pokutu za neobjektivitu a nevyváženosť

 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) na svém dnešním zasedání vyměřila pokutu 400.000 korun televizi Barrandov za neobjektivitu a nevyváženost v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

9. Každý desiaty dôchodca si musí privyrábať

Na Slovensku nie je veľa ľudí, ktorí majú dve zamestnania. Pätina pracujúcich, každý desiaty dôchodca a každý ôsmy rodič, starajúci sa o dieťa do troch rokov však v prieskume uviedli, že musia mať ešte jeden džob.

Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

10. Marta Jandová bude mať vlastnú talk show MARTA (VIDEO)

Speváčka Marta Jandová bude mať vlastnú televíznu talkshow.

Najčítanejšie