Kaliňák obvinil Plus 7 dní z klamstva Foto: MVSR

Kaliňák obvinil Plus 7 dní z klamstva

23.06.2016 15:08 | Tlač | mk

Hoci Robert Kaliňák a jeho podnikanie a súkromie je témou, ktorej sa venuje väčšina slovenských médií, pobúrene reaguje dnes len na článok Plus 7 dní.

 

 

„Podľa obyvateľov štvrte pod bratislavským Slavínom bude majiteľom obskúrnej luxusnej nehnuteľnosti," píše Plus 7 dní vo svojom najnovšom vydaní v článku Tají vilu za milióny?

V texte podrobne popisje prepychovú vilu v Bratislavektorá je vo výstavbe niekoľko rokov. "...a za ten čas sa okolo nej šíri množstvo rečí. Jedna z nich sa týka jej budúceho majiteľa. Oficiálne je neznámy. Väčšina obyvateľov ulice však hovorí iba o jednom mene: Kaliňák!," píše redaktor a cituje anonymných susedov, ktorí sa domnievajú, že majiteľom je minister vnútra: „Od začiatku majú pri stavaní také vymoženosti, že to musí byť on." A ďalšieho: „Od začiatku sa šušká, že to je Kaliňákovo."

V ďalšom texte redakcia píše, že oficiálnym vlastníkom nehnuteľnosti je akciovka A-T Development, ktorej štatutárom je Marek Turčan, s tým, že vlastnícka štruktúra smeruje do Čiech a daňového raja a že „má pravdepodobne zabezpečiť anonymitu a dôkladnú nevypátrateľnosť skutočného majiteľa."

Odporúčame aj: Módna návrhárka redakcii Plus 7 dní: Neklamte!

V článku nie je stanovisko Kaliňáka ani zmienka, či redakcia o stanovisko požiadala.

Ministerstvo vnútra dnes týždenník obvinilo z klamstva. „Hrubo zavádza čitateľov výmyslami o vlastníctve vily Roberta Kaliňáka v Bratislave. Síce sa vo svojom titulku redaktor pýta, či minister vnútra tají vilu za milióny, v skutočnosti sa však redaktor ani neunúval túto otázku položiť na Tlačové oddelenie ministerstva," píše sa vo vyhlásení.

"Redaktor sám sebe položil otázku a sám si aj odpovedal, ibaže jeho odpoveď je čistý nezmysel. Keby si dal tú námahu a spýtal sa, bez problémov by sme mu vyargumentovali, že spomínaná vila vôbec nie je, nebude a ani nikdy nebola Roberta Kaliňáka.
Už v minulosti sa Kaliňák do médií vyjadril, že to nie je jeho dom a ani netúži po dome, ale chce bývať v byte. Zariadil si také bývanie, v ktorom je šťastný a nevidí dôvod na sťahovanie," píše ministerstvo.

Požiadali sme vedenie Plus 7 dní o reakciu na obvinenie z klamstva, zatiaľ redakcia nereagovala.

pošli na vybrali.sme.sk


Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

1. Mobilné hry na horúce leto aj daždivé dni: Harry Potter a legendárna strieľačka Doom

Smartfóny v našich vreckách majú stále lepšie displeje, výkonnejší hardvér a silnejšie batérie. Bez veľkého preháňania sa dá povedať, že začínajú poriadne zatápať herným konzolám. 

Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

2. Čínska CITIC chce možnosť podielu na kontrole Empresa Media a Médey

Český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže (ÚOHS) posudzuje koncentrácie čínskej spoločnosti Rainbow Wisdom Investment zo skupiny CITIC a podnikateľa Jaromíra Soukupa pri kontrole spoločností Empresa Media a Médea.

Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

3. Známe osobnosti bojujú za Amazonský prales, ale so zavádzajúcimi fotkami

Mnoho celebrít a politikov sa v týchto dňoch vyjadruje na sociálnych sieťach k obrovským lesným požiarom v Amazónii a vyzýva k boju za záchranu tamojšieho dažďového pralesa, označovaného za pľúca planéty.

Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

4. Trend pomáha šíriť dezinformácie Číny

V najnovšom vydaní týždenníka Trend vyšiel neobvyklý PR článok.

Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

5. Video, ako policajt roztrhol dievčaťu slúchadlá, je kampaň (VIDEO)

V stredu a vo štvrtok viaceré médiá a stránky na sociálnych sieťach zdieľali video, na ktorom je zaznamenený konflikt mladého dievčaťa a policajta.

S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

6. S nepohodlným prokurátorom mali byť zavraždené aj jeho deti a manželka, Ďateľ sa ho snažil spochybniť

S vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vychádzajú na povrch nové obludné skutočnosti.

Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

7. Bauer Media v prípade odškodného pre Havlovú zvažuje opravný prostriedok

 Německé nakladatelství Bauer Media zvažuje, zda podá opravný prostředek proti úternímu rozhodnutí pražského vrchního soudu, který přiznal herečce Dagmar Havlové čtyři miliony korun odškodného za tvrzení, že měla milenecký poměr v době, kdy jí umíral manžel, bývalý prezident Václav Havel.

Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

8. Pozor na podvody pri kúpe zahraničnej dovolenky cez internet

Finančná správa upozorňuje na podvodnú internetovú stránku, ktorá predáva zájazdy do zahraničia.

Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

9. Reuters: Regulátori EÚ skúmajú plány Facebooku na digitálne menu

Protimonopolní regulátori Európskej únie sa rozhodli preskúmať plány americkej internetovej spoločnosti Facebook na vytvorenie novej digitálnej meny.

Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

10. Supertajnú americkú základňu ohrozuje invázia záhadológov z facebooku

Kalifornský záhadológ vyzval na facebooku spriaznených Američanov, aby sa dostavili k supertajnej nevadskej vojenskej základni Area 51, ktorú podozrieva z ukrývania dôkazov o mimozemských civilizáciách. Informovala o tom agentúra Reuters.

Najčítanejšie