Šéf Nadácie otvorenej spoločnosti reaguje na článok od Borisa Kollára Foto: CEF, archív B.K.

Šéf Nadácie otvorenej spoločnosti reaguje na článok od Borisa Kollára

23.08.2016 20:56 | Tlač | mk

Poslanec a predseda strany Sme rodina Boris Kollár popri zdieľaní článkov z proruských či konšpiračných webov, píše aj vlastné komentáre.

 

 

Vychádzajú mu na webe Konzervatívny výber a majú podobnú rétoriku ako pochybné články, ktoré zdieľa.

V jednom z posledných zaútočil na správcu Nadácie otvorenej spoločnosti Jána Orlovského. Fotku Orlovského dal k svojmu komentáru s názvom „V Turecku bola znásilnená a upálená transgender žena. Toto tu chcete?"

Kollára pobúril transparent z Dúhového pochodu v Bratislave s názvom "Dúhou proti islamofóbii," ktorý niesol počas pochodu človek, ktorý kráčal pred Orlovským. „ Vynechám nateraz komentovanie toho, že na fotke je aj výkonný riaditeľ OSF na Slovensku Ján Orlovský čo po uniknutí "sorošových emailov" kompromituje celé podujatie. Sústredím sa na stupidný slogan "Dúhou proti islamofóbii," napísal Kollár, a následne pripojil podrobný popis prípadu násilia na trangender žene v Turecku: „ Pre LGBTI obhajcov islamu mám príbeh, ktorý sa stal v týchto dňoch v Turecku. Tisíce ľudí sa domáha po spravodlivosti a chcú ukončiť zločiny proti LGBTI komunite v Turecku po zavraždení Hände Kader, 22-ročnej tureckej transgender žene, ktorá bola znásilnená a upálená minulý týždeň," píše Kollár.

Článok B. Kollára na webe Konzervatívny výber

 

Orlovský dnes zverejnil reakciu na komentár Kollára. „Účelové spájanie navzájom nesúvisiacich informácií v článku má za cieľ posilniť v čitateľovi predsudky a strach z LGBTI komunity a moslimov. Je veľmi smutné i odsúdeniahodné, že na šírenie strachu z islamu si autor zvolil násilnú smrť tureckej aktivistky a zároveň využil priestor na skrytý útok proti aktivitám LGBTI komunity na Slovensku," píše Orlovský a upozorňuje na viaceré nepresné či prekrútené informácie v texte Kollára.

Odporúčame aj: Boris Kollár útočil na Facebooku na LGBTI komunitu, politikov, novinárov

Orlovský sa vyjadril aj k tzv. úniku „sorošových emailov", o ktorom okrem Kollára píšu aj konšpiračné weby. "Obsahuje bežnú mailovú korešpondenciu nadačnej siete, ktorej obsahom sú verejne dostupné informácie o financovaní aktivít na podporu otvorenej spoločnosti. Niekto môže vnímať financovanie tréningu sudcov, prokurátorov alebo investigatívnych novinárov ako škodlivý, z nášho pohľadu je ich široké vzdelanie základným predpokladom na vytvorenie spravodlivej spoločnosti," píše Orlovský (celá reakcia).

„Je všeobecne známe, že strach je najľahšia cesta k upriameniu pozornosti i popularite. V čase, kedy sú hrozby spoločenského vývoja reálne, by sme však od predstaviteľa verejnej služby očakávali oveľa zodpovednejší postoj," dodáva na záver Orlovský.

Poslanec bežné zdieľa články z pochybných webov ako hlavnespravy.sk, ac24.cz, aeronet.cz. Podarilo sa mu šíriť aj nenávistné hoaxy. Za svoje názory bol nominovaný na anticenu Homofób roka.Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Na ministerstve vnútra musel skončiť aj bývalý televízny redaktor

Bývalý televízny redaktor posledné roky nemal čas chodiť do roboty na ministerstve. Venoval sa vlastnej firme a krízovej komunikácii.

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

Pätina Slovákov nemá rezervu ani na mesiac. Pripraviť sa na budúcnosť pomôže nová služba Finančný plán

 Koronakríza poriadne prevetrala peňaženky Slovákov. Každá piata rodina dnes nemá rezervu už ani na jeden mesiac. Dobrou správou však je, že viac ako tri štvrtiny domácností si uvedomujú dôležitosť úspor a chcú si sporiť aspoň toľko čo doteraz. So zabezpečením sa do budúcnosti im teraz pomôže nová unikátna služba Finančný plán.

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Slovenského rodu som, šunka moja – peripetie Trendu okolo promočlánku o firme Penty

Spoločnosť na výrobu mäsiarskych výrobkov Mecom, ktorú prostredníctvom spoločnosti Carnibona kontroluje Penta, má aktuálne rozsiahlu kampaň, že jej výrobky sú zo slovenského mäsa. Propagovať novú stratégiu sa snaží aj ekonomický týždenník Penty – Trend. Na konci júla zverejnil PR rozhovor so šéfom Mecomu, v pondelok redakčný text, okolo ktorého sa za posledných 24 hodín diali zvláštne veci.

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N vlani vykázal stratu 30 miliónov korún

Český Deník N, ktorý sa inšpiroval slovenským Denníkom N, vlani vykázal stratu 30 miliónov korún a tento rok za prvý polrok strata predstavovala osem miliónov českých korún.

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov, mali pracovať pre ruskú tajnú službu

Slovensko vyhostilo troch ruských diplomatov, mali pracovať pre ruskú tajnú službu

Zamestnanci ruskej ambasády podnikali na Slovensku špionáž pod diplomatickým krytím, upozornil Denník N.

V Hongkongu bol zatknutý prodemokratický mediálny magnát

V Hongkongu bol dnes na základe nového bezpečnostného zákona zatknutý mediálny magnát Jimmy Lai.

Zjazdoví lyžiari a kanoista si zmerali sily v netradičnom trojboji. Kto zvíťazil? (VIDEO)

Zjazdoví lyžiari a kanoista si zmerali sily v netradičnom trojboji. Kto zvíťazil? (VIDEO)

Vodnoslalomár Matej Beňuš a zjazdoví lyžiari Adam a Andreas Žampovci sa stretli v súboji, ktorý preveril ich šikovnosť, rýchlosť aj schopnosti na bicykli. Ich zápolenie je súčasťou kampane spoločnosti BILLA, v ktorej predajniach prebieha počas tohto leta spotrebiteľská súťaž „Uži si leto na bajku“ o 240 športových bicyklov.

Polícia vyšetruje rasistický článok o požiari v Bohumíne

Polícia vyšetruje rasistický článok o požiari v Bohumíne

Polícia vyšetruje rasistický článok o tragickom požiari v Bohumíne.

Šíri sa podvod, ktorý zneužíva tvár Pellegriniho, Rozborila aj Hamšíka (FOTO)

Šíri sa podvod, ktorý zneužíva tvár Pellegriniho, Rozborila aj Hamšíka (FOTO)

Napriek tomu, že statusy s fotkou Vila Rozborila či Petra Pellegriniho sľubujúce milióny, poukážky či auto... vyzerajú už na prvý pohľad veľmi nedôveryhodne, na facebooku na ne stovky ľudí naleteli a podvod vo veľkom ďalej šíria.

O aktivity TikToku sa zaujíma už aj Twitter

O aktivity TikToku sa zaujíma už aj Twitter

Americká internetová spoločnosť Twitter prejavila záujem o prevzatie aktivít čínskej aplikácie pre zdieľanie krátkych videí TikTok v Spojených štátoch.

Najčítanejšie