Matovič: Pani Jankovská, my nikam neodchádzame. Protest pred ministerstvom spravodlivosti pokračuje aj dnes

27.08.2019 09:32 | Tlačové správy |

 

 

 

Ako už na včerajšom zhromaždení avizoval predseda hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO) Igor Matovič, dnes bude celodenný protest pred ministerstvom spravodlivosti pokračovať. Jedinou požiadavkou hnutia OĽANO, ku ktorej sa postupne pridala aj časť demokratickej opozície, je odvolanie Moniky Jankovskej z postu štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti.

Predseda hnutia OĽANO Igor Matovič opakovane vyzval predsedu vlády Petra Pellegriniho a ministra spravodlivosti Gábora Gála, aby odvolali štátnu tajomníčku ministerstva spravodlivosti Moniku Jankovskú. Dôvodom je jej aktívna komunikáciu prostredníctvom aplikácie Threema s Mariánom Kočnerom, obvineným z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. „Štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská, žena zvolená za poslankyňu za stranu SMER – SD v parlamentných voľbách, si aktívne dopisovala s objednávateľom vraždy. Dopisovala si s ním aj v tom čase, kedy všetci dobre vedeli, že Marián Kočner je hlavným podozrivým z objednávky vraždy. Je to najsilnejší a priamy dôkaz toho, že Smer je zodpovedný za vraždu Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej,“ uviedol Igor Matovič, ktorý považuje nečinnosť a čakanie P. Pellegriniho a G. Gála za „arogantný cynizmus.“

Matovič pripomenul, že aj keď teraz od Jankovskej dávajú všetci ruky preč a odporúčajú jej zváženie zotrvania vo funkcii, nie sú schopní vyvodiť voči nej politickú zodpovednosť. „Gábor Gál a Peter Pellegrini hovoria, že treba počkať, kým to orgány činné v trestnom konaní vyšetria. Ako vždy, spoliehajú sa na to, že aj táto kauza prehrmí a ľudia na to všetko nakoniec zabudnú. Nie sú schopní buchnúť po stole a vyvodiť voči smeráckej mafiánskej spojke zodpovednosť. Svojím nekonaním však Pellegrini a Gál len potvrdzujú, že tento systém im vyhovuje. Toto je únos štátu v priamom prenose,“ pokračoval Matovič.

OĽANO dalo Pellegrinimu čas do včera, aby rozhodol o odvolaní Moniky Jankovskej z postu štátnej tajomníčky. Keďže tak neurobil, OĽANO dnes začína zber podpisov poslancov pod zvolanie mimoriadnej schôdze NR SR na vyhlásenie nedôvery vláde Petra Pellegriniho. „Peter Pellegrini definitívne dokázal, že nie je novou nádejou Smeru, ale len pokračovateľom najhorších tradícií tejto politickej strany. Jeho vláda každou ďalšou sekundou svojej existencie Slovensku škodí,“ dodal Matovič.

Hnutie dnes bude takisto celý deň protestovať pred budovou ministerstva spravodlivosti proti zotrvaniu Moniky Jankovskej vo funkcii tajomníčky rezortu spravodlivosti. Začiatok protestu je naplánovaný o 10:00 hod. a potrvá do 18:00 hod.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie