OĽANO k spojeniu SMK a Mostu-Híd: Obávame sa, že Bugár opäť zradí

19.10.2019 10:39 | Tlačové správy | TS OĽaNO

Dohoda spolupráce SMK a Mostu-Híd v parlamentných voľbách 2020 môže byť prospešná. Reálne však hrozí, že Béla Bugár opäť zradí, čo bude pre Slovensko znamenať katastrofu. Upozorňujú na to predstavitelia hnutia OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO).

OĽANO tak reagovalo na predbežnú dohodu strán SMK a Most-Híd, podľa ktorej by mali do parlamentných volieb 2020 ísť tieto strany na spoločnej kandidátke. „Keď nakoniec budú mať Maďari žijúci na Slovensku zastúpenie v NR SR a pomôžu poraziť mafiu, je to dobré rozhodnutie. Ak však nakoniec Béla Bugár zradí, ako to už urobil mnohokrát, a len zneužije voličov SMK na to, aby zabezpečil ešte väčšiu moc mafie, tak to bude katastrofa,“ vyjadril sa predseda hnutia OĽANO Igor Matovič, podľa ktorého bude v tejto situácii dôležité, či už Béla Bugár objavil charakter, ktorý na bilbordoch sľuboval pred voľbami v roku 2016. „Treba sa ho pýtať, či jeho slovo už konečne bude platiť, a či vylučuje vládu so Smerom po voľbách. Chceme poznať pravdu, aby úprimne zodpovedal túto kľúčovú otázku. Záleží na tom všetkým – Slovákom aj Maďarom, ktorí sa chceme po najbližších voľbách zbaviť mafie,“ pokračoval.

Podľa Matoviča nie je Bugár dôveryhodný partner. „Na jednom bilborde sľuboval charakter, na druhom hovoril, že si nevie predstaviť vládu so Smerom, a nechal všetkých v dojme, že so Smerom do vlády nepôjde. Po voľbách bez najmenších problémov slúžil mafii, dokonca aj po dvojnásobnej vražde,“ povedal Matovič s tým, že charakter Bugára už dnes všetci veľmi dobre poznajú. „Zradil maďarskú menšinu opakovane niekoľkokrát a dnes všetci ľudia na južnom Slovensku vidia, že 30 rokov iba zabezpečoval biznis pre seba a svojich sponzorov,“ doplnil.

Predstavitelia OĽANO sa veľakrát opakovane vyjadrili, že sily maďarských voličov by sa mali spojiť, aby ich hlasy neprepadli. V posledných prieskumoch sa totiž SMK ako aj Most – Híd pravidelne nachádzajú pod hranicou zvoliteľnosti a vážne hrozí, že slovenský parlament po tridsiatich rokoch nebude mať maďarské zastúpenie. „Mnohí extrémisti a vlastenci si možno povedia, že konečne nám už nebudú Maďari zavadzať v parlamente. V našom hnutí však presadzujeme názor, že ľudia všetkých národnostných menšín sú plnohodnotnými občanmi Slovenska,“ uviedol Igor Matovič a pripomenul, že aj vďaka SMK sa v roku 1998 podarilo poraziť mečiarizmus. „Pripojili sa vtedy na stranu demokratickej opozície a bez ich pomoci by sme Vladimíra Mečiara neporazili. Rovnako zlomová doba nastane aj v najbližších voľbách v roku 2020, kedy bude potrebné zoradiť všetky šíky. Bola by obrovská škoda, keby viac ako 400-tisíc slovenských občanov maďarskej národnosti nemalo v parlamente svoje zastúpenie, a ich hlasy by prepadli v prospech Fica. Zároveň však bude katastrofa, keď voliči SMK naivne naletia Bugárovi, že so Smerom nepôjde, a ten ich nakoniec opäť zradí,“ upozornil Matovič.

OĽANO podáva menšinám partnerskú ruku pravidelne. Pripomenul, ako v roku 2013 poskytli poslanci za OĽANO potrebný počet poslaneckých podpisov pod prezidentskú kandidatúru Gyulu Bárdosa, lebo Smer zlomyselne určil termín zbierania podpisov počas Vianoc, Silvestra, Nového roku a Troch kráľov, takže hrozilo, že SMK nevyzbiera potrebný počet podpisov od občanov. „Chceme, aby boli súčasťou plánu, ako môže demokratická opozícia poraziť mafiu vo voľbách,“ vyzval Matovič a dodal, že ponuka OĽANO pre SMK stále platí.

“OĽANO dlhodobo kladie dôraz na očistu politiky. Keď vidíme akýkoľvek prešľap, upozorňujeme naň. Máme veľkú šancu, aby sa nám táto očista podarila už vo voľbách v roku 2020. Sme blízko pred cieľom a pokiaľ sa nám táto očista nepodarí, dovtedy budeme pokračovať,” uzavrel predseda poslaneckého klubu OĽANO Eduard Heger.RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

RTVS odvysiela priamy prenos letu kozmickej lode do vesmíru (VIDEO)

Na stredu 27. mája je naplánovaný štart misie Demo-2 do vesmíru. Od roku 2011, čo bol ukončený program letu raketoplánov do vesmíru, je to prvýkrát čo poletí americká posádka do vesmíru z americkej pôdy na americkom zariadení, ale aj prvýkrát, čo ľudí do vesmíru dopraví súkromná spoločnosť.

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Najčítanejšie