Redaktor Markízy sa ohradil proti obvineniam Danka Reprofoto Markíza

Redaktor Markízy sa ohradil proti obvineniam Danka

01.02.2017 17:21 | TV | mk

Michal Kovačič odmieta podozrenia, s ktorými prišiel Andrej Danko, a kritizuje aj komentár Daga Daniša.

 

 

Predseda parlamentu Andrej Danko sa už dlhšie netají tým, že nedôveruje mediálnemu poradcovi premiéra Erikovi Tomášovi. Najnovšie na utorkovej tlačovej besede Danko naznačil, že nepríjemné otázky, ktoré dostal v poslednej predvolebnej debate na Markíze, podsunul vraj televízii práve Erik Tomáš.

Danko, ako už viackrát predtým, sa aj na utorkovej tlačovej besede sťažoval, že vraj viacerí novinári sú podplatení, aby písali proti nemu.

Redaktor Markízy Kovačič ho požiadal, aby takých novinárov menoval: "Povedzte konkrétne, kto zaplatený čo napísal." Danko nikoho ani v utorok nemenoval, no začal kritizovať predvolebnú debatu na Markíze, ktorú moderoval Kovačič spolu so Zlaticou Puškárovou. „Keď som bol pred politikov (pred voľbami – pozn.red.) u vás v relácii v televízii, bolo záhadné, ako ste mi položili pár otázok, len mne a nie kolegom. Nebudem tu rozoberať vzťah Erika Tomáša s Puškárovou a ďalšie veci," začal Danko. Keď sa ho prekvapený Kovačič spýtal, čo tým chce naznačiť, Danko dodal: „Ja tým chcem naznačiť, že niektoré médiá nie sú objektívne k predsedom politických strán... Ja tu hovorím o ataku na mňa, že niekomu vadili úspechy SNS a tomu Dankovi bolo treba dať po krížoch... Môj vzťah k Erikovi Tomášovi poznačila aj táto relácia," povedal.

V predvolebnej relácii sa Kovačič pýtal Danka na privatizáciu Lesostavu Revúca Dankovou rodinou.

Tlačovej besede Danka sa venuje dnes aj Dag Daniš. V komentári na Aktuality.sk píše, že v niečom môže mať Danko pravdu. „Zdroje z poslaneckého klubu SNS tvrdia, že Danko bol v mediálnej vojne s Ficom už pred voľbami. Danko je presvedčený o tom, že Ficov poradca Erik Tomáš posunul Markíze informácie o jeho rodine a privatizácii. Priamo počas volebnej kampane. Či je to pravda, nevieme. Vieme len to, že vo volebnom štúdiu Markízy dostal nepríjemné otázky. A vieme ešte to, že Danko sa vtedy na Fica aj Tomáša dosť nahneval," napísal Daniš.

Odporúčame aj: Redaktor Markízy reaguje na útok Fica: Necítim sa dotknutý, ale prekvapený áno

Kovačič akékoľvek spochybňovanie predvolebnej diskusie odmieta. „Včera sme sa od predsedu SNS dozvedeli, čo sa malo udiať v predvolebnom štúdiu na Markíze. Otázky na privatizáciu Lesostavu Revúca jeho rodinou vraj dostal preto, že mi ich podsunul Erik Tomáš v snahe pomôcť Smeru," reagoval dnes Kovačič na Facebooku, kde upozorňuje, že „tie super tajné informácie o Lesostave a Dankovcoch" neboli nové a že o kauze už v októbri 2015 písala novinárka Eva Mihočková v článku v Plus 7 dní a písal o tom aj Vladimír Jancura v Pravde už v máji 1999. „Týmto ďakujem Eve (Mihočkovej) za dobrú robotu a pozdravujem Daga. A prezradím mu niečo zo zákulisia. Keď sa redaktor pripravuje na poslednú (vyše hodinovú) predvolebnú diskusiu, musí prečítať dve-tri stovky strán programov, článkov aj komentárov. Do finálnej prípravy si ale zahŕňa len dobre preverené informácie. Odporúčam ti to tiež," odkazuje Kovačič.Zuzana Čaputová bude večer na Markíze  (VIDEO)

Zuzana Čaputová bude večer na Markíze (VIDEO)

Televízia Markíza odvysiela dnes večer so začiatkom o 20:30 ďalšie vydanie spravodajského špeciálu Koronavírus: Mimoriadna relácia.

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Ale bolo to na internete! Príručka na ochranu pred internetovými hoaxami a klamstvami

Vďaka internetu sú dnes informácie dostupné rýchlejšie, než kedykoľvek predtým. To je určite dobrá vec, no správ môže byť niekedy až priveľa.

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Expres odvysiela Radio Rave - exkluzívny live set najúspešnejších svetových dídžejov

Rádio Expres exkluzívne odvysiela najväčšiu európsku house párty Radio Rave s najúspešnejšími svetovými dídžejmi súčasnosti.

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Bill Gates nepovedal, že vakcína COVID-19 môže zabiť takmer milión ľudí

Jedným z hlavných terčov koronovírusových hoaxov je americký miliardár Bill Gates, ktorý sa rozhodol investovať milióny do boja s pandémiou.

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na trh prichádza nová služba HBO Max

Na rastúci trh sa streamovacími službami prichádza nový hráč - spoločnosť HBO Max. Od stredy ponúkne mediálny obsah firmy WarnerMedia, rovnako ako vlastné nové programy, ale aj staršie obľúbené seriály, napríklad South Park alebo Priatelia.

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Ako stíhali najhľadanejšieho zločinca na svete

Dvaja agenti pridelení ku kolumbijsko-americkému pátraciemu oddielu Bloque de Búsqueda, ktorý mal za úlohu skoncovať s Escobarovou hrôzovládou.Steve Murphy a Javier F. Pena.

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Facebook: Do desiatich rokov môže polovica zamestnancov pracovať doma

Americká internetová spoločnosť Facebook plánuje vplyvom pandémie viac využívať prácu z domova.

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Za letáky velebiace smrť vojakov uložil súd polročnú podmienku

Jiřímu Kopřivovi, ktorý v centre Prahy vylepil letáky oslavujúce smrť českých vojakov v Afganistane, uložil dnes súd polročný podmienečný trest za schvaľovanie trestného činu a za podnecovanie. Verdikt nie je právoplatný, prokurátor sa obratom odvolal. Pre muža žiadal päťročné väzenie za podporu a propagáciu terorizmu. Kopřiva uviedol, že je zásadným odporcom násilia a že jeho cieľom bolo vyjadriť nesúhlas s vojenským konfliktom v Afganistane, nie podporovať terorizmus.

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Festival Atmosféra bude - ale až v roku 2021. Čo so zakúpenou vstupenkou?

Organizátori sa rozhodli presunúť deviaty ročník festivalu na leto 2021.

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti zabitého novinára odpustili otcovým vrahom

Deti saudskoarabského novinára Džamala Chášukdžího zavraždeného v roku 2018 dnes oznámili, že otcovým vrahom odpustili. Novinár, ktorý kritizoval saudskoarabských predstaviteľov, bol zabitý na saudskoarabskom konzuláte v Istanbule a jeho telo sa nenašlo.

Najčítanejšie