Redaktor Markízy sa ohradil proti obvineniam Danka Reprofoto Markíza

Redaktor Markízy sa ohradil proti obvineniam Danka

01.02.2017 17:21 | TV | mk

Michal Kovačič odmieta podozrenia, s ktorými prišiel Andrej Danko, a kritizuje aj komentár Daga Daniša.

 

 

Predseda parlamentu Andrej Danko sa už dlhšie netají tým, že nedôveruje mediálnemu poradcovi premiéra Erikovi Tomášovi. Najnovšie na utorkovej tlačovej besede Danko naznačil, že nepríjemné otázky, ktoré dostal v poslednej predvolebnej debate na Markíze, podsunul vraj televízii práve Erik Tomáš.

Danko, ako už viackrát predtým, sa aj na utorkovej tlačovej besede sťažoval, že vraj viacerí novinári sú podplatení, aby písali proti nemu.

Redaktor Markízy Kovačič ho požiadal, aby takých novinárov menoval: "Povedzte konkrétne, kto zaplatený čo napísal." Danko nikoho ani v utorok nemenoval, no začal kritizovať predvolebnú debatu na Markíze, ktorú moderoval Kovačič spolu so Zlaticou Puškárovou. „Keď som bol pred politikov (pred voľbami – pozn.red.) u vás v relácii v televízii, bolo záhadné, ako ste mi položili pár otázok, len mne a nie kolegom. Nebudem tu rozoberať vzťah Erika Tomáša s Puškárovou a ďalšie veci," začal Danko. Keď sa ho prekvapený Kovačič spýtal, čo tým chce naznačiť, Danko dodal: „Ja tým chcem naznačiť, že niektoré médiá nie sú objektívne k predsedom politických strán... Ja tu hovorím o ataku na mňa, že niekomu vadili úspechy SNS a tomu Dankovi bolo treba dať po krížoch... Môj vzťah k Erikovi Tomášovi poznačila aj táto relácia," povedal.

V predvolebnej relácii sa Kovačič pýtal Danka na privatizáciu Lesostavu Revúca Dankovou rodinou.

Tlačovej besede Danka sa venuje dnes aj Dag Daniš. V komentári na Aktuality.sk píše, že v niečom môže mať Danko pravdu. „Zdroje z poslaneckého klubu SNS tvrdia, že Danko bol v mediálnej vojne s Ficom už pred voľbami. Danko je presvedčený o tom, že Ficov poradca Erik Tomáš posunul Markíze informácie o jeho rodine a privatizácii. Priamo počas volebnej kampane. Či je to pravda, nevieme. Vieme len to, že vo volebnom štúdiu Markízy dostal nepríjemné otázky. A vieme ešte to, že Danko sa vtedy na Fica aj Tomáša dosť nahneval," napísal Daniš.

Odporúčame aj: Redaktor Markízy reaguje na útok Fica: Necítim sa dotknutý, ale prekvapený áno

Kovačič akékoľvek spochybňovanie predvolebnej diskusie odmieta. „Včera sme sa od predsedu SNS dozvedeli, čo sa malo udiať v predvolebnom štúdiu na Markíze. Otázky na privatizáciu Lesostavu Revúca jeho rodinou vraj dostal preto, že mi ich podsunul Erik Tomáš v snahe pomôcť Smeru," reagoval dnes Kovačič na Facebooku, kde upozorňuje, že „tie super tajné informácie o Lesostave a Dankovcoch" neboli nové a že o kauze už v októbri 2015 písala novinárka Eva Mihočková v článku v Plus 7 dní a písal o tom aj Vladimír Jancura v Pravde už v máji 1999. „Týmto ďakujem Eve (Mihočkovej) za dobrú robotu a pozdravujem Daga. A prezradím mu niečo zo zákulisia. Keď sa redaktor pripravuje na poslednú (vyše hodinovú) predvolebnú diskusiu, musí prečítať dve-tri stovky strán programov, článkov aj komentárov. Do finálnej prípravy si ale zahŕňa len dobre preverené informácie. Odporúčam ti to tiež," odkazuje Kovačič.

pošli na vybrali.sme.sk


Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

1. Pochod za život promujú aj Kotlebovci, organizátori sa dištancujú od nevhodných prejavov

Organizátori Národného pochodu za život, ktorý bude tento víkend, zverejnili vyhlásenie, v ktorom sa dištancujú od "násilných a urážlivých prejavov ... a od všetkých možných foriem, ktoré by smerovali k potláčaniu ľudských práv a slobôd."

Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

2. Ku klimatickej iniciatíve 250 médií z celého sveta sa pridal aj denník zo Slovenska

Stovky svetových médií a ďalších inštitúcií upozorňujú tento týždeň vo zvýšenej miere na klimatické hrozby dnešnej doby. Pridali k iniciatíve s názvom Covering Climate Now.

Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

3. Reuters: Za hackerským útokom na austrálsky parlament bola Čína

Čína stála za hackerským útokom na austrálsky parlament a tri najväčšie politické strany pred májovými parlamentnými voľbami. Vyplýva to zo správy austrálskych tajných služieb, o ktorej s odvolaním sa na zdroje oboznámené s obsahom dokumentu informovala agentúra Reuters.

Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

4. Slováci majú plné skrine, napriek tomu stále nemajú čo na seba

Viac ako polovica Slovákov priznáva, že má plný šatník, ale napriek tomu stále „nemá čo na seba“. 53% našincov má problém s výberom oblečenia, pretože ho nevedia správne kombinovať, a tak si pravidelne dokupujú nové kúsky. V tomto začarovanom kruhu plnom plytvania sa točia viac ženy ako muži a najmä mladí do 24 rokov. Jeden Slovák vyhodí ročne v priemere 4 – 12 kg šatstva.

Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

5. Najčítanejším týždenníkom na Slovensku je sieť novín REGIONPRESS

Noviny regionálnej siete REGIONPRESS sú bezplatne distribuované až do 1,5 milióna domácností. Dokážu týždenne osloviť takmer pol milióna čitateľov.

Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

6. Film Pomaľované vtáča sa dostalo do výberu hollywoodskych kritikov (VIDEO)

Americký magazín The Hollywood Reporter zaradil nový film Pomaľované vtáča do výberu dvadsiatich najlepších snímok z filmových festivalov tohtoročnej jesene. Film sa dostal aj do nominácie na Oscara.

Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

7. Tajomstvo izraelských inovácií a vynálezov

Štát Izrael existuje len sedem desaťročí, no za svoju krátku existenciu dokázal zúrodniť nehostinné miesta vďaka dômyselným zavlažovacím technológiám, vybudovať infraštruktúru, postaviť špičkové nemocnice a vzdelávať svoje obyvateľstvo na prestížnych univerzitách.

Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

8. Herečka zo seriálu Zúfalé manželky dostala 14 dní väzenia a pokutu 30.000 dolárov (VIDEO)

Americká herečka Felicity Huffmanova, známa zo seriálu Zúfalé manželky, bola odsúdená k 14 dňom väzenia, 250 hodinám verejnoprospešných prác a pokute 30.000 dolárov v korupčnom škandále s prijímacími testami na prestížnej americkej univerzite. Informovala o tom televízia CNN.

RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

9. RTVS odvysiela všetky zápasy slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov

Všetky kvalifikačné zápasy reprezentantov do 21 rokov prinesie naživo RTVS.

Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

10. Zomrel fotograf, ktorý sa preslávil fotkou ​​muža s taškou, ktorý sa postavil proti tanku (VIDEO)

Vo veku 64 rokov zomrel americký fotograf Charlie Cole, ktorý sa preslávil fotkou osamoteného muža, ako stojí proti kolóne tankov. Informoval o tom dnes server BBC News.

Najčítanejšie