Redaktor Markízy sa ohradil proti obvineniam Danka Reprofoto Markíza

Redaktor Markízy sa ohradil proti obvineniam Danka

01.02.2017 17:21 | TV | mk

Michal Kovačič odmieta podozrenia, s ktorými prišiel Andrej Danko, a kritizuje aj komentár Daga Daniša.

 

 

Predseda parlamentu Andrej Danko sa už dlhšie netají tým, že nedôveruje mediálnemu poradcovi premiéra Erikovi Tomášovi. Najnovšie na utorkovej tlačovej besede Danko naznačil, že nepríjemné otázky, ktoré dostal v poslednej predvolebnej debate na Markíze, podsunul vraj televízii práve Erik Tomáš.

Danko, ako už viackrát predtým, sa aj na utorkovej tlačovej besede sťažoval, že vraj viacerí novinári sú podplatení, aby písali proti nemu.

Redaktor Markízy Kovačič ho požiadal, aby takých novinárov menoval: "Povedzte konkrétne, kto zaplatený čo napísal." Danko nikoho ani v utorok nemenoval, no začal kritizovať predvolebnú debatu na Markíze, ktorú moderoval Kovačič spolu so Zlaticou Puškárovou. „Keď som bol pred politikov (pred voľbami – pozn.red.) u vás v relácii v televízii, bolo záhadné, ako ste mi položili pár otázok, len mne a nie kolegom. Nebudem tu rozoberať vzťah Erika Tomáša s Puškárovou a ďalšie veci," začal Danko. Keď sa ho prekvapený Kovačič spýtal, čo tým chce naznačiť, Danko dodal: „Ja tým chcem naznačiť, že niektoré médiá nie sú objektívne k predsedom politických strán... Ja tu hovorím o ataku na mňa, že niekomu vadili úspechy SNS a tomu Dankovi bolo treba dať po krížoch... Môj vzťah k Erikovi Tomášovi poznačila aj táto relácia," povedal.

V predvolebnej relácii sa Kovačič pýtal Danka na privatizáciu Lesostavu Revúca Dankovou rodinou.

Tlačovej besede Danka sa venuje dnes aj Dag Daniš. V komentári na Aktuality.sk píše, že v niečom môže mať Danko pravdu. „Zdroje z poslaneckého klubu SNS tvrdia, že Danko bol v mediálnej vojne s Ficom už pred voľbami. Danko je presvedčený o tom, že Ficov poradca Erik Tomáš posunul Markíze informácie o jeho rodine a privatizácii. Priamo počas volebnej kampane. Či je to pravda, nevieme. Vieme len to, že vo volebnom štúdiu Markízy dostal nepríjemné otázky. A vieme ešte to, že Danko sa vtedy na Fica aj Tomáša dosť nahneval," napísal Daniš.

Odporúčame aj: Redaktor Markízy reaguje na útok Fica: Necítim sa dotknutý, ale prekvapený áno

Kovačič akékoľvek spochybňovanie predvolebnej diskusie odmieta. „Včera sme sa od predsedu SNS dozvedeli, čo sa malo udiať v predvolebnom štúdiu na Markíze. Otázky na privatizáciu Lesostavu Revúca jeho rodinou vraj dostal preto, že mi ich podsunul Erik Tomáš v snahe pomôcť Smeru," reagoval dnes Kovačič na Facebooku, kde upozorňuje, že „tie super tajné informácie o Lesostave a Dankovcoch" neboli nové a že o kauze už v októbri 2015 písala novinárka Eva Mihočková v článku v Plus 7 dní a písal o tom aj Vladimír Jancura v Pravde už v máji 1999. „Týmto ďakujem Eve (Mihočkovej) za dobrú robotu a pozdravujem Daga. A prezradím mu niečo zo zákulisia. Keď sa redaktor pripravuje na poslednú (vyše hodinovú) predvolebnú diskusiu, musí prečítať dve-tri stovky strán programov, článkov aj komentárov. Do finálnej prípravy si ale zahŕňa len dobre preverené informácie. Odporúčam ti to tiež," odkazuje Kovačič.

pošli na vybrali.sme.sk


Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

1. Nominácie na ceny Emmy sú známe, ovládla ich dráma Hra o tróny (VIDEO)

Záverečná ôsma séria dramatického fantasy seriálu Hra o tróny získala 32 nominácií na televízne ceny Emmy, čo prekonalo doterajší rekord 27 nominácií, ktoré v roku 1994 mal kriminálny seriál Polícia New York.

Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

2. Z vraždy maltskej novinárky obvinili troch mužov

Na Malte sa pre vraždu novinárky Daphne Caruanovej Galiziovej postavia pred súd traja muži.

V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

3. V Moskve prepustili štyroch policajtov kvôli zadržaniu investigatívneho novinára

Štyria policajti z Moskvy boli prepustení v súvislosti s júnovým zadržaním investigatívneho novinára Ivana Golunova.

Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

4. Prečo Agentom 007 bude v novej bondovke žena? (VIDEO)

Novým tajným agentom s označením 007 bude po Danielovi Craigovi prvýkrát v dejinách bondoviek žena a černoška, ​​britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvárny denník Daily Mail, ktorý sa odvoláva na zdroj z filmového priemyslu.

Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

5. Kampaň s mŕtvym vtákom upozorňuje na masaker v Stredomorí (FOTO)

Nielen na Slovensku ale aj v ČR sa v týchto dňoch objavila nezvyčajná bilbordová kampaň, ktorá ukazuje fotky mŕtvych vtákov.

Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

6. Výzva politikom a političkám: Nezneužívajte tému LGBT v predvolebných kampaniach

Festival Dúhový PRIDE vyvrcholí 20. júla 2019 sprievodom na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave. V tejto súvislosti organizátori festivalu vyzývajú slovenských politikov a političky, aby prestali zneužívať tému práv LGBT ľudí v predvolebných kampaniach, hľadali riešenia problémov, ktoré ľudí naozaj trápia a prijali konečne legislatívu pre páry rovnakého pohlavia a ich rodiny.

Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

7. Falošný profil láka od dievčat nahé fotky, film ukazuje ako predátor loví deti na sociálnej sieti (VIDEO)

Ako získať kompromitujúci materiál od neplnoletých osôb, je jednou z tém filmu s názvom Kto je ďalší?, ktorý ide do kín. Film je nakrútený podľa skutočných príbehov zo Slovenska, Kanady a Ruska. Ako námet slúžila aj reálna instagramová stránka, ktorá dodnes funguje.

Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

8. Ukrajinská televízia 112 bola terčom útoku z granátometu

Neznámy útočník v sobotu na sídlo ukrajinskej spravodajskej televízie 112 vypálil strelu z granátometu, nikto zranený nebol, budova ale bola poškodená. Prípad úrady vyšetrujú ako teroristický akt, napísala agentúra AP.

České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

9. České vydavateľstvo Penty minulý rok prehĺbilo stratu na 83,6 miliónov Kč

 Vydavatelství Vltava Labe Media loni prohloubilo ztrátu z 18 milionů na 83,6 milionu korun. Tržby vydavatele novin Deník klesly zhruba o desetinu na 1,46 miliardy korun. Vyplývá to účetní závěrky společnosti.

DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

10. DIGI prináša rozprávkové leto a skvelé zľavy

Spoločnosť DIGI SLOVAKIA si na letné obdobie pripravila zaujímavú ponuku. Výhodné zľavy na prvých 6 mesiacov pre nových zákazníkov, TV + Internet pod jednou strechou, ako aj rozprávková ponuka detských programov pre všetkých.

Najčítanejšie