Z JOJ odchádza dlhoročný redaktor, aj kvôli vražde Jána Kuciaka Reprofoto TV JOJ

Z JOJ odchádza dlhoročný redaktor, aj kvôli vražde Jána Kuciaka

30.03.2018 20:15 | TV | mk

Z televízie JOJ odchádza Richard Bolješik, ktorý je reportérom TV JOJ už jedenásť rokov. Posledné roky pracoval hlavne v redakcii KRIMI.

 

„Je to moje osobné rozhodnutie. Značne ho nakoniec akcelerovala aj vražda novinára Jána Kuciaka, ako aj udalosti s tým súvisiace,“ povedal Bolješik pre Omédiách.com.
S novinárčinou však nekončí. „Chcem sa viac venovať investigatíve, skúsiť pracovať iným, novým spôsobom a možno na iných platformách,“ povedal odchádzajúci redaktor TV JOJ.

„Aktuálne vyhodnocujem všetky možnosti a ponuky, akou cestou ísť ďalej. Po 20-tich rokoch v televíziách si dávam priestor a čas na slobodné rozhodnutie. Mám veľa nápadov a vízií, ktoré by som chcel v spravodajstve ešte realizovať. Rovnako som zozbieral za tie roky množstvo materiálov, ktoré by vydali na niekoľko tematických krimi kníh či dokumentov,“ dodal.

Richard Bolješik začínal v roku 1998 vo VTV, pracoval aj v TV Markíza, TA3, TV BA či TV Karlova Ves.

Pred niekoľkými dňami priniesol reportáž o tom, že Tibor Gašpar nehovoril pravdu, keď tvrdil, že šéf protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Róbert Krajmer nebol len pred domom zavraždeného novinára Jána Kuciaka vo Veľkej Mači. Bolješik priniesol zábery na Krajmera, ako vchádza do domu zavraždeného páru.

Bolješík získal viacero ocenení. Napríklad za reportáž o prípade pani Jellinkovej, kde v boji o majetok chcel manžel dokázať cez súdy a psychiatriu, že jeho žena je nesvojprávna. V roku 2014 za sériu investigatívnych reportáží pod názvom „Vykostení po smrti“, išlo o biznis s odberom kostí a tkanív z tiel mŕtvych. V roku 2013 získala cenu aj jeho reportáž o 90 podvedených v mene Magistrátu BA s obecnými bytmi.

pošli na vybrali.sme.sk


O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

1. O2 má nových maskotov - Ludda a Moyu (VIDEO)

Operátor O2 má novú kampaň, v ktorej predstavuje nových maskotov – robotov Ludda a Moyu.

Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

2. Mark Zuckerberg sa v Bielom dome stretol s Donaldom Trumpom

Americký prezident Donald Trump sa vo štvrtok v Bielom dome stretol so šéfom spoločnosti Facebook Markom Zuckerbergom. Sám Trump to dnes oznámil na twitteri s tým, že stretnutie bolo "pekné". Firma Facebook schôdzku potvrdila, stretnutie vraj bolo "dobré a konštruktívne".

K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

3. K piesni, ktorou pozývajú na Pochod za život, má výhrady Veronika Šikulová: Zneužili meno môjho otca aj jeho záhradu (VIDEO)

Spisovateľka Veronika Šikulová ostala zarazená, keď si pustila pieseň, ktorou organizátori Národného pochodu za život ( NPZŽ) pozývajú ľudí na sociálnych sieťach na nedeľný pochod.

Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

4. Obchodný partner Křetínského vyhovel žiadosti novinárov Le Monde

Francouzský bankéř Matthieu Pigasse, který spolu s českým podnikatelem Danielem Křetínským drží podíl ve společnosti Le Monde Libre, dnes podepsal upravenou verzi dohody zaručující vliv zaměstnanců, novinářů a čtenářů listu Le Monde na budoucí vlastnickou strukturu.

Krimi o zákulisí polície a mafie

5. Krimi o zákulisí polície a mafie

Novinka Mafiánska poprava vás zavedie do fiktívnej pohraničnej dediny Híd, kde sa odohráva príbeh, ktorý vychádza z reálnych udalostí. Oveľa významnejšie veci s dosahom aj na vyšetrovanie vraždy sa však odohrávajú v hlavnom meste, kde biele goliere rozhodujú o tom, či do správnych kresiel zasadnú správni šéfovia, ktorí pôjdu vrahom po krku. Zatiaľ čo iní sa stretávajú s mafiánmi na pumpách a berú od nich hotovosť.

Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

6. Economia zriadila radu, ktorá má dozerať na redakčnú nezávislosť

 Vydavatelství Economia zřídilo Radu pro redakční nezávislost. Tento orgán má hájit svobodnou žurnalistiku a čtenářům a veřejnosti zaručovat, že redaktoři Economie svoji práci vykonávají bez jakéhokoliv nevhodného vlivu i zásahů vlastníka společnosti.

Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

7. Po boku Druckera ide do politiky aj bývalá televízna moderátorka (VIDEO)

 Exminister zdravotníctva a vnútra dnes oficiálne predstavil tím svojej novej strany Dobrá voľba.

Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

8. Zuzana Piussi: Ako dôverníčka som v súdnej sieni počúvala obvinenia a svedectvá Petra Tótha (VIDEO)

"Názov nového filmu Ukradnutý štát nie je prehnaný,“ hovorí Zuzana Piussi o svojom filme, ktorý sa pripravuje do kín.

Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

9. Markíza: Haščák vypovedá na NAKA

Podnikateľ Jaroslav Haščák z Penty prišiel na výsluch do expozitúry Národnej kriminálnej agentúry v Nitre.

Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

10. Polícia rozbila gang organizujúci podvody pri sledovaní TV

Polícia v niekoľkých európskych krajinách rozbila skupinu, ktorá organizovala podvody pri sledovaní obsahu platených televíznych kanálov.

Najčítanejšie